Skocz do zawartości

Polecane posty

akaku    69

janis12 siłowniki dostaniesz w sklepie tylko trzeba poszukac bo mój wujek wymieniał wszystkie w swoim MF ;)

FaZi1303    0

witam. mam pytanie czy sa jakies uniwersalne oleje ktore mozna wlac do skrzyni? bo ostatnio pekl mi waz od tura i troche oleju mi wylecialo i chcialem to uzupelnic

Wiadomość z agroFakt.pl

rafik256    19

Nikt nie zgadnie jaki masz olej w skrzyni. Czegoś takiego jak olej uniwersalny do mieszania ze wszystkimi olejami nie ma. Nie próbuj mieszać tego co masz w skrzyni z innymi olejami. Zmieszasz zrobisz sobie budyń w skrzyni i będziesz miał problem. Nie masz wyjścia musisz wymienić olej. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że od kiedy kupiłeś ciągnik nie wymieniałeś oleju. Wymiana oleju w skrzyni to pierwsza rzecz jakiej należy dokonać po zakupie. Te MF-y, a właściwie ich skrzynie, są bardzo wrażliwe na olej. Także nie kombinuj bo możesz tego żałować.

FaZi1303    0

No to nie mam wyjscia trzeba zmienic. A mam pytanie czy przedni most jest zalany tym samym olejem bo tak slyszalem ze wszystko czerpie olej ze skrzyni jak to jest?

mariusz(ZDUN)    167

kto ci takich głupot na opowiadał przedni most jest zalewany oddzielnie i powinien tam być gęsty olej przekładniowy nie hydrauliczny

ppiotr    28

Czy ktoś wie gdzie tanio można kupić filtr kabinowy i jakiej firmy? bo z Filtrona i Sędziszowa nic nie można dobrać, i to samo z filtrem powietrza do mf 3085

Lukash3060    105

Hmm... nie wiem nic o filtrze kabiny ale z tym powietrza to miałem do czynienie i dostałem w Greene za 70 zł chyba ;) A z tym kabinowym to słyszałem gdzieś tu na Af że można jakieś dwa małe zamiast tego dużego włożyć :)

Bartek72511    41

Panowie mam taki problem, podczas jazdy na włączonej klimie w MF 3085, tapicerka przy radiu zaczęła mocno nasiąkać wodą. Orientuje się ktoś jaka może być przyczyna?:)

FaZi1303    0

i co myslicie o tym oleju do skrzyni Agro Utto? i jak by ktos mogl podac nr katalogowy filtra oleju do skrzyni lub jakies zamianniki

MarcinPykuS    62

Na starym nie masz numeru? Przy okazji wymień sobie wkład filtra wspomagania.

Ja mam Ferdki zalane właśnie tym olejem.

Czy ktoś wie gdzie tanio można kupić filtr kabinowy i jakiej firmy? bo z Filtrona i Sędziszowa nic nie można dobrać, i to samo z filtrem powietrza do mf 3085

Ja kupiłem 3 filtry z Filtrona i jeden przyciąłem, żeby zmieścił się do obudowy. Kosztowało mnie to +/- 15zł/sztuka. Tego z allegro nie opłaca się kupować ;) .

MarcinPykuS    62

Jeśli dobrze sprawdziłem, to AP002. On jest trochę cieńszy od tego oryginalnego, ale to nie problem. Kupujesz 3, jeden przycinasz i wkładasz do obudowy. Dostaniesz go w pierwszym lepszym sklepie samochodowym. Wcześniej polecam jeszcze zakupić spray do czyszczenia i odświeżania nawiewów, żeby odkazić cały układ.

mirro    228

Woda skrapla się na parowniku i spływa obudową do węża odprowadającego ją na zewnątrz. Pewnie wąż jest nie podpięty albo zapchany odpływ.

Bartek72511    41

Dzięki @mirro. Widocznie ten węzyk musiał mi się obsunąć lub zatkać, bo wcześniej takiego problemu nie było. Gdzie ten wężyk przechodzi i jak się tam najłatwiej dostać, od góry przez dach czy odkręcić ten panel z radiem i tam go zobaczę?

Lukash3060    105

Ja także mam pytanie dotyczące nawiewu - czemu wieje tylko gorącym powietrzem? :blink: Gdy silnik jest zimny wszystko jest ok a gdy trochę pochodzi to z czasem zaczyna wiać coraz cieplej :huh: Jak by ktoś coś doradził byłbym wdzięczny bo żniwa za pasem i zanosi się że jak nic nie zrobię z tym to się usmażę ;)

Bartek72511    41

Ja właśnie jeździłem dwa dni temu na nawiewach bo mi wtedy od tej klimy tapiecerka zamokła, i wtedy słońca nie było, na dworze nie za gorąco, a nawiewy i tak nie były wystarcząjace, było trzeba uchylić okno. ;)

massey15    0

Panowie mam takie pytanie odnoście blokady mostu. Czy włącza się ją ze sprzęgłem czy bez?

Edytowano przez massey15

Lukash3060    105

Dokładnie bo blokada tak jak napęd 4x4 czy wzmacniacz jest załączana elektro-hydraulicznie bez sprzęgła :)

A co do tego uchylanego okna no to ja nie lubię zbytnio hałasu i lubię jak jest cicho w kabinie a ten nawiew mnie wyprowadza z równowagi :) Czyli to u wszystkich jest podobnie ? Myślałem nad tym trochę i myślę że te ciepło bierze się od silnika nawiewu bo zawsze jak jest zimny to wieje chłodno ;) Dało by tu coś wyjęcie filtra kabiny ?

ppiotr    28

Jeśli dobrze sprawdziłem, to AP002. On jest trochę cieńszy od tego oryginalnego, ale to nie problem. Kupujesz 3, jeden przycinasz i wkładasz do obudowy. Dostaniesz go w pierwszym lepszym sklepie samochodowym. Wcześniej polecam jeszcze zakupić spray do czyszczenia i odświeżania nawiewów, żeby odkazić cały układ.

Dzięki za szybką odpowiedz, tak zrobie jak napisałes, znalazłem w necie katalog filtrona i faktycznie będzi epasował ten AP 002 i jeszcze AP 007 z katalogu wynika że to są filtry powietrza ale chyba nadadzą się jako przeciwpyłkowe.

Lukash3060    105

Mógł by mi ktoś powiedzieć od czego zależy działanie wskaźnika paliwa ? :) Żeby nie było od razu mówię że w baku jest paliwo :D Czy to może coś z czujnikiem ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Papier
      witam mam taki problem
      kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
      i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
      Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
      i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz
    • Przez sebastian2295
      Witam. Posiadam deutz dx 6.50. Mam problem ze skrzynia biegów a mianowicie nie nie ma żadnego biegu oprócz 3. Nie mam pojęcia co się mogło stać dlatego jeżeli ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać to bardzo bym prosił o pomoc. Nie wiem czy to konkretnie skrzynia biegów się popsuła czy jakiś dany element który można wymienić bez demontowania skrzyni.
    • Przez 235Ferguson
      Witam,
      od dłuższego czasu Massey 235 pobiera mi sporo oleju i trafia on do ropy. Co jest dziwne, w większości przypadków to ropa trafia do oleju, lecz u mnie jest na odwrót. Paliwo w szkiełku jest czarne. Wymieniałem ze 3 razy pompkę paliwową i nic to nie dało. Co może to powodować? Jak temu zaradzić?
      Pozdrawiam
    • Przez Kubano
      Witam!
      Kupiłem jakiś czas temu ciągnik MF3070 z niedziałającą możliwością zmiany zakresów biegów z A na B. (Zakres A działa bez zarzutów;)Do przodu jak i do tyłu działa lekko i płynnie. Biegi główne również bez zastrzeżeń) Drążek zmiany biegów nie przesuwa się w bok. Wie ktoś może jaka część za to odpowiada i czy da się ją wymienić beż rozjazdu ciągnika? 
    • Przez Bieszczadek
      Witam
      Niedawno kupiłem ciągnik Massey Ferguson 8140 który miał wyciek z pomiędzy skrzyni a silnika. Naprawiłem awarię i powymieniałem przy okazji oringi na nowe gdyż te co były założone prędzej czy później i tak by siadły. Po zalaniu oleju i próbie odpowietrzenia sprzęgła lewarek zmiany biegów przód-tył ciężko chodzi po włączonym silniku. Biegi również ciężko wchodzą czasami z zgrzytem i podczas wrzucania przód lub tył ciągnik zaczyna się toczyć jakby nie do końca było sprzęgło odpowietrzone. Przy odpowietrzaniu sprzęgła spuściłem ponad litr oleju. Czy ktoś miał podobny problem ? Jak się z nim uporaliście ? Byłbym wdzięczny za pomoc