nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

ppiotr    55

W ciągnikach z Dynashift jest coś takiego jak akumulator hydrauliczny i jest on wyposażony w taki wentyl jak dętki kół do pomiaru ciśnienia, zmierzyłem to ciśnienie jest tylko w czasie gdy ciągnik chodzi i są ślady oleju tak jakby w środku nie było membrany a chyba powinna być i powinno byc napompowane azotem, może ktoś wie dokładnie coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a z której patrząc od tyłu jest filtr wspomagania? u mnie z prawej obok głównego. ta puszeczka to amortyzator tuz jak jedziesz z pługiem agregatem czy co tam zahaczysz szybko to on delikatnie pływa a nie lata razem z całym ciągnikiem. włącza się to przyciskiem na panelu od ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Z prawej strony, ten amortyzator na pewno nie jest od podnośnika, chyba jest w obwodzie dynashiftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

panowie takie pytanie ;czy w 3085 żeby zdjąć misę olejową silnika trzeba odjechać przodem?

kolega ma taki ciągnik i ma zamiar robić w nim motor i ma problem z odkręceniem misy jutro wpadne do niego i oblukam sprawe a narazie proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W tym modelu nie robiłem tego, ale pewnie wystarczy tylko lekko popuścić śruby i miska zejdzie bez odjezdzania przodem.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeF    0

Witam oto mój Mf 3050 rok 92 i jest taka sprawa bo z prawej strony niema kierunku światła tylnego i stopu i jak włączam kierunek w prawo to tak jak by piszczy a w lewo normalnie jest.

 

A i ostatnio jak wstawiałem przyczepę to tylne oświetlenie na górze raptownie przestało świecić bezpieczniki są dobre bo sprawdzałem i nie wiem co jest proszę o pomoc z góry dziękuję i jak ktoś ma dojście może mi wysłać instrukcje do mf 3050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

no i jednak trzeba odjechać przodem bo nie można odkręcić dwóch śrub tzn. może i można tylko był duży problem z ich lokalizacją bo są ostro zabudowane właśnie przodem ciągnika, po odjechaniu były jak na dłoni.

 

DeF nie powtarzaj się tyle razy lepiej zobacz czy jest masa ,żarówki posprawdzaj i bezpieczniki przeczyść na stykach a piszczy ,to zapewne przerywacz masz walnięty...ja to bym właśnie od tego zaczoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0111    0

a ja ma takie pytanie i nie chciałem zakładać nowego tematu a mianowicie przestało mi działać wszystko co jest sterowane elektronicznie w mf 3080 czyli załaczanie przedniego napędu blokady ehr itd. niewiem co to może być może jakieś zwarcie bo żarzy sie kontrolka od blokady i od ciśnienia w skrzyni i jeszcze jak próbuje opuszcza albo podnosić to komputerk datatronik sie włcza a przedtem wogóle nie działał :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

noto cos się przekombinowało bo to są dwa a nawet trzy niezalerzne komputery sprawdziłeś oczywiście kable zasilania przy akumulatorze


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0111    0

no nie wiem czy to mogło sie zrobić podczas mycia bo niedawno go tak dokładnie myłem i tak w sumie nic nie robiłem od tamtego czasu a teraz był potrzebynnic nie działa sprawdzałem już kable czy gdzies nie sciągneło ale wszystko wygląda dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0111    0

no nie wiem ale chydrałlika od tura działa i wspomaganie też

Edytowano przez Karol0111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

myjką myłeś ?? to isę czesto zdarza po takim zabiegu czassem tylko zdejmnie przewody a czasem jest tak ukryte ze trzeba przewalać wszystko po kolei niestety musiał bym to widzieć i coś napewno by wymyślił


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam :) .

 

Mam mały problem z MF 3080. Nie działa mi przedni napęd. Według kontrolki działa, ale w praktyce nie. W ogóle nie dochodzi prąd do elektromagnesu, ale pomimo tego napędu nie ma. Blokada i półbieg działa. Podniosłem przedni most do góry, włączyłem bieg i bez problemu mogłem kręcić kołem.

 

Czy przyczyną mogą być zużyte tarczki przedniego napędu?

 

Konsultowałem się już z jedną osobą, ale chce się dokładnie upewnić ;) .

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Z tym napięciem na elektromagnesie tak powinno być, gdy napięcie jest przedni napęd jest wyłączony, gdy napięcia niema napęd jest włączony, a gdy kręciłeś przednim kołem to sprawdziłeś czy obraca się wałek napędowy, bo mogą być zerwane frezy na wałku, jeśli są dobre to najlepiej rozłącz ten wałek przez przesunięcie tulei na frezie i złap żabką za wałek wychodzący z tylnego mostu na zgaszonym ciągniku oczywiście, jeśli będzie się obracał swobodnie to trzeba zajżeć do tych tarczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No, czyli mi akurat napęd powinien działać cały czas, a nie działa.

 

Wał przy sprawdzaniu się kręcił, ale jeszcze go wyciągnę i zrobię tak jak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

Witam!

Zwracam się uprzejmie z pytanie o olej w skrzyni ciągnika MF 3075.

Mozę mi ktoś powiedzieć jaki powinien się tam znajdować

Oraz mam drugie pytanie w sprawie Instrukcji do ww ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam . Panowie mam problem z moim mf 3085 a mianowicie coś jest nie tak ze sprzęgłem. Wchodzę rano chciałem go zapalić a tam wogóle nie czuć sprzęgła. Oleju nie jest nigdzie rozlany przy tym sprzęgle ale przy hamulcu tak czy muszę wymienić ten cylinderek od hamulca. Jak myślicie. Słyszałem też coś o jakimś wysprzęgliku czy to się znajduje w środku ciągnika, czy trzeba go rozjeżdżać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

się znajduje w srodku i trzeba go rozpoławiać , a co do oleju 10w30 lub 10w40


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Ale chodzi o to że olej leci z tej pompki hamulcowej co jest za pedałem sprzęgła. A hamulce są tu hydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. co do sprzęgła to gdzieś schodzi olej takim rozwiązaniem na dzis jest odpowietszyc mozna to zrobic na dwa sposoby najłatwiejszy to znaleść z prawej strony pod kabina a dokłaniie z przodu kabiny odpowiecznik wcisnac go na chwile na odpalonym silniku az zejdzie powietrze i gotowe dopuki znowu sie nie zapowietszy.

 

co do przedniego napędu to ja najpierw skupił bym sie nad elektryką a mianowicie nad elektrozaworem i komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj