nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

konrad82    50

witam. Wiecie

moze jak wyłaczyc przedni naped żeby sie nie włączał podczas hamowania?

Drugie pytanie,nie działa mi obrotomierz tzn.raz działa raz nie działa wiecej nie działa jak działa.

Mpzna go wymienić na nowy czy trzeba cała deske wymienić?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Obrotomierz ma sygnał z alternatora.Moze kabel raz łaczy, raz nie.Posprawdzaj.Do przedniego napedu to sie nie pchaj, tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są w porządku , co innego może być przyczyną ? Dodam że na początku po chwili pracy na polu Dynashift wrócił a potem znów się wyłączył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Tyle to ja wiem. Wczesniej było tak że musiałem mocniej depnąć po hamulcach i dopiero naped sie włączył a teraz jak jade drogą asfaltową to lekko przychamuje i odrazu sie włącza i jak puszcze hamulec to jast takie szarpniecie [naped sie rozłącza] i właśnie to mnie denerwuje....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Witam; Rozleciala sie podpora walu napedowego w 3050. Moze ktos sie orientuje gdzie mozna to kupic, chodzi o lozysko i dwie czesci obudowy. Przydal by sie tez nr katalogowy to mozna by zamowic za granica. Ciekawy jestem czy w calej seri 3000 ta podpora jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

łożysko powinieneś kupić w każdym dobrze wyposażonym sklepie, a obudowę to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Łożysko można dobrać z tych do obudów nastawnych, blachy obudowy też są typowe. Do dobrania łożyska potrzebna będzie średnica wałka w mmiejscu gdzie styka się z łożyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1975    6

czy ma ktoś z Was workshop manual z montaż/demontaż sprzęgła w 3080? czy możecie mi przesłać na maila skany tych kilku kartek na rolnik3k{małpa}gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

panowie urwał mi się czujnik ten na dole przy ramieniu podniśnika przykręcany do takieg grubej osłony/blaszki. został mi sam kabel w metalowej osłonie, gdzie kupic taki czujnik jakis numer katalogowy lub stronkę lub skan tego miejsca z katalogu czesci byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Olej go najwyżej nie będzie dostawał sygnału z tensometru i będzie działał na pozycyjnej. Kosztuje pewnie z 1500 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

koszt to albo 1500zł albo 2500zł, zalezy jaki model. Mi pokazuje bład tego czujnika ale wszystko chodzi to to olewam, ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

pytam się bo orka jak przestanie padac to jade orac i sie zastanawiam czy jakis cyrków nie bede miał z tego powodu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Dzieki, lozysko dobralem w sklepie za 70zl a obudowe kupilem orginalna za 190zl :o dwie czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam, wie ktoś może czy reguluje sie grupy biegow A i B bo zmieniałem ostatnio uszczelnienie na siłowniku od zniany grup i chciałem spytac czy sie to jakoś kalibruje?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak reguluje się siłownikiem


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A mozesz objaśnic o co chodzi z tym ustawianiem?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robigal    0

Zginął mi bagnet oleju silnika MF 3095, czy mógł by mi ktoś z posiadaczy takiego podać wymiary miarki od góry bagnetu do kreski minimum i maksymum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! w sobotę jadę oglądac mf 3080, którego chce znajomy kupic i tu mam pytanie na co zwrócic uwagę podczas oglądania tego ciągnika, pytam dlatego,ze nigdy nie miałem styczności z takim sprzętem i nie wiem co w tym modelu jest wadliwe

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Kupiłem massey ferguson 3050 4x4, nigdy nie jeździłem takim sprzętem. Coś niecoś się zorientowałem co od czego jest. Ale np. koło ehr są trzy przyciski, od 4x4 blokady mostów i jeszcze jeden ostatni, co się nim robi? A i mój ma skrzynię A-R B-R zn tak pisze na lewarku, a na drugim biegi od 1-4 i w bok zmiana żółw zając. No i od czego jest dźwignia przy siedzeniu, koło dźwigni hydrauliki zewnętrznej, ta dźwignia przy siedzeniu ma narysowane obok jakieś rysunki zółw zając, ślimak i traktor, wyczułem że są 3 pozycje, od czego to jest? Przypuszczam że półbieg ale jak to działa? Tak że np. jadę na A4 zającu i wciskam w którąś stronę i bez sprzęgła mam A4 zółw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

krzysztofwyp17 - ja mam model 3085 juz jakies 2 lata, a ciągnik nie ma jakoś szczególnych punktów które sie psują. Jak kupujesz to patrz na stan ogólny bo z rególy jak na zewnątrz tak i w środku. No nie wiem patrz też czy nie ma dużych przecieków, zwróć uwagę na kable czy nie ma jakiś przerubek podłączeń na "krótko" itp. Standardowo zobacz czy blok silnika jest zimny i odpal go, pojezdzij trochę np. wspomaganie powinno chodzić w miarę lekko na niskich obrotach. Skrzyni biegów tak szybko nie sprawdzisz to już trzeba pomierzyć ciśnienia itp. Posprawdzaj wszystkie przyciski czy się włanczają i czy wszystko chodzi. No o oponach to już nie wspomnę, jak kupujesz to albo bierz dobre albo targój się bo to nie jest tania rzecz a bardzo istotna. Wracając do skrzyni to szukaj bogatszej wersji, np. ja mam biegi 1-4, grupy A-B, zółw-zając plus przyśpieszacz i mi wystarcza (daje to 16 biegó do przodu plus przyśpieszacz na każdym biegu), jest wersja tylko z jedną grupą i tu już może brakować biegów do uprawy bo ma tylko 8 biegów do przodu plus przyśpieszacz o Dynaschifcie nie pisze bo w modelu 3080 nie montaowali jeszcze tej skrzyni.

Są tacy co piszą o wadliwości skrzyń a to nieprawda, jak nie umiesz biegów zmieniać to karzdą skrzynię roz........ w Masseyach patrz czy biegi ładnie płynnie wchodzą i czy jak dobrze wbijesz bieg to go nie wybija. W ciągnikach z dużym przebiegiem może byc już pompa hydrauliczna trochę zmęczona co objawiać może ciężko chodzącym wspomaganiem na po rozgrzaniu oleju ale jak pisałem sprawy hydrauliki trzeba mierzyć ciśnienia i bez sprzetu do pomiaru i dobrej głowy gdzie się podłączać nie da rady.

Proponuje lekture instrukcji obsługi do seri 3000-3100 lub 3600 bo to poza silnikami prawie to samo.

FajnyMarcus - "Proponuje lekture instrukcji obsługi do seri 3000-3100" a ta dzwigienka to prawdopodobnie załanczanie biegów pełzających. przyśpieszacz załanczany bez sprzegła podczas pracy w polu masz właśnie koło EHR (zielony przycisk bez rysunku) są tam jak piszesz trzy od dołu lecąć: naped 4x4, blokada mostów, przyśpieszacz. I radze na serio najpierw poczytać o obsłudze skrzyni bo możesz coś rozpieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

sim0n, jestes pewny ze w 3080 nie bylo jeszcze dynashift? bo zdaje mi się ze gdzies na forum czytalem o takich wersjach 3080 wsrod uzytkownikow


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

od 1993 roku były montowane skrzynie dynashift począwszy od modelu 3075, którego posiadam, poprzez 3085, 3095 i serii 31XX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj