nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

akaku    79

janis12 siłowniki dostaniesz w sklepie tylko trzeba poszukac bo mój wujek wymieniał wszystkie w swoim MF ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaZi1303    0

witam. mam pytanie czy sa jakies uniwersalne oleje ktore mozna wlac do skrzyni? bo ostatnio pekl mi waz od tura i troche oleju mi wylecialo i chcialem to uzupelnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Nikt nie zgadnie jaki masz olej w skrzyni. Czegoś takiego jak olej uniwersalny do mieszania ze wszystkimi olejami nie ma. Nie próbuj mieszać tego co masz w skrzyni z innymi olejami. Zmieszasz zrobisz sobie budyń w skrzyni i będziesz miał problem. Nie masz wyjścia musisz wymienić olej. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że od kiedy kupiłeś ciągnik nie wymieniałeś oleju. Wymiana oleju w skrzyni to pierwsza rzecz jakiej należy dokonać po zakupie. Te MF-y, a właściwie ich skrzynie, są bardzo wrażliwe na olej. Także nie kombinuj bo możesz tego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaZi1303    0

No to nie mam wyjscia trzeba zmienic. A mam pytanie czy przedni most jest zalany tym samym olejem bo tak slyszalem ze wszystko czerpie olej ze skrzyni jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

kto ci takich głupot na opowiadał przedni most jest zalewany oddzielnie i powinien tam być gęsty olej przekładniowy nie hydrauliczny


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Przedni most ma swój własny olej u mnie lany był Transol.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Czy ktoś wie gdzie tanio można kupić filtr kabinowy i jakiej firmy? bo z Filtrona i Sędziszowa nic nie można dobrać, i to samo z filtrem powietrza do mf 3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Hmm... nie wiem nic o filtrze kabiny ale z tym powietrza to miałem do czynienie i dostałem w Greene za 70 zł chyba ;) A z tym kabinowym to słyszałem gdzieś tu na Af że można jakieś dwa małe zamiast tego dużego włożyć :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie mam taki problem, podczas jazdy na włączonej klimie w MF 3085, tapicerka przy radiu zaczęła mocno nasiąkać wodą. Orientuje się ktoś jaka może być przyczyna?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaZi1303    0

i co myslicie o tym oleju do skrzyni Agro Utto? i jak by ktos mogl podac nr katalogowy filtra oleju do skrzyni lub jakies zamianniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Na starym nie masz numeru? Przy okazji wymień sobie wkład filtra wspomagania.

 

Ja mam Ferdki zalane właśnie tym olejem.

 

Czy ktoś wie gdzie tanio można kupić filtr kabinowy i jakiej firmy? bo z Filtrona i Sędziszowa nic nie można dobrać, i to samo z filtrem powietrza do mf 3085

 

Ja kupiłem 3 filtry z Filtrona i jeden przyciąłem, żeby zmieścił się do obudowy. Kosztowało mnie to +/- 15zł/sztuka. Tego z allegro nie opłaca się kupować ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jeśli dobrze sprawdziłem, to AP002. On jest trochę cieńszy od tego oryginalnego, ale to nie problem. Kupujesz 3, jeden przycinasz i wkładasz do obudowy. Dostaniesz go w pierwszym lepszym sklepie samochodowym. Wcześniej polecam jeszcze zakupić spray do czyszczenia i odświeżania nawiewów, żeby odkazić cały układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Woda skrapla się na parowniku i spływa obudową do węża odprowadającego ją na zewnątrz. Pewnie wąż jest nie podpięty albo zapchany odpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dzięki @mirro. Widocznie ten węzyk musiał mi się obsunąć lub zatkać, bo wcześniej takiego problemu nie było. Gdzie ten wężyk przechodzi i jak się tam najłatwiej dostać, od góry przez dach czy odkręcić ten panel z radiem i tam go zobaczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja także mam pytanie dotyczące nawiewu - czemu wieje tylko gorącym powietrzem? :blink: Gdy silnik jest zimny wszystko jest ok a gdy trochę pochodzi to z czasem zaczyna wiać coraz cieplej :huh: Jak by ktoś coś doradził byłbym wdzięczny bo żniwa za pasem i zanosi się że jak nic nie zrobię z tym to się usmażę ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja właśnie jeździłem dwa dni temu na nawiewach bo mi wtedy od tej klimy tapiecerka zamokła, i wtedy słońca nie było, na dworze nie za gorąco, a nawiewy i tak nie były wystarcząjace, było trzeba uchylić okno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Panowie mam takie pytanie odnoście blokady mostu. Czy włącza się ją ze sprzęgłem czy bez?

Edytowano przez massey15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dokładnie bo blokada tak jak napęd 4x4 czy wzmacniacz jest załączana elektro-hydraulicznie bez sprzęgła :)

A co do tego uchylanego okna no to ja nie lubię zbytnio hałasu i lubię jak jest cicho w kabinie a ten nawiew mnie wyprowadza z równowagi :) Czyli to u wszystkich jest podobnie ? Myślałem nad tym trochę i myślę że te ciepło bierze się od silnika nawiewu bo zawsze jak jest zimny to wieje chłodno ;) Dało by tu coś wyjęcie filtra kabiny ?


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jeśli dobrze sprawdziłem, to AP002. On jest trochę cieńszy od tego oryginalnego, ale to nie problem. Kupujesz 3, jeden przycinasz i wkładasz do obudowy. Dostaniesz go w pierwszym lepszym sklepie samochodowym. Wcześniej polecam jeszcze zakupić spray do czyszczenia i odświeżania nawiewów, żeby odkazić cały układ.

Dzięki za szybką odpowiedz, tak zrobie jak napisałes, znalazłem w necie katalog filtrona i faktycznie będzi epasował ten AP 002 i jeszcze AP 007 z katalogu wynika że to są filtry powietrza ale chyba nadadzą się jako przeciwpyłkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mógł by mi ktoś powiedzieć od czego zależy działanie wskaźnika paliwa ? :) Żeby nie było od razu mówię że w baku jest paliwo :D Czy to może coś z czujnikiem ?


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj