oFsik

Bizon Z056 Super

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel9059    0

nie patrzylem podczas jazdy nie ma zadnych problemow tylko jak jade szybko to na calej okolicy slychac wycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam wszystkich. Pomożecie REALNIE wycenić Bizona? Rocznik 79. Cały czas w eksploatacji, chodzi bardzo dobrze. Silnik na 16 ha bierze jakieś 3 litry więc z tego co się orientuje to bardzo dobrze. Wymienione elementy: bagnety, kosa, rozdzielacze(2), orbitrol, wał odrzutnika razem z łożyskowaniem, wszystkie paski nowe, klepisko, cepy, podłoga, sita, elewatory, podsiewacz, nowa sieczkarnia wągrowiecka kupiona i zamontowana w tym roku(tył kombajnu wzmocniony pod sieczkarnię), noże nowe(mają na przebiegu 16 ha), zamiast pasa transmisyjnego jest już ten potrójny klinowy, wąskie koła z przodu ale opony przód i tył w bardzo dobrym stanie. Pozdrawiam i liczę na szybkie podpowiedzi :)

 

 

+ wózek na heder

 

Wszystkie części zakładane do niego oczywiście były nowe. Kombajn garażowany.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

3 litry na 16 ha to silnik już do remontu, może pomogą same pierścienie jeżeli progi nie są duże i trzyma ciśnienie.Swojego z 85 roku sprzedałem za 16000

silnik na 80 hektarów brał może litr oleju.Stan średni podzespoły dobre bo wszystko wymieniane na bieżąco. Stan wizualny był słaby bo maszyna miała przeszłość

w pgr a tam wiadomo jak dbali o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Niech wstawi zdjecia, ale nie robione kalkulatorem.

Co do tych waskich opon to w tym sezonie na pewno bym usiadl wiele razy jakbym takie mial. Na szerokich juz miejscami ciezko bylo.

@Janusz o kombajnie z pgr to cos wiem niestety.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

JanuszM6040

 

 

 

ja tam na silnikach się nie znam ale wiem od osoby która naprawiała te kombajny, że to "normalne zużycie" jak na SW400, ale jak już mówiłem nie wiem i nie będę się kłócił. Wstawię fotki jak tylko zakończymy żniwa i będzie troszkę czasu. ;)

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optronix    0

Witam mam taki problem otóz działał mi wksaznik od obrotow silnika i od paliwa i jeszcze kontrolki ręcznego i smarowania gdy podłaczyłem wiatraczek wszystko sie spierniczyło więc mam pytanie może jakieś bezpieczniki mogły się spalic lub cos. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo prosto. W zasadzie opcje są dwie: sprawdzasz do jakiego obwodu podłączyłeś ten wiatraczek i następnie cały obwód masz do sprawdzenia począwszy od zasilania, lub druga opcja: wzywasz fachowca, który to ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

z 82 sprzedałem za 13 tyś przed żniwami posiadałem go 16 sezonów w kombajnie było wszystko robione (dosłownie)garażowany, nowe opony.Co do oleju to 3litry to wcale nie jest żle muj przed remontem brał 15 dziennie i trwało to przez 6 sezonów a po kapitalnym 1 litr dziennie.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Też tak miałem... Kiedyś nawet 9litrów na dzień... Teraz jest po kapitalce to na sezon ok 50 godzin to bierze 4-5 litrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optronix    0

Pod ten kabel jest podpiety kogut lampka z kabiny lampka w zbiorniku i teraz podłaczylem wiatrak wczesniej bez podpiecia wszystko bylo ok a moze sprobuje odpiac wiatrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@rolnik32 jesli ci chodzi o ten fartuch rozporka-podsiewacz to ziarka moga ci leciec na skrzynie. Zrob to po zniwach, teraz nie trzeba.

@Pawel tak duza wlotowka moze miec taki wplyw ale nie musi. Ustaw wg. instrukcji

@aster pomysl logicznie za co nie wlacza sie najpierw hederu. Po pierwcze mlocarnia nie odbiera, po 2 pozniej wlaczajac mlocarnie masz wieksze uderzenie sily na silnik i pasy. Logicznych rzeczy czasem sie nie tlumaczy.

 

A wysypywac zboze przy 2250obr silnika to nie wiem czy to dlugo pochodzi, prawie nikt tak nie robi.

 

 

Masz moze i rację tylko jeśli czytałeś moje poprzzednie posty to się skapłeś że jestem laik jeśli chodzi o kombajny gdyż kupiłem go dopiero w tym roku nie mam pojęcia co odbiera moc co przekazuje sorki fakt nieznajomość szkodzi poprawie się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan1604    0

Witam, ile mógłbym wziąść za bizona z 1977roku z sieczkarnią na wąskich kolach, silnik remontowany przed tymi żniwami, chodzi idealnie. :D

Zdj po koszeniu ostatniego pola :D

post-91033-0-47050000-1408471182_thumb.jpg

post-91033-0-63309300-1408471208_thumb.jpg

post-91033-0-44241800-1408471235_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Zastanawia mnie jedno w moim suprze czasem nie działa brzęczyk od ciśnienia oleju bodajże po włożeniu kluczyka powinien piszczeć a czasem w ogóle go nie słychać czemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam. Panowie powiedzcie mi coś na temat koszenia bizonem zo56 rzepaku, tzn nie dosłownie ale ... Właśnie jestem w trakcie kupowania kombajnu przeglądam wszystkie ogłoszenia okolicznych bizonów (w promieniu 100km) i rozglądam się za takim 83 wzwyż, Po żniwach -jesienią, zimą kombajny są zawsze tańsze, no ale nie o tym mowa. Chodzi mi na co zwrócić szczególną uwagę w bizonie by nadawał się do koszenia rzepaku. szczelność kombajnu jak i przyrządu żniwnego to jest oczywista sprawa. A prócz tego co jeszcze warto zwrócić uwagę? Stół nie musi być bo zakupić mogę osobno, (teraz rzemiosło robi tego na kopy) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Skrzynia to podstawa bo w suprach to lipa, cepy czy nie krzywe, klepisko czy nie powyrywane druty, stan łąńcuchów w podajnikach jak i samych podajników, luzy na wytrząsaczach. Najlepiej zapalić i niech pochodzi chwile z włączoną młocarnią. Obejść do okoła i sprawdzić czy się nie grzeje jakieś łożysko, silnik czy trzyma ciśnienie, czy nie jest pognity (wialnia i kosz sitowy). Można wyliczać bez końca.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

To podstawowe rzeczy to ja wiem mi chodzi ogólnie tylko o rzepak bo cepy sprawa wiadoma.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kupując kombajn do rzepaku czy do zboża nie ma różnicy. Ma to chodzić. No może warto zwrócić szczególną uwagę na pas na bębnie czy jest dobry, sita czy się domykają wszystkie rafy i czy nie pognity jest od dołu. Aha, trzeba sprawdzić też przekładnie od napędu bębna czy da się regulować jego obroty w pełnym zakresie i przekładnie od wentylatora. Reszta to jest kwestia ustawień jak wjedziesz już w łan rzepaku.

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj