nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

mariusz(ZDUN)    327

da się go rozebrać tylo trzeba bardzo uważać zeby go nie zgneść nie ścisknąć nie skrzywić bo to strasznie precyzyjne jest


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem a mianowicie wczoraj zapaliłem swojego MF i po chwili jak się rozgrzał zaczeła palić się kontrolka ciśnienia oleju skrzyni biegów to dzisiaj pojechałem i kupiłem nowy filtr ale dzieje się to samo i zaówazyłem jeszcze ze jak włącze pół bieg ten który działa na przycisk bez sprzęgła i nie bardzo wiem co się dzieje bo olej i pape mam ok. wspomne ze wcześniej jak było ciepło to nic takiego się nie działo.

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Proponuję przyznać literacką nagrodę ......czegoś tam. Całe szczęście że "papę "ma ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kolego MIRRO może nie każdy jest takim poetą jak ty. Ale czy na forum chodzi o jakiś głupi błąd czy o to aby komuś pomóż czy wymienić się doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Pisz krótkimi zdaniami. Aby poeta mógł zrozumieć.

1.Jak działają pozostałe funkcje skrzyni sterowane hydraulicznie i podnośnik.

2. Włącz przedni napęd i sprawdź czy wtedy również zanika ciśnienie.

3. Sprawdź manometrem ciśnienie na magistrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak dobrze rozgrzałem olej to okazało się ze kontrolka zapala się praktycznie przy każdym ruchu kierownicą. Więc tak myśle ze po półtora roku pompa się zj***ła bo na starej pompie były takie same objawy. I hciałbym tą starą zregenerować. I mam taką prozbe zna ktoś jakąś firme co regeneruje takie pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Póltorej roku na nowej pompie to troche mało, jeśli kupowałes nowa pompe to (z regóły) powinna miec 2 lata gwarancji, wykręć pompę i zobać co z nią nie tak.

Zobacz czy klin sie na wałku nie zerwał, wałek sie nie urwał w pompie, przez otwory oceń stan tych zembatek co tłoczą olej czy nie mają mechanicznego uszkodzenia jak ukruszenia przez ciała obce jak opiłki lub okruchy okładzin czy coś bo jeśli masz tak uszkodzoną pompę to raz nie uznaja gwarancji bo uszkodzenie mechaniczne a dwa nawet jak zregenerujesz pompe lub kupisz nową to najpierw zlokalizuj miejsce powstawania opiłków aby podoban awaria nie powtórzyła ci sie po raz trzeci. Opiłki mogą być z tarczy od hamulca ręcznego itp. u mnie na przykład opiłki powstały od ocierania tej rurki co udzie od pompy w poprzek całej obudowy do zaworu po drugiej stronie, rurka sie poluzowała jakimś cudem !?!? i opadła na wał i ten ją piłowal.

Co do regeneracji to nie wiem czy uda ci sie ten manewr bo ja osobiście nie znam żadnego zakładu co bu się podjeła takiej naprawy (może po prostu u mnie w okolicy takich nie ma) a co prawda nowa to koszt ok 1400 zł za dobrą firmę ale powinna funkcjonować dużo dłużej niż 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego jak się troche ociepli to wymontuje i zobacze co tam nie tak. Gwarancja była na rok a zapłaciłem za nią 1700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do was jeszacze jedno pytanie jaki pług do mf 3080 bo ja myślę nad 4x40 ze staltechu

 

Ze staltech'u owszem może być, ale polecił bym Kverneland zagonowy serii AB lub AD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Panowie jak odpowietrzyć hamulce w mf 3115, bo po wymianie oleju znikły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Witam!

Jestem tu nowy, więc proszę jakbym coś źle napisał nie krytykować mnie zbyt mocno :)

A więc tak; mam dość banalne pytanie które nurtuje mnei od dłuższego czasu.

Zauważyłem, że podczas hamowania ciągników z napędem na przód koła tylnie jak i przodnie hamuja.. czy w modelach mf 3080, 3090, 3095 są hamulce na przednia oś??

 

Pozdrawiam


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Tak :) .

 

Nawet jeśli przedni napęd masz wyłączony, a zahamujesz-to się włączy i będzie hamował na wszystkie koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

To one mają hamulce przedniej osi czy to przez skrzynie jakoś hamuje ??

 

Mam zamiar kupić taki właśnie model i mam prośbe czy moglibyście mi opisać zaznaczone na zdjeciu (w linku) pokrętła ? bo nie za bardzo wiem do czego one służą ;/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/864/a1345888.jpg/

Z góry dzieki :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Hamulcy jako takich nie ma na przednie koła , a odbywa się to poprzez załaczenie przediego napędu, i hamowanie poprzez wał na śliskiej nawierzchni trzeba uwarzać , bo przednie koła nie będą wtedy hamowały tylko zaczną się kręcić w przeciwnych kierunkach. Co do opisu to tak 1 ogranicznik wysokości podnoszenia

2 częstotliwosć tłumienia drgań 3 żółw zając szybkosci opadania, 4 regulacja siłowa pozycyjna i to co pomiędzy nimi


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Dzieki wielkie za do edukowanie mnie;D a tej regulacji siłowej to kiedy sie uzywa?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jak pracujesz z maszyną zagłębioną w glebie regulacja pozycyjna to automatycza regulacja głębokości pracy względem oporów gruntu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Mam taki problem. Mianowicie ze sterowania wewnętrznego podnosi mi niżej niż ze sterowania z błotnika. Czasami pojawia się diagnoza 2-4. Co to może być? I gdzie szukać ewentualnie problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Panowie potrzebuję pomocy , jestem posiadaczem MF 3085 . Otóż mój problem polega na tym , że po odpaleniu ciągnika gasną wszystkie kontrolki od Dynashiftu i i nie da się zmianiać półbiegów, natomiast jeśli wcisnę sprzęgło to zapalają się i półbiegi można zmieniać, lecz gdy puszczam sprzęgło sytuacja się powtarza. Wygląda jakby prąd gdzieś nie dochodził i dopiero ten czujnik pod pedałem sprzęgła pobudza Dynashift. Liczę na wasze rady . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Z błotników może podnieśc wyrzej to kwestia jak jest ustawiony czujnik położeia ramion, 24 to błedny sygnał z potencjometru , jego uszkodzenie przerwanie obwodu, lub odłaczenie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

U mnie na EHR nie podnosi tak wysoko jak z błotników czy z kabiny tymi przyciskami, trochę pokręciłem tym czujnikiem, który jest pod prawym ramieniem i podnosi prawie na maksa, w każdym bądź razie wystarczająco, chyba, że che dolny zaczep opuścić to muszę podnosić przyciskiem.

 

Może ci coś nie łączy jak gaśnie, sprawdzaj najpierw styki.

Edytowano przez masseyf30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Będę na wolnym czasie szukać rozwiązania. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

W moim mf biegi 3-4 wchodzą ze zgrzytem, zeby nie zgrzytnely trzeba wysprzeglic albo na wolnych obrotach.Moje pytanie brzmi ,synchronizatory do wymiany ? Ile one kosztują?

przerabiał juz to ktoś?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a co ty biegi bez sprzęgła wkładasz ze piszesz że zeby nie zgrzytał to trzeba wysprzęglić?? pewnie synchronizator kosztuje ponad 2 tyś nie pamiętam dokładie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

mariusz czasem wciskam... A da sie jakos ich zregenerowac? a mozesz sie dowiedziec ile kosztują?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam Czy sprzęgło przy mf 3085 z 93 roku jest suche czy mokre tzn czy dochodzi tam olej czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj