Zaloguj się, aby obserwować  
jedrysekjarek

Siłownik jednostronnego działania

Polecane posty

renault    2

może ale drugie wyjście się nie zaślepia tylko wkręca odpowietrznik i musi mieć w środku dobre uszczelnienie bo inaczej będzie olej wyrzucać odpowietrznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jeżeli np zaślepisz przewód odpowiadający za wciąganie i będziesz opuszczał to nie będzie się opuszczało bo się zrobi ciśnienie w siłowniku chcąc do 2 stronnego podpiąć jedną stronę to ta druga musi mieć dopływ i odpływ powietrza w miejsce oleju


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Odkopie temat siłownika jednostronnego działania. W kosiarce rotacyjnej mam taki siłownik który chowa się pod wpływem ciśnienia a wysuwa pod ciężarem kosiarki,chodzi o to że ów siłownik za nic nie chce się schować na tyle aby zapiąć klamrę zabezpieczającą. Wydaje mi się że może po zimowym postoju trochę oleju przedostało się na drugą stronę tłoczyska i uniemożliwia mu całkowite schowanie. Jest na końcu coś co wygląda jak odpowietrznik.Może ten odpowietrznik jest na tyle szczelny że przepuszcza powietrze a tego oleju już nie?

 

Chciał bym aby ktoś kto ma więcej doświadczania napisał mi czy moje przypuszczenia są realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

wykręć to co Ci wygląda jak odpowietrznik i zobaczysz. Może po prostu się zasyfił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w tym problem że nie bardzo jest jak to wykrecic nie ma żadnego sposobu jakby zakute na stałe. czy rozebranie siłownika opróżnienie z wszelkiego oleju i złożenie ponownie będzie dobrym ruchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Wtedy możesz się kapnąć w czym problem ,ale jeśli odpowietrznik nie działa,to powietrze które nie wyjdzie ,może to ciśnienie nie pozwolić Ci na dopięcie, albo sprężyna..................,ta wśrodku z drugiej strony jak w szambowozie o ile tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pokaz jaki to silownik bo jesli jest to typowy nurnikowy to nic sie na druga strone nic nie przedostanie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

On ma siłownik jednostronnego działania który chowa się siłowo a wysuwa swobodnie. Ciśnienie oleju napiera na przestrzeń wokół tłoczyska. Jeśli druga strona jest zaślepiona to z czasem olej który przecieknie na drugą stronę tłoka będzie ograniczał jego skok. Rozbierz go i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jesli widziales silownik od podnoszenia hederu w bizonie to on jest nurnikowy. Tam jest tylko jedna komora. I jesli jest proste tloczysko to trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jesli widziales silownik od podnoszenia hederu w bizonie to on jest nurnikowy. Tam jest tylko jedna komora. I jesli jest proste tloczysko to trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Chcesz powiedzieć że mogło nastąpić skrzywienie tłoczyska? Na oko wszystko jest proste.

Na ta chwile kosiarka z tym siłownikiem stoi i czeka na serwisantów, wyleciało mi z głowy że ma 2 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To siłownik do kosiarki nie hedra. Jest jednostronnego działania ale siłowo się chowa a nie wysuwa. Więc po stronie tłoczyska jest ciśnienie a po stronie tłoka gdzie nie ma tłoczyska pusta przestrzeń gdy się wysunie.

Jeśli nie jest ona odpowietrzona a tłok ma przeciek to z czasem maleje jego skok. Tu masz przykład. Siłownik ściągający. taki jest w rotacyjnej.

https://www.google.pl/search?q=si%C5%82ownik+nurnikowy&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=y1K8U4CsLsGH0AXntICACA&ved=0CCcQsAQ&biw=1680&bih=935#q=si%C5%82ownik+sci%C4%85gaj%C4%85cy&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=RFoFvj-HVXgqGM%253A%3BU6EmxLQJ3SwdQM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mojenarzedzia.pl%252Ffiles%252Fgalleries%252Fid6%252F2%252F8%252F3%252Fid6282%252Fsilownik_sciagajacy_10t.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mojenarzedzia.pl%252Fsilownik-sciagajacy-10t%3B450%3B113


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dronningborg6
      Czy trzeba zdjąć kabinę aby wyjąć siłownik główny podnośnika w mtz 82(starszy model).
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy
       
      ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez modelarz
      Witam, mam takie pytanko, może ktoś miał podobne objawy. Po wymianie rozdzielacza (stary był uszkodzony) mam problem z regulatorem siłowym. Gdy chcem coś podnieść lub unieś same ramiona to gdy przesunę dzwignię regulatora do tyłu podnośnik reaguje dopiero za 3-4sekundy. Tak samo bez jak i z obciążeniem. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam Maciej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj