Skocz do zawartości

Polecane posty

Bartek72511    41

ja mam gaz ręczny ustawiony na minimum i jak zapalę to tylko nie raz muszę przygazować żeby ta kontrolka zgasła, a tak to automatycznie gaśnie;)

lonski    1

Czy po uruchomieniu ciągnika przedni napęd powinien się włączać, czy jest coś skopane - MF 3120?

Bartek72511    41

Jak zapalisz to przedni napęd powinien być włączony, i dopiero po wciśnięciu hamulca możesz go wyłączyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

janis12    0

Macie jakieś namiary na w miarę tanie, używane części do MF'a 3080 i pochodnych? Szczególnie chodzi mi o wieszaki. :)

mati1    0

W deklu przez który wchodzą do skrzyni drążki zmiany biegów od strony silnika masz taką dużą śrubę (wkręcona poziomo). W twoim przypadku możesz spróbować ją trochę wykręcić. powiedzmy z jeden obrót. Tylko zwróć uwagę czy ona nie jest już mocno wykręcona żeby nie zabrakło ci gwintu i tego nie wyrwało. Śruba może być wykręcona maksymalnie 1,5 cm więcej nie ryzykuj.

Jeżeli ten zabieg pomoże to daj znać,a w tedy powiem ci co warto jeszcze zrobić. Jeżeli jednak nie da się tego wyregulować to też napisz. Wtedy porozmawiamy o przyczynach i ewentualnej naprawie.

Zrobilem tak jak kazales i pomoglo,ale jest jeden problem biegi sie przelaczaja tylko ze ciezko.Na rewersie z szybkich na wolne normalnie natomiast z wolnych na szybkie to juz troche gorzej.Trzeba troche poszarpac i pokombinowac zeby przeskoczylo.Wspominales zebym ci napisal jak zarobie to powiesz mi jescze co warto zrobic.

rafik256    19

to teraz sprawdź śrubę która wchodzi do tego siłownika pionowo od góry. Śruba na klucz 24. tam masz zawór a pod nią taki grzybek który steruje zaworem. Może cie się on przycina na dźwigni, a moze sam zawór się przycina i nie działa tak jak powinien. Tam jest tak ze dopóki zawór nie uruchomi siłownika przesuniecie dźwigni nie jest możliwe. Moze zwór się tnie i stąd te objawy.

Edytowano przez rafik256

mati1    0

To co mam go wymienic czy przeczyscic jakos.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

ariss    2

ja mam 600 około ale muszę podkręcić bo są za niskie i nie załącza się ładowanie bez przy gazówki

mariusz(ZDUN)    164

800-850 jest ok niższych nie ma co ustawiać co do AB zawór się tnie abo za dużo wykręciłeś i dlatego teraz w jewdną stronę jest ok a spowrotem już nie

riki    1

mam taki problem czy to normalne że mój MF 3065 przy obrotach 1500 dostaje dziwnych drgań może coś jest nie tak a ja po prostu nie mogę zlokalizować przyczyn tych tego drżenia a może ten typ poprostu tak ma ale wydaje mi się to nie normalne

riki    1

no tak tylko co,wszystko w ciągniku działa ,mam lekkie podejrzenie na sprzęgło które działa normalnie ale widać że coś tam było grzebane tz.widać że ciągnik był rozjeżgzany i może coś tam jest po prostu zle poskładane lub nie dokręcone

mariusz(ZDUN)    164

To że wszystko działa normalnie nie oznacza, ze coś nie ma już nadmiernego luzu to trzeba rozbierać i patrzeć nikt z forum ci nie odpowie na to wiele rzeczy może powodować w ciągniku wibrację

Lee001    0

Witam, mam takie pytanko. Zastanawiam się nad zmianą ciągnika. Obecnie użytkuję MTZ 80 ale koszty paliwa i napraw chyba puszczą mnie z torbami. Trafiła mi się pewna okazja. Konkretnie MF 3070 z 1994r. Czy możliwe iż ma zrobione tylko 5600mth? Ciągnik kosztuje 45,5 tyś. Posiada on 3 pary wyjść hydraulicznych co bardzo mnie zainteresowało bo będę mógł ominąć ten durny rozdzielacz przy moim chwytaku do bel. Trochę o nich czytałem, czy ta skrzynia to naprawdę taka porażka? A co z tym EHR stwarza jakieś problemy? I właściwie do czego przy tym tyle pokręteł? Tu jest link z ogłoszeniem. http://otomoto.pl/massey-ferguson-3070-nie-3075-3065-3060-3050-A51726.html

mariusz(ZDUN)    164

Skrzynie tiożadna porażak są dobre pokręteł jest tyle ile potrzeba po czytaj na forum sobie a co do tego że cię koszty napraw zjadają w MTZcie to zobaczysz jak ci MF padnie :lol:

piterq1991    3

Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

Lee001    0

Tyle że raczej jak w MF coś już mi padnie i to zrobię to raczej potem pochodzi. A nie tak jak w tym złomie. A to hydraulika cieknie a to uszczelka przy pompie pójdzie, ostatnio sprzęgło się rozleciało i wałek w skrzyni, wiem pewnie sobie pomyślicie że go katuje... wcale nie, wymieniam oleje i filtry tak jak trzeba i jeździ na dobrych olejach, w zasadzie nic ciężkiego nie robi, mam może 6ha gruntów ornych pod kuku a reszta to łąki więc pracuje w prasie i kosiarce.

hadler    0

Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

Ten model z linku nie ma skrzyni dynashift :P

Bartek72511    41

Z tego co mi wiadomo to skrzynię dynashift posiadały modele z końcówką 5, np 3075, 3085 itd. I warto dodać że 3075 jest najmniejszym ciągnikiem w których była montowana ta skrzynia, w mniejszych nie montowano ;) A po za tym to różnie jest, rocznik nie jest wyznacznikiem skrzyni, jak sam szukałem dla siebie ciagnika to ciężko było coś znaleźć z dynashift;)

Edytowano przez Bartek72511

riki    1

mam pytanko ,w moim MF 3065 są 3 pary wyjść hydraulicznych i pierwszy raz sie z tym spotykam bo poprzednie moje ciągniki nie miały wyjść parowych tylko pojedyncze i zastanawiam się jeżeli podepnę przyczepę z wywrotem np. pod 3 parę i np.górne gniazdo to po zasterowaniu siłownik będzie podnosić ale jak opuścić z powrotem skoro siłownik w przyczepie jest jednostronnego działania

mariusz(ZDUN)    164

to nie ma zmnczenia ile masz wyjść po prosty masz dołorzoną dodatkową płytę rozdzielacza a do kiprowania urzywasz tej sekcji która jest cztero położeniowa czyli z wolnym spływem pozatym nie wiem czy wszystkie takie ine sa sprawdz sobie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się