nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

Zolwik1990    1

Zolwik1990 a olej w jakim stanie masz i filtr od wspomagania i jak działa reszta funkcji takich jak podnoszenie tuz z obciążeniem jakimś większym czy hydraulika zewnętrzna, masz pogorszone tylko kręcenie kółkiem czy inne funkcje hydrauliczne też?

Na wolnych obr jest ciężko skręcić tak to wszystko gra podnoszenie ok, tylko opuszczanie trochę wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie co to za łożysko będzie w przednim moście, przy kole od dołu, co odkręca się taką jakby klapkę na 4 śruby i tam jest łożysko. Gdzie takie coś można kupić? w jakiej cenie? i w ogóle w którą stronę to stare wybijać? Bo jedno mam do wymiany i przydało by się zrobić to jak najszybciej ;) Dzięki z góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A to pewnie będzie łożysko donego sworznia zwrotnicy. U góry powinno być pod podobną pokrywą takie samo. To łozysko to troszkę nietyp. Jak to w MF. Wyciągać albo ze sworzniem albo po zdjęciu pokryw podnieść koło - powinno wypaść . Rysunek na stronie http://mf.gustlik.2ap.pl/ część Front Axle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dzięki wielkie kolego, o to mi właśnie chodziło. A ma może ktoś numer katalogowy tego łożyska? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeszcze takie pytanie, jak otworzyć ten jakby niby schowek, chodzi mi o ten co jest tam do góry gdzie radio, najbardziej po lewo. Jest on nazwany lodówką gdy ciągnik posiada klimę, tak to jest w instrukcji napisane, a mój problem polega na tym że nie mogę go w żaden sposób tego otworzyć. Kręciłem w lewo, prawo, wciskałem, pociągałem i nic, w żaden sposób nie idzie. Jak trochę uchylę to widać że tam jest jakaś sprężynka. Ma ktoś jakąś radę? Bo akurat pasowało by mi na schowanie tam aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dawno tam nie zaglądałem ale jak dobrze pamiętam to trzeba przekręcić w prawo i powinno się otworzyć, a jak nie to może jakoś z góry przez dach spróbuj .


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Mógłby mi ktoś napisać, czym różni się panel autotronic od electronic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli chodzi o to to nie ma według mnie żadnych wielkich różnic. Jeśli byś pytał o datatronic to jest ten komputer na bocznym słupku kabiny. a electronic tak samo posiada moduł sterujący autotronic tylko chyba różni się napisem, bo tyle jeździłem i widziałem same autotronic a mój jest electronic i niczym się nie różni, jeśli chodzi o rzeczy zauważalne gołym okiem ;) i electronic to było pisane dopiero w późniejszych latach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Bo ostatnio oglądałem kilka takich ciągników, co było napisane autotronic, a na allegro spotkałem się z electronic i nie wiem który lepszy.Może wiesz jak wygląda obejście czujnika ciśnienia oleju? Jak oglądałem model 3115 to po prawej stronie pod drzwiami wisiała wiązka kabelków, a niektóre były po rozłączane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To nie ma różnicy raczej;) A to nie pchaj sie w coś takiego, tam jest autotronic, ja już z tym przechodziłem wiec naprawdę jak coś było grzebane to nawet się nie zastanawiaj bo potem możesz żałować.I nie kupuj jakiegokolwiek ciągnika z obejściami, czegokolwiek.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Nawet się nad nim nie zastanawiałem bo chciał 35k, a opony były gładkie :lol: Nie wiesz jak wyglądają te obejścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli o ten czujnik oleju to nie wiem jak to tam robią, ale to chyba też jest związane z autotroniciem. A obejścia autotronic robią tak że wywalają komputer i łączą wszystko na styczniki. Wtedy wiele rzeczy nie działa tak jak powinno,, głownie przedni napęd, blokada, WOM ( nie ma miękkiego startu), przełączanie żółw zając. Takie obejścia trzeba naprawić gdyż mogą spowodować poważne uszkodzenia ciągnika. Jeśli chodzi o koszty, to jakby Ci się komputer zepsuł to regeneracja 2000 zł, jednak często gdy robią obejścia ucinają końcówki wiązek, które będą do wymiany, i w tym wiązka kabiny kosztuje 1500 zł, zaworów coś koło 900 zł, a czy one będą do wymiany to wszystko zależy od tego jak ktoś sobie te obejścia wymyślił. Ceny są podane z firmy z która się dogadywałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

A skąd jest ta firma?Niedługo będę kupował coś z serii 3xxx, a w mojej okolicy nie ma żadnej zajmującej się takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z Siedlec, ale robią w całym kraju;) Co jak co ale w obejscia się nie pchaj, opony też raczej dobre szukaj bo wymiana to z 10 tys Ci wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

a może ktoś z Was miał problem z napędem?!?!?!?

mam z nim problem- po wciśnięciu włącznika, zaświeca się kontrolka od napędu a do elektrozaworu dochodzi napięcie 1,8V a przy wyłączeniu napiecię wynosi 13V !!!Po zdjęciu przewodu z elektrozaworu, napęd jest włączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Koledzy jak macie prawy błotnik to jak skręcicie kołami na max to dużo miejsca ma jeszcze do osłony? bo u mnie mu zostaje kilka cm, i dziś dla testu najechałem na belkę +- 25 cm i jak skręciłem na max to błotnik przyginał osłonę, jest ona elastyczna ale jakby się dało to jakoś zmienic to bym zmienił, próbowałem różnie przestawiać te błotniki ale zawsze to samo. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam tak samo jak Ty że przygina mi osłone jak się koło podnosi.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Jak się zepsuje taki mały wyświetlacz na ramie kabiny, on się chyba nazywa: datatronic.To można dalej jeździć mf, czy trzeba go naprawić?

Zamierzam kupić jakiegoś mf-a i nie wiem czy warto pchać się w dodatkową elektronikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja mam tak samo jak Ty że przygina mi osłone jak się koło podnosi.

Dzięki, bo właśnie tak się głowiłem cały dzień ale zawsze mi tak samo wychodziło;)

 

@hadler możesz śmiało kupować z tym datatronic, on wyświetla prędkości , zużycie paliwa itp, ale gdy się uszkodzi to w niczym to nie przeszkadza, możesz to nawet wymontować i po sprawie, zresztą ciężko jest znaleźć ciągnik żeby to działało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi406    1

Witam wszystkich.

Do rzeczy dziś mój wujo przywiózł ciągnik chyba jest to mf 3080, nie ma oznaczeń na masce.

 

sprawa jest tak:

-nie da się wyłączyć przedniego napędu

-nie działa zmiana biegów wysoka niska skrzynia

-wom raz działa a raz nie

-nie działa blokada

-cały podnośnik działa ok

-wspomaganie działa ok

 

przekręcam stacyjkę:

- zapala się tylko kontrolka ładowania

wciskam sprzęgło

-zapala się lampka ciśnienia oleju w skrzyni, kontrolka przedniego mostu, i kontrolka z żółwiem koło lewarków (wszystkie gasną po paru sekundach)

zapalam

- nic z lampek się nie świeci, a ni żadna przy lewarkach ani żadna na desce rozdzielczej

 

prosił bym o schemacik elektryki

 

w czym leży problem??

mi się wydaje że gdzieś nie ma zasilania.

ciągnik stał długo nie używany.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

dokładnie interesuje mnie pinologia sterownika skrzyni (znajdujący się pod kabiną po prawej stronie), gdyż widać iż jakiś fachman coś tu działał i zostawił to w kawałkach ;)

Edytowano przez nasil90
Post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj