nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Witam wszystkich .Od dłuższego czasu czytam wszystko co pojawia się na temat MF 3080. Dziś kopiłem taki sprzęt, @rafik256 bardzo prosiłbym o instrukcje obsługi Zbigniewkrak@wp.pl. Moja wiedzę czerpie z waszych wypowiedzi ,Bardzo dziękuje za nią

 

To życzę bezawaryjnej pracy.

 

Na wiosnę, przed rozpoczęciem prac polowych polecam wymienić filtry i olej w silniku i skrzyni biegów. Filtr powietrza też wymień.

 

Poza tym wymień również filtr kabinowy (na górze kabiny jest szyber, tam go znajdziesz). Odgrzyb cały układ. Filtr oryginalny jest bardzo długi, więc aby nie narażać się na zbędne koszty, kup sobie 3 mniejsze i jeden przytnij, aby pasował Ci do obudowy. Szkoda zamawiać oryginał, który wyniesie Cie pewnie ze 150zł, a 3 małe kupisz po 15zł/sztukę. Dostaniesz je od razu w sklepie motoryzacyjnym.

 

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze :) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1
Napisano (edytowany)

Dziękuje za rade na pewno to posprawdzam i powymieniam .Co prawda widziałem go na zdjęciu a kolega w Belgii kopił go dla mnie , Jest wszystko OK , zna się na tym .W następnym tygodniu maja mi przywieść

Pozdrawiam

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eden11    0

do rafik256. Od niedawna mam mf 3060 i poprosiłbym o instrukcję pomoże mi lepiej poznać ten ciągnik, e- mail eden11@tlen.pl, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ja bym tez prosil koledzy o to instrukcje na szmergie987@wp.pl .z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Rafik przecież ty jestes dobry samarytanin jak to harytatywnie nie chce ci się robić przecież za swoją pomoc ewrzyciu byś pieniędzy nie wzioł czy cos się zmieniło od naszej ostatniej rozmowy kiedy mnie krytykowałeś że nie jestem skory do pomocy i nie za darmo a teraz sam chcesz na forumowiczach kasę trzepać ?:blink:


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Panowie{rafik256 i mariusz{ZDUN}}mam do was prośbę,przestańcie sobie dogryzać i spróbujcie się pogodzić.Z całym szacunkiem,na tle innych forumowiczów jesteście tutaj ekspertami,sam korzystałem z waszych podpowiedzi,za co szczere dzięki.Może to zabrzmi trochę egoistycznie,ale przez wasze spory spora rzesza użytowników MF-ów może tylko stracić,dzięki za to że jesteście na tym forum i oby było tak dalej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

Dokładnie tak, ale moim zdaniem przecież to logiczne że nikt za darmo tego nie zrobi, przecież przetłumaczyć teoretycznie całą książkę to nie jest takie hop tylko trzeba trochę posiedzieć i nawet gdyby rafik za to kasy nei chciał to i tak bym mu wpłacił bo wiem że to nie łatwa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

MF zbiorniki paliwa jak i kabiny maja te same czy to 3050 czy 3085 WOM niezalezny a przedni naped wyłącza sie na 2 szosowej przy srednich obrotach przynajmiej tak mam mój 3060

 

a jak prędkosc zmaleje to sie właczy <przynajmiej tak pokazyje kontrolka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3085    0

tak patrzę kolego, komu Ty chciałeś odpowiedzieć, ale jak już chociaż coś piszesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Zbiorniki paliwa: 3050-3065 - 148 litrów.

3070-3095 - do '88 - 190 litrów. od'88 - 178 litrów.

Przedni napęd wyłączysię po przekroczeniu 15 km/h a gdy znowu zwolnisz ponizej 15 to się znów właczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Też się zdziwiłem, czytając ten post. Nie wiem komu odpisał :huh: .

 

No i przedni napęd sam się włącza przy hamowaniu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Analizując to kolega odpisał na pierwszy post w tym temacie :D moze nie ogarnął że juz jest tyle stron :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Napisano (edytowany)

Rafik przecież ty jestes dobry samarytanin jak to harytatywnie nie chce ci się robić przecież za swoją pomoc ewrzyciu byś pieniędzy nie wzioł czy cos się zmieniło od naszej ostatniej rozmowy kiedy mnie krytykowałeś że nie jestem skory do pomocy i nie za darmo a teraz sam chcesz na forumowiczach kasę trzepać ?:blink:

 

@Bartek3085 w sumie już ci odpisał. Skoro uważasz że przetłumaczenie instrukcji jest tak prosta sprawą to pokaż jak to się robi. poza tym poświęcić komuś 15 minut na rozmowę przez telefon a siedzieć kilkanaście dni przy komputerze i układać poprawne gramatycznie zdania, które jednocześnie oddają sedno sprawy to nie jest takie proste jak się wydaje. Poza tym przerobić schematy i tabelki a później połączyć wszystko w jedna spójna całość wymaga trochę pracy. Skoro to jest dla ciebie nic to równie dobrze ty mógłbyś nie brać pieniędzy za to co robisz w warsztacie.

Nasze spięcie dotyczyło kwestii pomocy w rozwiązaniu problemu dotyczącego ciągnika i tego ze jeżeli człowiek nie dostanie odpowiedzi na forum to BĘDZIE MUSIAŁ za taka poradę zapłacić lub udać się do mechanika który coś tam zawsze weźmie a usterka może być bananie prosta. W przypadku instrukcji takiego przymusu nie ma. jak ktoś nie chce to tego nie kupi. proste.

 

PS. Widzę że ty chyba czerpiesz przyjemność z kłótni i wytykania niekompetencji. Widzę że nie tylko mnie wziąłeś na cel. Użytkownikowi kosti68 tez się już oberwało i zdążyłeś się na niego obrazić w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/31274-blad-4104/page__pid__654486#entry654486

Poza tym to nie ty napisałeś żebym nigdy więcej nie wypowiadał się pod twoimi postami. Widzą że pamięć masz dobrą ale wybiórczą i krótką.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

rafik mógłbym prosić o tą instrukcję? hadler@interia.eu

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

@Rafik256 Ja osobiście zgłaszam się na chętnego i na pewno kupił bym taką instrukcje napraw do serii 3xxx, a co do instrukcji obsługi co mi wysłałeś na e-mail to jeszcze raz dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Napisano (edytowany)

Przypominam że na razie będzie to tylko instrukcja napraw do autotronic i dynshift czyli do tego co stanowi dla większości największa zagadkę. Później w miarę możliwości będę próbował zrobić podobne do reszty podzespołów. Potrzeba na to trochę czasu ponieważ całość ma 770 stron a przerobienie tych wszystkich diagramów, schematów, tabelek nie wspominając o tekście trochę pracy pochłonie... :blink: bo przecież nikt by nie chciał mieć samego tekstu, który nie wiadomo do czego się odnosi. dlatego proszę o cierpliwość.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Posiadam instrukcję napraw do MF 3000-3100 po angielsku, jeśli to ułatwiło by to sprawę tłumaczenia to wolną chwila zamieszczę na jakimś serwerze do pobrania. Byłbym chętny na wersję po polsku. Pozdrawiam

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

W każdym mf'ie 3080 bez włączonego napędu powinny działać przednie hamulce? :unsure: U mnie nie działają, tylko przy włączonym hamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak jedziesz powyżej 5km/h z wyłączonym napędem i wciśniesz hamulec to powinna Ci się zapalić kontrolka od przedniego napędu i on powinien Ci pomagać w hamowaniu. ;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

po kolei:

-czy przy wyłączonym zapłonie i zgaszonym silniku po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i kontrolka przedniego napędu?

- czy po uruchomieniu silnika kontrolka od ciśnienia w skrzyni gaśnie?

- czy zaraz po uruchomieniu silnika gdy chcesz wyłączyć przedni napęd musisz wcisnąć hamulec? czy może da się wyłączyć przedni napę bez wciskania hamulca?

 

Odpowiedz na te wszystkie pytania i wtedy zobaczymy co dalej z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Od niedawna jestem posiadaczem MF3065 i mam takie pytanie czy to normalne że ciągnik przy wyższych obrotach dostaje drgań [obroty 1500] szczególnie drży osłona wałka przedniego napędu i sam wałek ,drgania są nie zależne czy ciągnikiem się jedzie czy po prostu doda się gazu na biegu jałowym,w ciągniku wszystko działa i nie wiem czy to jakiś problem czy po prostu tak jest we wszystkich, mi się wydaje że to nie normalny objaw a nie mogę zlokalizować przyczyny tych drgań,o proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

@riki u mnie nic nie drga, na wolnych jest tak samo jak na najwyższych. Może masz jakąś blachę poluzowaną od osłaniania wałka przedniego napędu, ja tam dwóch śrub nie miałem i brzęczało trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj