amadevsh

Zakleszczenie biegów 1025

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
amadevsh    0

Hej

Dawno mnie nie było aż tu nagle problem:/ Podszedł do mnie ostatnio w te mrozy do mnie znajomy, żebym mu autobus odholował, bo mu się wał urwał. Czemu nie myślę. Jedziemy wszystko fajnie trochę opór, bo powietrze mu nie był wstanie dobić i cały czas tył trochę hamował. Stanęliśmy, żeby przepuścić auta za nami i pojawił się problem:

 

Nie mogłem wbić żadnego biegu na skrzyni (tej 1-4) cały czas luz tak jakby ją przyblokowało. Natomiast na drugiej skrzyni tej z reduktorem wszystko chodziło ok. Gdyby nie to że nie było na tamtej skrzyni biegu to bym jeszcze zajechał, a tak stanęliśmy obaj:/ Kto mi powie co to może być i jak się do tego zabrać sprawa dotyczy Pronarka 1025A z skrzynią 16/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Sąsiadowi w trochę mniejszym Belarusie urwał się wybierak w skrzyni biegów i to podobno dość często się zdarza. Wiem że znajomy mechanik dorobił mu go z bijaka od śrutownika i jeździ już od tamtych wakacji na tym ale dźwignia u niego chodziła nie tylko na boki ale i przód tył a biegi nie wchodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadevsh    0

No to u mnie tylko luz został i zero ruchu góra dół może jakieś wodziki, gdzie się za to zabrać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Miałem to samo parę razy w MTZ 1025.

Ściągasz pokrywę wraz z pompą (od wspomagania) z lewej strony ciągnika przy skrzyni.

I tam poświeć dobrą latarką na pewno jeden wodzik wyleciał ze swojego toru. Wystarczy dobra brecha puknąć i jedziesz dalej:)

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadevsh    0

znaczy, że dekiel nie potrzebnie rozbieram? bo mam już poluzowane śruby od niego a nie chciałem odkręcać, bo ciemno i by się mogło coś zgubić albo jeszcze tam wpaść. Jak jesteś pewny tej pokrywy to możesz opisać dokładniej o którą Ci chodzi albo zrobić zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pokrywa ta znajduje sie za schodkami którymi wchodzisz do ciągnika :) (te schody od strony sprzęgła) Podstaw jakiś pojemnik tam jak krzywo ciągnik stoi bo może olej polecieć z 5 litrów ale nie musi. Dodam ze ta pokrywa jest okrągła i wbudowana w tą pokrywę jest pomba od wspomagania.

 

Edit: Pompy może tam nie być zależy z którego roku masz pronarka :)

a ta pokrywa wygląda tak lub podobnie: http://sklep.techrol.com/catalog/product/id/18448

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumpers    0

U mnie było podobnie,dwa razy odkręcałem pompę od smarowania tylnego mostu i tą drugą prostokątną pokrywę.To sobie wykombinowałem inna metodę. Zrób tak z boku skrzyni biegów z tej strony od której wchodzisz

 

wykręć taką śrubę kontrolną(nie wiem jak się fachowo nazywa)taka jak ta z nr 19 na zdjęciu z drugiej strony i jest z 10 cm poniżej pokrywy.Ma taki cienki łepek na klucz chyba 27 nie pamiętam dokładnie.Jak wykręcisz tą

 

śrubę to orginalnie jest ona nie wywiercona do końca więc trzeba to zrobić bez obaw.Przygotuj pręt ok 30 cm np od taśmy od kombajnu ziemniaczanego lub inny lekko

 

utwardzany.Lekko zegnij go z 5cm od końca.Tym prętem przez tą dziurę trzeba tryb przesunąć najlepiej do tyłu żeby włączył się bieg.Tą czynność trzeba wykonywać we dwoje bo

 

drubga osoba musi dźwignię zmiany biegów lekko pchać w prawo.Oczywiście to robić na unieruchomionym silniku.Chyba że zęby nie będą celować ,to trzeba uruchomić a później

 

wyłączyć silnik.

g1582.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj