nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

hodowcamlody    53

Oglądając video zobaczyłem ferdka 3060 który miał zamontowane z przodu r24 a z tyłu r30, opony szerokie, pisało że 440/65r24 a z tyłu 540/65r30, takiego wyglądu nie powstydziłby się żaden traktorek, w błocie to tylko chlupało, ma ktoś tak szerokie opony z tyłu albo felgę 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam z przodu 480/70 28 a z tylu 580/70 r nie pamieta, :D ale to w 8120 ;d ale z tym ze w blocie tylko chlupie to masz racje :D kazde bagienko przejedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

no teraz będę musiał pokombinować trochę bo felg 30 do ciągnika prawie nie idzie dostać, chyba jedynym wyjściem do opon 13.6r24 z przodu jest założenie na tył 480/70r34 wysokość 16.9 a szerokość 18.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

panowie prosił bym o pomoc w moim fergusonie 3095 jak sie jedzie z durza predkoscią po asfalcie to słychac tulejke łaczaca wał ze skrzynia wymieniłem łozysko podporowe nadal to samo jest frezy wyglądaja dobrze wielkiego luzu niema owszem jest minimalny jak włacze naped i jade po polu to nie słychac grzechotu prosił bym o jaką porade co z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

A może zabezpieczenie ci poszło i tulejka się zsuneła też może tak dzwonic, a ja w moim 3060 mam 11,2x28 i 13,6x38 na mokrych torfowych łąkach porażka chętnie bym zamienił się z kim na szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam komplet do sprzedania 13,6 r24 16,9 r36 ,,chyba" przednie mało bieżnika tył 50% jedna do wulkanizacji ma dziurę z boku cały komplet MICHELIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

mogłbys powiedziec Robertb o jakie ci zabezpieczenie chodzi i wktórym miejscu sie ono znajduje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

W tulejce łączącej wał jest dziura chyba 6mm i tam powinien być kołek, który blokuje ruch tulejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

jest to zabezpieczenie probowałem wyregulowac wał ale to nic wiele nie daje chyba ze zle ustawiam ten wał a zaczeło sie to potym jak wymieniłem tulejki na przednim moscie zeby os nie latała na tych wieszakach co trzymaja przednia os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

dałem nowe zabezpieczenia na jednej jak i na drugiej tulejce wiel;e to nie pomogło regulowałem wał tez nic juz mi pomysły sie skonczyły co ztym zrobic zeby to tak nie grzechotało wał patrzyłem nie jest krzywy frezy sa nawet znajomego prosiłem zeby usiadł na schotkach i obserwował ta tulejke i mowi ze grzechocze ta tulejka co łaczy wałek z tym wałkiem co wychodzi ze skrzyni tylko jeszce jedno mnie zastanawia czy ten wał co idzie on musi miec jakis luz miedzy wałkiem wychodzacym ze skrzyni biegów a wałkiem ataku przednim prosił bym o jaka porade bo ciagnik jest potrzebny teraz do transporu

 

dałem nowe zabezpieczenia na jednej jak i na drugiej tulejce wiel;e to nie pomogło regulowałem wał tez nic juz mi pomysły sie skonczyły co ztym zrobic zeby to tak nie grzechotało wał patrzyłem nie jest krzywy frezy sa nawet znajomego prosiłem zeby usiadł na schotkach i obserwował ta tulejke i mowi ze grzechocze ta tulejka co łaczy wałek z tym wałkiem co wychodzi ze skrzyni tylko jeszce jedno mnie zastanawia czy ten wał co idzie on musi miec jakis luz miedzy wałkiem wychodzacym ze skrzyni biegów a wałkiem ataku przednim prosił bym o jaka porade bo ciagnik jest potrzebny teraz do transporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0lszuwka7    0

Panowie potrzebuje pomocy ,a własciwie podpowiedzi gdzie można kupić czesci do skrzyni biegow do MF 3080 ,będę wdzięczna za jakąś podpowiedz . Jestem z woj. łodzkiego. ciągnik potrzebny do pracy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Na 100% pewien nie jestem ale wydaje mi sie ze jakas przerwa miedzy wałkami musi byc, jutro sprawdze, Sznajdik ty pewnie o samych oponach piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Przerwa musi być, może tulejki są po prostu zużyte i mają luz osiowy i dostają bicia. Nowa 180-200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

ju\z po problemie wymieniłem ta tulejke i nowe łozysko do podporu wału i ucichło dzieki za porady

Edytowano przez Tduda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

panowie jutro prawdopodobnie będe oglądał ten egzemplarz http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3085-CID757-ID7i4P5.html#78528068a4

Co po kolei sprawdzić, żeby wykluczyć jakieś ukryte usterki ?

Dodam że na tej serii mało się znam, tyle co na forum czytałem czasem, nie użytkowałem .


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Heh jak gościu juz w ogłoszeniu kłamie że nie malowany to czy wierzyc w to że wszystko sprawne ? opony oryginalne? no chyba przynajmniej przednie musiał już zjechac przez te 6tys godzin, które zreszta połowa traktorów ma zrobione w ogłoszeniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Witam. Szukam użytkowników MF serii 30xx. Podobają mi się strasznie te ciągniki i planuję taki zakup, ale potrzebuję pomocy.

Jeśli mógł by ktoś poświęcić chwilę byłbym ogromnie wdzięczny. Nie mam na myśli konkretnych zapytań, wszystko co możecie napisać odnośnie waszych spostrzeżeń podczas pracy z tym ciągnikiem uważam za cenną informację. Wymiencie parę plusów minusów itd..

Za wszystko z góry dzięki ;)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

posiadaczem nie jestem ale mój znajomy ma 3080. zapomnij o podpinaniu nieznanych przyczep do kiprowania oleju mieszac nie wolno bo jesli ma polbiegi to mozna narobic biedy .

olej w skrzyni musi byc dobrej jakosci o właściwych parametrach .jedyne na co nie narzeka to silnik bo nie jest taki wymagający jak skrzynia.ze skrzynia miał problemy to koszt czesci wyniosl go ok 6tys. mowil ze z ehr nie ma problemow . dużo nie pala komfort w kabinie jest . wiec maszyna godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie chodzi mi wałek jak przepiołem kabel z dolnego zaworu do 2 to wałek działa a tak nie dział czego moze być powód prąd w kablu jest pozdrawiam i prosze o odpisanie pozdrawiam krzyskiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj