nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawcio93    0

cześc.

mam pytanie odnośnie zaworku od nagrzewnicy w kabinie

otóz chodzi oto że stary mi rozmarzł . morze by pasował w to miejsce od czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z troche innej beczki

otóż jak był mróz rzędu -15 to po odpaleniu MF chyba troche za wcześnie wcisnąłem hamulec gdy olej był jeszcze bardzo gęsty i do tej pory pedał jest ciągle miękki a hamulców nie ma

 

nie wiem do czego zacząć szukanie czy może jakaś rurka pękła czy mogłem przepchnąć siłownik bo nie jestem dokońca pewny jak te hamulce są rozwiązane więc jeśli ktoś miał podobny przypadek lub mógłby mnie jakoś nakierować to byłbym wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedż

 

pozdrawiam użytkowników serii 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie tak było przy dużych mrozach ale teraz już jest normalnie.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Wie może ktoś jak ustawia się kąt wyprzedzenia zapłonu w silniku Perkins 6 bez turbo (silnik z MF 3080)? Dokładniej chodzi mi o to jak obracać pompą żeby przyspieszać i opóźniać zapłon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie i problem. Mam masseya 3050 i od jakichs 2 tyg wysiadl podnosnik. nie podnosi ani z kabiny ani z zewnatrz na blotniku, wogole jak podnosze w kabinie to nawet ta lampka sie nie swieci.

Czy mial ktos podobny problem??

Czy moglo sie cos rozlaczyc bo jezeli nie pali sie lampka to tak jak by cos z elektryka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Lepiej sprawdź po lewej stronie przy duzym kole przewody dochodzące do elektrozaworów-sam kiedyś po zakupie nieźle przestraszyłem się że u goscia jak sprawdzałem podnosnik chodził a ja tu go do pługów a on nic nie reaguje-w transporcie jakoś suwka się zsuneła i narobiła strachu. teraz ją ,,tak poprawiłem"(kombinerkami) że nie ma prawa. ;) nie ty pierwszy nie ostatni tak miałeś......przynajmniej mam nadzieję że to....a jak nie to-z całym szacunkiem do znających się lepiej (jeśli się mylę) to sprawdź też suwki przy alternatorze-dzięki niemu działa ehr....Pozdrawiam-szcześliwy posiadacz mf 3070 :)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz troche dzisiaj posiedzialem nad tym i okazalo sie ze przy akumulatorze na kablu jest jeszcze 1 bezpiecznik i to ten sie spalil ;) troche strachu bylo ze to cos powaznego ale cale szczescie wszystko w porzadku;) dzieki za odpowiedzi pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Kupiliśmy mf'a 3080 i wszystko chodzi super, ale jest jedna rzecz, która po prostu daje nam do myślenia, czy to coś poważnego. A mianowicie po włączeniu WOM'u słychać trykotanie gdzieś za obudową. Dzieje się to na małych obrotach( wystarczy dodać gazu i wszystko jest ok). Nie pojawiło się to nagle, u poprzedniego właściciela też tak było słychać. I stąd pojawia się moje pytanie, czy powinienem się martwić i czy w waszych MF też tak się dzieje? :unsure:

Mam jeszcze jedno pytanie. MF wyposażony jest w skrzynie 32/32, biegi wchodzą idealnie, ale czy normalne jest to że trochę wyje(bardziej na wstecznym)?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ten dźwięk prz wlączonym wom to koła zębate ale to nic groźnego każdy tak ma, a że skrzynia wyje to też jest normalne.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Kolego dawcio93 z jakiego województwa jesteś ? W mazowieckim stoi kilka MF na części trzeba by zapytać może mają to


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greenshadow    0

Witam mam pytanie i problem. Mam masseya 3050 i od jakichs 2 tyg wysiadl podnosnik. nie podnosi ani z kabiny ani z zewnatrz na blotniku, wogole jak podnosze w kabinie to nawet ta lampka sie nie swieci.

Czy mial ktos podobny problem??

Czy moglo sie cos rozlaczyc bo jezeli nie pali sie lampka to tak jak by cos z elektryka??

 

Bezpiecznik przy akumulatorze, z przodu.

 

Ups, nie doczytałem dalej, że już dostałeś odpowiedź. :-)

Edytowano przez greenshadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Kolego dawcio93 z jakiego województwa jesteś ? W mazowieckim stoi kilka MF na części trzeba by zapytać może mają to

A możesz podać namiary na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio93    0

Kolego dawcio93 z jakiego województwa jesteś ? W mazowieckim stoi kilka MF na części trzeba by zapytać może mają to

 

z wielkopolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Kupiliśmy mf'a 3080 i wszystko chodzi super, ale jest jedna rzecz, która po prostu daje nam do myślenia, czy to coś poważnego. A mianowicie po włączeniu WOM'u słychać trykotanie gdzieś za obudową. Dzieje się to na małych obrotach( wystarczy dodać gazu i wszystko jest ok). Nie pojawiło się to nagle, u poprzedniego właściciela też tak było słychać. I stąd pojawia się moje pytanie, czy powinienem się martwić i czy w waszych MF też tak się dzieje? :unsure:

Mam jeszcze jedno pytanie. MF wyposażony jest w skrzynie 32/32, biegi wchodzą idealnie, ale czy normalne jest to że trochę wyje(bardziej na wstecznym)?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

No to trykotanie na malych obrotach to chyba we wszystkich jest bo w moim tez ale to nic powaznego tylko ze denerwuje troche;) a co do wycia to ja mam skrzynie 16/16 to nie wyje nic ;)

PS: Dbaj o olej w skrzyni zeby nie zanieczyscic jakims brudnym bo moga byc problemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

NA małych obrotach trykotanie to rzecz normalna, jeździliśmy i oglądaliśmy to w każdym to było;)

Co do wycia w skrzyni to kolego na w środku tego nie usłyszysz, na zewnątrz byś musiał, i to dzieje się głównie na wstecznym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

slyszalem ze MF maja najlepsze uklady hydrauliczne,czy ktos mogl by to potwierdzic z racji posiadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Mam kolejne pytania do Was.

1. Czy wycieki w miejscu złączenia wałka z przednim mostem i przy jednym z kół mogą być sprawą jakichś oringów?

2. Gdzie znajduję się wlew oleju to przedniego mostu i czy można sprawdzić jego poziom?

3. Czy są jakieś różnice w łatwości zmieniania biegów na zimnym i ciepłym oleju?

Sory za tyle pytań, ale odpowiedzi na nie mogą okazać się dla mnie bardzo pomocne w eksploatacji. :)

Edytowano przez janis12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1    0

Witam,posiadam mf 3080.Wczoraj odsniezalem podwurko i cos sie stalo z biegami.Posiadam skrzynie 32x32.Cos sie stalo z tymi biegami co sa na rewersie A i B. B wchodz normalnie natomiast gdy wbije na A i puszcze sprzeglo slychac gosny zgrzyt i szuranie na R jest tak samo.Natomiast na B jest normalnie i na tym 2 wstecznym tez jest dobrze.Prosze doradzcie cos bo juz niewiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

U nas było tak samu jest od tego regulacja po prawej stronie na skrzyni śruba którą ojciec przekręcił o pół obrotu i problem ustał. Dwaj specjaliści zabiorą głos i ci wytłumaczą o którą śrubę chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

W deklu przez który wchodzą do skrzyni drążki zmiany biegów od strony silnika masz taką dużą śrubę (wkręcona poziomo). W twoim przypadku możesz spróbować ją trochę wykręcić. powiedzmy z jeden obrót. Tylko zwróć uwagę czy ona nie jest już mocno wykręcona żeby nie zabrakło ci gwintu i tego nie wyrwało. Śruba może być wykręcona maksymalnie 1,5 cm więcej nie ryzykuj.

 

Jeżeli ten zabieg pomoże to daj znać,a w tedy powiem ci co warto jeszcze zrobić. Jeżeli jednak nie da się tego wyregulować to też napisz. Wtedy porozmawiamy o przyczynach i ewentualnej naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAREK13    0

Mam kilka pytań, bo rozmawiałem z 2 użytkownikami tych ciągników i każdy mówił co innego, no więc:

1. Czy WOM trzeba włączać ze sprzęgłem czy nie

2. Czy półbieg mogę wyłączyć przy maksymalnej prędkości, bo podobno jak tak się zrobi to strasznie szarpnie ciągnikiem

3. Czy napęd można włączyć podczas jazdy

4. Jaką pojemność ma zbiornik paliwa w MF 3080, bo jeden mówił że 110, a drugi że 180

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Płóbiegi mozesz przełączyc kiedy chcesz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

widzę z ciebie wujek dobra rada, który chce kogoś władować na minę. Jeżeli masz taki ciągnik to polecam wyłączyć półbieg przy prędkości 30 czy 40 km/h w czasie z podczepionymi przyczepami na których jest 20 ton ładunku. Zrób tak ze 3 razy i wtedy napisz nam ile kosztował remont skrzyni. przeczytaj najpierw instrukcję obsługi a później udzielaj takich porad. Instrukcje możesz ściągnąć ze strony korbanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj