Zaloguj się, aby obserwować  
jedrysekjarek

Siłownik jednostronnego działania

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnosnie siłownika dwustronnego działania takiego jak na rysunku. Przepuszczaja mi uszczelnienia w nim. Wykorzystuje w nim wejscie numer 2 do podnoszenia pługa a wejscie numer 1 jest wolne . Pług opada poprzez swoja mase. Co sie stanie gdy zaslepie wejscie numer 1 zeby olej który przepuszcza uszczelniacze nie wylewał sie na zewnatrz

post-46668-0-46134700-1355860650_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak zaślepisz drugi koniec to przelany olej na tą stronę w końcu uniemożliwi ci prace siłownika w pełnym zakresie. Podłącz drugą stronę do układu hydrauliki i po sprawie. Olej będzie wracał do ciągnika a nie na ziemię.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

zablokuje się jak napełni sie z drugiej strony

trzeba podpiąć tam węża i sprowadzić do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Może lepiej spróbować wymienić uszczelniacze. 20zł powinno wystarczyć- jeśli będziesz używał tylko wejścia 2 to potrzebne tylko będą 1 simering i 1 oring). A zatyknie wejścia nr 1 to tak jak piszą koledzy wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uszczelnienie tłoczyska to nie simering. Prędzej czy później i tak będzie musiał wymienić uszczelnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnosnie siłownika dwustronnego działania takiego jak na rysunku. Przepuszczaja mi uszczelnienia w nim. Wykorzystuje w nim wejscie numer 2 do podnoszenia pługa a wejscie numer 1 jest wolne . Pług opada poprzez swoja mase. Co sie stanie gdy zaslepie wejscie numer 1 zeby olej który przepuszcza uszczelniacze nie wylewał sie na zewnatrz

post-46668-0-46134700-1355860650_thumb.jpg

Jesteś pewien że wykorzystujesz wejście nr 2 w odniesieniu do rysunku?

Dziwne że w ogóle działa jak dla mnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolego siłownik 2 stronnego działania ma za zadnie wpychać i wypychać tłok za pomocą oleju i jeżeli np. podnosisz to olej wpływa jednym otworem a przez to że sie podnosi wypycha olej który wpychał tłok wiec jak szczelnie zadeklujes zbędzie nie dobrze bo jeżeli siłownik jest 2 stronny to lepiej go tak używać. Myślę że mój post wyjaśnił całe działanie dla ,,ciemnych'' w tych klockach


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Niczego twój post nie wyjaśnił zresztą doskonale wiem jak działa siłownik dwustronny .

I można go spokojnie używać jako jednostronnego ale podpiąć trzeba pod nr1


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I jak zauważyłeś ci ciemni stwierdzili to przed tobą. Żadną nadzwyczajną inteligencją się nie popisałeś.

 

mariuszd93 a dla czego niby miało by nie działać?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie wziąłem wszystkich opcji pod uwagę ....... :ph34r: Zależy w którą stronę działa ten siłownik jeśli podnosząc ma się skracać to na nr 2 jeśli wydłużać to nr 1


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

@seweryn20 Z przyzwyczajenia mówię na to simering (podobny kształt); mój błąd. Tylko jeśli w tym pługu nie potrzeba działania w drugą stronę to po co to robić, a jesli nie wymieni uszczelniaczy to tak czy inaczej choćby założył wąż powrotu oleju do ciągnika to pług będzie sam opadał bo olej przepłynie przez te uszkodzone uszczelnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No. To właściwie nazywa się w siłownikach zgarniacz i nie utrzymuje szczelności oleju.

Racja będzie opadał tyle że olej zamiast na ziemię poleci do skrzyni. faktem jest że wymiana uszczelnień się zbliża.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Nie wiem czy piszemy o tym samym. Ja mam na myśli uszczelniacze które w przekroju przypominaja literę U. Muszą one utrzymać ciśnienie oleju w siłowniku no i szczelność też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Te uszczelnienia podobne do simmeringów po prostu się nazywają uszczelniacze tłoczyskowe i tyle. Wziąć stare i dokupić nowe na wymiar a najlepiej jeszcze wziąć tłoczysko i kołnierz tulei żeby dokładnie złapać wymiar.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Uszczelnienia o których mówicie występują w siłownikach jednostronnego działania na tłoku. W siłownikach dwustronnego działania uszczelniacze nie maja takiej wargi ciśnieniowej. Często są to o ringi albo płaskie szerokie pierścienie czasem z mała wargą na środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zgadza się, że trochę się różnią ale to nie zmienia faktu, że i tak najlepszym wyjściem (a może i jedynym) będzie wymiana. Tak wiec rozbieraj siłownik i dokup co trzeba, a jak nie to oddaj komuś do zrobienia tylko, że wtedy to i koszt inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uszczelniacz w przekroju przypominający literę u własnie tak się nazywa. Uszczelniacz typu U. W tłokach dwustronnego działania są oringi o różnym przekroju, wkładki teflonowe i pierścienie rozprężne zależnie od konstrukcji.

ja bym mimo wszystko podłączył drugą stronę. W czasie pracy może siętam dostawać brud, kurz z zaciąganym powietrzem a to już na pewno przyśpiesza zużycie uszczelnień tłoczyska.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest siłownik jednostronnego działania i przepuszczaja uszczelniacze to tez nie bedzie mogł sie schowac jak sie napełni ??? Podpiecie drugiego weza odpada. Uszczelnienie zrobie . A jak zaslepie jedno wejscie to nie zrobi sie z niego siłownika jednostronnego działania , albo czy nie ochronie uszczelnien przed brudem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Siłownik jednostronnego działania nie ma z drugiej strony przestrzeni na olej. Jego konstrukcja jest inna. Tłoczysko jest tak grube jak cylinder. Jeśli siłownik jednostronnego działania będzie nieszczelny olej będzie się wylewał koło tłoczyska przez zgarniacz bezpośrednio na ziemię. Ewentualnie jak to jest np. w wózkach widłowych cienka rurka do zbiornika z olejem.

Podepnij jakikolwiek przewód i połącz go ze zbiornikiem oleju lub innym osobnym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Może ja wtrące swoje 3 grosze, z podwójnego da się zrobić jednostronny bez problemów, z jednostronnego na dwustronny... nie bardzo.

Do rzeczy, jeśli chcesz przerobić ten twój siłownik tj. na rysunku na jednostronny to jest minuta osiem, wystarczy wyjąć uszczelniacze "U" z tłoczyska( czyli tego szerokiego w środku siłownika oddzielającego 2 komory siłownika które u ciebie są nieszczelne) i złożyć bez nich, powstanie jedna duża wyporowa komora, przy okazji zmień uszczelniacze na tulei uszczelniającej sworzeń siłownika, pierwszy pierścień zgarniający kurz nie trzeba zmieniać, chyba że go nie ma.

Co do zaślepienia nie potrzebnego wyjścia oczywiście tak, przecież masz po wyjęciu środkowych uszczelnień "U" jedną komorę, po co 2 wyjścia, wystarczy moneta i nakrętka ze starego węża, to należy nakręcić na wyjście i nie puści.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Można zrobić w właściwie to nic nie trzeba robić tylko podłączyć jedną stronę. raczej nie wydaje mi się żeby w siłowniku dwustronnego działania był uszczelniacz typu U. No a druga sprawa jak wyjmie wszystkie uszczelniania tłoka i zakorkuje wyjście koło tłoczyska to znacznie ograniczy siłę z jaka działa siłownik. Ciśnienie będzie działało na powierzchnie jaką ma sworzeń siłownika.

Naszego kolegi zresztą to nie ratuje bo używa go jako jednostronny chowający siłowo a nie wysuwany. W jego przypadku lepiej wymienić uszczelnienia a na nieczynne wyjście założyć coś co zabezpieczy przed dostawaniem się brudu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak, w tym przypadku co napisałem siłownik będzie słabszy jako wyporowy(wysuwający się, ale uszczelki w środku będą zbędne), jeżeli chcąc przerobić by się wsuwał a wysuwał z ciężarem maszyny uszczelki muszą być, ale ta komora od wsuwania sworznia też jest słabsza od tej co wysuwa, bo tłoczysko jest mniejsze o średnicę sworznia w środku.

 

Faktyczne nie zauważyłem że kolega chce by się wsuwał.

W niektórych dwustronnych sa uszczelki na tłoczysku typu 'U" odwrócone do siebie brzuszkami.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki297    0

Czy siłownik dwustronnego działania może być podpięty pod jeden przewód a drugi byłby zaślepiony.Nie jestem pewny czy będzie się wysówał.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dronningborg6
      Czy trzeba zdjąć kabinę aby wyjąć siłownik główny podnośnika w mtz 82(starszy model).
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy
       
      ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez modelarz
      Witam, mam takie pytanko, może ktoś miał podobne objawy. Po wymianie rozdzielacza (stary był uszkodzony) mam problem z regulatorem siłowym. Gdy chcem coś podnieść lub unieś same ramiona to gdy przesunę dzwignię regulatora do tyłu podnośnik reaguje dopiero za 3-4sekundy. Tak samo bez jak i z obciążeniem. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam Maciej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj