nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

Bartek72511    81

ja mam gaz ręczny ustawiony na minimum i jak zapalę to tylko nie raz muszę przygazować żeby ta kontrolka zgasła, a tak to automatycznie gaśnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Czy po uruchomieniu ciągnika przedni napęd powinien się włączać, czy jest coś skopane - MF 3120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak zapalisz to przedni napęd powinien być włączony, i dopiero po wciśnięciu hamulca możesz go wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Macie jakieś namiary na w miarę tanie, używane części do MF'a 3080 i pochodnych? Szczególnie chodzi mi o wieszaki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1    0

W deklu przez który wchodzą do skrzyni drążki zmiany biegów od strony silnika masz taką dużą śrubę (wkręcona poziomo). W twoim przypadku możesz spróbować ją trochę wykręcić. powiedzmy z jeden obrót. Tylko zwróć uwagę czy ona nie jest już mocno wykręcona żeby nie zabrakło ci gwintu i tego nie wyrwało. Śruba może być wykręcona maksymalnie 1,5 cm więcej nie ryzykuj.

 

Jeżeli ten zabieg pomoże to daj znać,a w tedy powiem ci co warto jeszcze zrobić. Jeżeli jednak nie da się tego wyregulować to też napisz. Wtedy porozmawiamy o przyczynach i ewentualnej naprawie.

 

 

Zrobilem tak jak kazales i pomoglo,ale jest jeden problem biegi sie przelaczaja tylko ze ciezko.Na rewersie z szybkich na wolne normalnie natomiast z wolnych na szybkie to juz troche gorzej.Trzeba troche poszarpac i pokombinowac zeby przeskoczylo.Wspominales zebym ci napisal jak zarobie to powiesz mi jescze co warto zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

to teraz sprawdź śrubę która wchodzi do tego siłownika pionowo od góry. Śruba na klucz 24. tam masz zawór a pod nią taki grzybek który steruje zaworem. Może cie się on przycina na dźwigni, a moze sam zawór się przycina i nie działa tak jak powinien. Tam jest tak ze dopóki zawór nie uruchomi siłownika przesuniecie dźwigni nie jest możliwe. Moze zwór się tnie i stąd te objawy.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1    0

To co mam go wymienic czy przeczyscic jakos.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja mam 600 około ale muszę podkręcić bo są za niskie i nie załącza się ładowanie bez przy gazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

800-850 jest ok niższych nie ma co ustawiać co do AB zawór się tnie abo za dużo wykręciłeś i dlatego teraz w jewdną stronę jest ok a spowrotem już nie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

mam taki problem czy to normalne że mój MF 3065 przy obrotach 1500 dostaje dziwnych drgań może coś jest nie tak a ja po prostu nie mogę zlokalizować przyczyn tych tego drżenia a może ten typ poprostu tak ma ale wydaje mi się to nie normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Raczej nie jest to normalne coś może mieć luz i dostaje wibracji.

 

 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

no tak tylko co,wszystko w ciągniku działa ,mam lekkie podejrzenie na sprzęgło które działa normalnie ale widać że coś tam było grzebane tz.widać że ciągnik był rozjeżgzany i może coś tam jest po prostu zle poskładane lub nie dokręcone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

To że wszystko działa normalnie nie oznacza, ze coś nie ma już nadmiernego luzu to trzeba rozbierać i patrzeć nikt z forum ci nie odpowie na to wiele rzeczy może powodować w ciągniku wibrację


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Witam, mam takie pytanko. Zastanawiam się nad zmianą ciągnika. Obecnie użytkuję MTZ 80 ale koszty paliwa i napraw chyba puszczą mnie z torbami. Trafiła mi się pewna okazja. Konkretnie MF 3070 z 1994r. Czy możliwe iż ma zrobione tylko 5600mth? Ciągnik kosztuje 45,5 tyś. Posiada on 3 pary wyjść hydraulicznych co bardzo mnie zainteresowało bo będę mógł ominąć ten durny rozdzielacz przy moim chwytaku do bel. Trochę o nich czytałem, czy ta skrzynia to naprawdę taka porażka? A co z tym EHR stwarza jakieś problemy? I właściwie do czego przy tym tyle pokręteł? Tu jest link z ogłoszeniem. http://otomoto.pl/massey-ferguson-3070-nie-3075-3065-3060-3050-A51726.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Skrzynie tiożadna porażak są dobre pokręteł jest tyle ile potrzeba po czytaj na forum sobie a co do tego że cię koszty napraw zjadają w MTZcie to zobaczysz jak ci MF padnie :lol:


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Tyle że raczej jak w MF coś już mi padnie i to zrobię to raczej potem pochodzi. A nie tak jak w tym złomie. A to hydraulika cieknie a to uszczelka przy pompie pójdzie, ostatnio sprzęgło się rozleciało i wałek w skrzyni, wiem pewnie sobie pomyślicie że go katuje... wcale nie, wymieniam oleje i filtry tak jak trzeba i jeździ na dobrych olejach, w zasadzie nic ciężkiego nie robi, mam może 6ha gruntów ornych pod kuku a reszta to łąki więc pracuje w prasie i kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Jak będzie ciągnik zadbany to będzie chodził. Skrzynia już dynashift tak więc jest już nowsza i lepiej dopracowana

 

Ten model z linku nie ma skrzyni dynashift :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co mi wiadomo to skrzynię dynashift posiadały modele z końcówką 5, np 3075, 3085 itd. I warto dodać że 3075 jest najmniejszym ciągnikiem w których była montowana ta skrzynia, w mniejszych nie montowano ;) A po za tym to różnie jest, rocznik nie jest wyznacznikiem skrzyni, jak sam szukałem dla siebie ciagnika to ciężko było coś znaleźć z dynashift;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

nie do końca tak jest bo 3085 czy inne miały te zspeeda to po prostu zalerzy od wersji wyposażenia


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

mam pytanko ,w moim MF 3065 są 3 pary wyjść hydraulicznych i pierwszy raz sie z tym spotykam bo poprzednie moje ciągniki nie miały wyjść parowych tylko pojedyncze i zastanawiam się jeżeli podepnę przyczepę z wywrotem np. pod 3 parę i np.górne gniazdo to po zasterowaniu siłownik będzie podnosić ale jak opuścić z powrotem skoro siłownik w przyczepie jest jednostronnego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

to nie ma zmnczenia ile masz wyjść po prosty masz dołorzoną dodatkową płytę rozdzielacza a do kiprowania urzywasz tej sekcji która jest cztero położeniowa czyli z wolnym spływem pozatym nie wiem czy wszystkie takie ine sa sprawdz sobie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj