nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

FarmerX2    8

Do skrzyni dobry bedzie Agrol U, spełaniajacy 3 specyfikacje Fergusona, lub Orlen Agri 10W/30 lub Agri UTTO. Dużo było na forym o tym, poszukaj. Do silnika olej 15W/40 o minimalnej klasie CD, ale lepiej zalać CG-4, czyli np.TURDUS.

Filtr oleju ma oznaczenie PP 8.9 lub OP 549.

 

Panowie, mam pytanie. Mam MF 3075 i pod drzwiami pasażera pod podłogą znalazłęm jakiś moduł. Napisane jest na nim "Transmission Control Module". Czy to jest ten Autotronic? W takim razie co to za moduł znajduje się pod panelem EHR?

 

 

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tak pod podłogą jest Autotronick a po Ehr-em jest Hithtronick takie małe czarne pudełko odpowiedzialne za sterowanie Ehr :D


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaZi1303    0

siemka. mogl by mi ktos przeslac fotki mocowan do tura do 3080 bo kupilem niedawno i musze mala przerobke zrobic tych mocowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

Witam! w moim 3060 nie działają kierunkowskazy, awaryjne też nie, może przerywacz jest do wymiany? Zdemontowałem osłone która jest nad pedałem sprzęgła oraz chamulców i zauważyłem tylko jedną kostkę która ma coś wspolnego ze stacyjką. Jak włączam zapłon to słychac jak coś w niej przeskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam mały problem w swoim MF... Nie działa mi półbieg. Moze ktos juz miał taka sytuacje?

 

Witam. Koledzy mam mały problem w swoim MF... Nie działa mi półbieg. Moze ktos juz miał taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

massey3080x93 najpierw sprawdz czy włacznik od połbiegu Ci nie padł najtaniej wyjdzie a potem bedziemy szukac dalej :P

 

Koledzy mam do was takie jedno ale bardzo wazne dla mnie pytanie. Chodzi o to ze mam problem ze swoim MF 3080 nie przeszkadza to w jezdzie ale dla mnie to jest niedopuszczalne w ciagniku a sezon sie juz skonczył wiec na nastepny trzeba to zrobic. A mianowicie z tyłu w okolicach ramion podnosnika tu gdzie wchodza w most i na złaczeniu tej pokrywy w której trzymaja sie ramiona (jak zle tłumacze i nie wiadomo o co chodzi to piszcie najwyzej dam fotke) cieknie mi delikatnie gdzies olej ale po dłuzszej pracy to juz naprawde sporo widac bo sie leje po tyle i wstyd tak jezdzic i nie wiem jak mam ten wyciek wyeliminowac za co sie wogole zabrac tam sa jakies uszczelki czy nie ma?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Witam, mam pytanie odnośnie mojego MF 3060 z 92r, otóz mam taki problem ze nie moge odłączyć przedniego napędu oraz nie załącza sie blokada tylnich kół :D Gdy wcisne przecisk od naędu to kontrolka gaśnie ale napęd cały czas ciągnie, a w przypadku blokady jest odwrotnie bo kontrolka sie zapala ale nie zalącza blokady ;[ ;[ ;[ w czym może byc problem, prosił bym o pomoc, poniewaz niewiem gdzie zacząć szukac usterki :( z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Najpierw podłoncz woltomierz pod te elektrozawory od napedu i blokady i sprawdz czy dochodzi napiecie w czasie gdy bedziesz włączał i wyłączał naped i blokade jesli prąd dochodzi to elektryka jest dobra, potem nalezało by sprawdzic elektrozawory czy sie nie zacieły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

ppiotr pisze prawie dobrze tylko że na przewodzie biegnącym do cewki przedniego napędu napięcie pojawia się tylko i wyłącznie kiedy napęd jest wyłączony i ciagnik jest w ruchu. Na postoju tam nawet nie powinno być napięcia. Blokady dyfra to już nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteek1989    0

szukam elektryka z pomorskiego do mf 3080... zna ktos moze taka osobe ? bo po wymianie pompy hydrałlicznej nie dziala mi elektryka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

z czym masz dokładnie problem?? jakie masz objawy?? opisz to w miarę dokładnie może to tylko jakaś drobnostka z którą sam sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMF3090    0

Witam mam prblem z kąputerem datatronik w MF3090 90r. Zaczeło sie od tego że na pokretle nieszlo przsuwać pomiedzy funkcjami , a teras wogule nic se nie wyświetla :( Gdzyby ktos wiedział co jest przyczyna zgóry dziekuje za pomoc :)

 

sorry za blendy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Witam!

interesuje mnie zakup MF serii 30xx. myślę dokładniej o 3080 lub 3085. czym one dokładnie się różnią poza paroma KM?

proszę użytkowników tychże ciągników o wskazówki na co dokładnie patrzeć podczas zakupu takiego ciągnika? (nie chciałbym zrobić wielkiej wtopy i kupić jakiegoś szmelcu). z wcześniejszych postów wyczytałem różne opinie nt skrzyni w tych traktorach-jak to naprawde jest? czy są to rzeczywiście przesadzone opinie ludzi którzy nigdy nie mieli z czymś takim do czynienia i powtarzają tylko co usłyszeli wcześniej?

Jaka jest prawdziwa, realna cena za ciągnik w dobrym stanie technicznym? w sieci można znaleźć roczniki 92, 93 od 35tyś zł do nawet 50 tyś! mam budżet ok 40tyś zł... starczy mi na zakup porządnego ciągnika? A może jednak dać sobie spokój z tym MF-em i poszukać jakiegoś zetora 9540? Na pewno prostszy technicznie... i może bardziej bezpieczny jeśli chodzi o zakup części zamiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

3080 a 3085 różnią ei rokami produkcji, 3085 było produkowane od 1993 i w niektórych była już montowana skrzynia dynashift.

 

Co do skrzyni to jest tak jak większość posiadaczy pisze, to jest tylko mit a skrzynia może zepsuć się tylko od niewłaściwego użytkowania. Złą opinię na temat tych ciągników nie szerzą posiadacze, lecz osoby które najczęściej nie miały z tym ciągnikiem nic wspólnego a lubią się męczyć starymi ursusami. Przy zakupie sprawdź podnośnik i ogólnie czy wszystko działa, sprawdź jak biegi wchodzą i niech ktoś z zewnątrz nasłuchuje jak skrzynia chodzi bo w środku jest bardzo wyciszony i nawet gdyby coś tam się działo to nie byłoby słychać. Popatrz ogólnie jak jest utrzymany, czy gdzieś nie pospawany, co było już ruszane bo to przecież widać gdzie śrubki były odkręcane.

 

Co do zakupu to ja sam jestem po zakupie i powiem tyle że o dobry ciągnik bardzo trudno. Tych za 35 to nawet nie masz co oglądać. Obejrzeliśmy z 7-8 ciągników jednak z nich wszystkich tylko jeden był taki że nie było się do czego przyczepić. My ogólnie szukaliśmy czegoś większego, ale te większe to wszystkie poniszczone bo jak wiadomo te powyżej 100km to nie chodziły w jakiś rotacyjnych czy innych mniejszych maszynach. Co do ciągnika ogólnie to jest bardzo fajny, bardzo cicho w pracy, i naprawdę komfort pracy będzie duży. Jakbyś szukał też czegoś większego 3115-3125 to podsyłaj mi aukcje to ja powiem czy któregoś nie oglądałem, bo z tych mniejszych to tylko mojego obejrzałem . Pozdrawiam i powodzenia w zakupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Bartek72511 dzięki za wyczerpującą odpowiedź!:)

Proszę powiedz mi jeszcze jaka jest realna kwota jaką trzeba dać na ciągnik w dobrym stanie? 35tyś mówisz że odpada...a czy te 40tyś mi wystarczy? No i następne pytanie... lepiej kupić ciągnik świeżo sprowadzony np. z Niemiec czy taki który już pracował w Polsce?? czy można ukryć jakieś wady? wypicować go akurat na ten jeden dzień oględzin?? czytałem również o silnikach że potrafią sobie dymić... jak to z tym naprawde jest? są wyeksploatowane czy po prostu tak mają? Jaka ilość Mtg jest graniczna do zakupu, czy 6000Mtg to jest normalny stan przebiegu czy podejrzenie że licznik był cofany czy coś w tym stylu, a propos... można cofnąć ten licznik??

Prawda jest taka że zakup ciągnika planuje krótko po żniwach czyli około sierpnia ale już teraz chce zebrać jak najwięcej informacji na temat tego traktora... chciałbym również w okolicach marca jeździć i zacząć oglądać jakieś tam sprzęty może któregoś sobie zaklepie...:):) tak jak mówisz znaleźć dobry traktor jest trudno a wyrzucić pieniądze w błoto jest rzeczą łatwą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

panowie jakie cisnienie na cylindrach w 3080 powinno byc? czy by zdiac mise olejowa trzeba poza nia i walem cos odkrecac [chodzi mi czy minie sie tam z przodu z osia przednia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Około 40 to na pewno, ja za swojego dałem 44 tysiące ale po żniwach to inne ciągniki będą, i może coś ciekawego będzie bo jak na razie to nic nie ma, wiadomo jak na allegro się ogląda to pełno jest takich ładnych, ale niech ktoś się przejedzie i zobaczy to ręce załamać i płakać co ludzie z tymi ciągnikami robią.

Właśnie to czy sprowadzony czy krajowy lepszy to jest trudne pytanie, bo kupując świeżo sprowadzony to kupujesz od handlarza a oni nie raz mogą jakąś wadę ukryć, a w Polsce to różnie jest z eksplatacją takich ciągników więc to jest pojecie względne co lepsze. Gdzieś właśnie w jakimś temacie widziałem jak czytałem że handlarz ukrył jakąś wadę omijając coś tam i niby było dobrze a potem właściciel musiał płacić za naprawy, w każdym bądź razie jak było coś tam przerabiane , kombinowane to lepiej odpuścić.

Z tego co wiem to Mfy nieraz lubią puścić sobie dymka, ale jeśli za dużo to znaczy ze coś nie tak.

Przebiegi w tych ciągnikach są różne ale to musisz poobserwować jak np jest wytarty pedał sprzęgła, siedzenia jak wyglądają i inne takie szczegóły. Mój ma ponad 7000 mth a zobacz na zdjęciu w galerii jak wygląda w środku. a Liczniki to oczywiście że da się jakoś cofnąć, albo po prostu zepsuł się i przez jakiś czas nie liczył a potem naprawili i zaczął dopiero.

 

Po żniwach ale to oznacza że chcesz już go na jesienne uprawy mieć? Bo na szukanie takiego ciągnika trochę czasu trzeba poświęcić niestety.Zakup nie jest łatwy, czy to ciągników w takim przedziale cenowym czy i droższych. Dobry ciągnik mało kto chce sprzedać bo woli dla siebie zostawić i mu będzie służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

W budżecie będę mieć ok 45tyś tylko że na ciągnik chce przeznaczyć ok 40 tyś... muszę jeszcze kupić jakiś pług a w przyszłym roku agregat z siewnikiem. Odnośnie krajowego czy z importu... masz rację jeśli chodzi o nieuczciwość handlarzy.. mogą coś kombinować byle sprzedać (z autami jest tak samo) tyle tylko że na zachodzie bardziej się znają jak taki ciągnik powinien być użytkowany i to stawia na pewno po stronie zalety... zakup planuję po żniwach bo troszke pieniążków przybędzie po sprzedaży rzepaku... ale na orkę pod rzepak chciałbym mieć już nowy traktorek...:):)

 

tylko tak teraz myślę... czy czasem ta elektronika mnie nie przeraża... u nas w okolicy nikt nie posiada tego typu sprzętu... i gdyby w razie czego coś się popsuło, nawet błachostka to na początku może być problem...:(:( chociaż z drugiej strony zdaję sobie sprawę że marka MF nie istnieje od wczoraj i ma już pewną renomę więc gówien nie robią...

drugim ciągnikiem jaki biorę pod uwagę jest zetor 9540.. chociaż patrząc na ceny to paradoksalnie zetory są droższe!!!

jako ich zaleta na pewno jest mniejsze skomplikowanie, niej elektroniki, ale też prestiż MF a Zetor jest nieporównywalny...

wybór będzie na pewno trudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas też sprzętu takiego nie ma wiele ale do tej całej "elektroniki" wystarczy czy zwykły elektryk w razie czego,. Nic skomplikowanego z tego co słyszałem tam nie ma, a komfort pracy z ehr jest nie porównywalny ;) Ja jakoś zetora nawet nie brałem pod uwagę, bo on na pewno dużo więcej spali, a jak wiadomo na paliwko w tych czasach też trzeba patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3mariusz333    0

Koledzy wiecie może co znajduje się w tym miejscu zaznaczonym. Mam zamiar kupić ten ciągnik (model MF 3060). Miedzy tym a skrzynia jest połączenie rurka. i jest tam taka śruba jak by do regulacji czegoś taka duża. (podobna jak do spustu oleju.) i właśnie kolo tej sruby wycieka olej. Gdy ciągnik jest na większych obrotach wyciek się zwiększa. Proszę o szybka pomoc. Pozdrawiam

 

http://picasaweb.google.com/102766419837745108657/MF?feat=directlink

Edytowano przez 3mariusz333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

dzieki za rady...:)

Jak będę coś mieć na oku to wrzucę linki do oceny czy warto patrzeć za tym czy dać sobie spokój:)

jeszcze na pewno będe monitować te tematy! Pozdro!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Pisałem już kiedyś na forum o pewnym problemie z działaniem przedniego napędu ale inne tematy trochę przysłoniły i.....ponawiam zapytanie.... Problem jest taki przedni napęd działa przy wyłączonym=wyciśniętym guziku i przy zgaszonej kontrolce, gdy guzik wciśniemy i zapali się od niego kontrolka to wówczas jest wyłączony-a więc jednym słowem działa na opak-zetknął się ktoś z tym??? podejrzewam ze trzeba jakieś przysłowiowe dwa przewody zamienić miejscami ale pytanie które i gdzie-dziękuje z góry za odpowiedź.


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem to będzie coś przy tym module co jest tam po prawej stronie pod kabiną przykręcony, bo to on jest odpowiedzialny za to wszystko, ale co jak i dokładniej jak zrobic to nie wiem, ale to tam gdzies pewnie bedzie przyczyna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj