nasil90

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

Polecane posty

Rolnik1973    15357

Sprawdzić masę na wskaźnikach, nie wiem jak tam dochodzi czy kabelkami czy obudową wskaźnika łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5406    0

gdzie sa tanie czsci do massey 3080 przez internet mozna kupic

 

a co to jest za ekranik prszy kontrolkach nad stacyjkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

podstawowe części takie jak np. czujnik temp, paski, filtry itp dostaniesz w agromie, a bardziej niedostępne dostaniesz u korbanków za podwójną cene. Ale niektóre części są też dostępne w internecie. NO lub też można na zamówienie w agromie (tam gdzie ja kupuję części da sie zamówić i będą do odbioru za jakiś czas).

 

Zapewne chodzi Ci o ekranik od skrzyni speedshift? (jeśli pokręciłem z rodzajem skrzyni to sorki :D ) Jestto ekranik który pokazuje na której połówce biegu w danej chwili jedziesz.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Tańsze części dostaniesz w TOP MASZ-u u Korbanka bedziesz miał drożej jeśli chcesz podam Ci namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego polecił bym ci AGRO-RAMI w kościelnej wsi koło Kalisza. Mają tam dość dużo części a jak nie to sprowadzają i mają dość dużo zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

witajcie

Chciałbym zapytaać jak zachowuje się u was pompka zasilająca. Tzn. czy jak ciągnik jest nie odpalony to można podpompować paliwo czy nie. Bo u nas właśnie nie ma żadnego oporu na dźwigience i tak się zastanawiam czy jest ona może w jakiś sposób uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Pompka jest napędzana wałkiem rozrządu i zależy w jakiej pozycji zostanie po zgaszeniu wałek, jeśli nie ciągnie pompka to obróć rozrusznikiem troszkę i wtedy spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

wiele razy próbowaliśmy a chyba zawsze w tym samym miejscu się nie zatrzymuje?

Może inaczej zapytam. Czy ta pompka może mieć wpływ na moc ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie czy na mf-a 3090 bedzie pasowal kolor czerwien meksykanska firmy renolak?

Mam taka farbe w domu i chce wymalowac swojego Ferdka.

Z gory dzieki za odp :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Wiesz co zastanawiam sie Co warta jest ta farba jak 2,5L oryginalnej far by kosztuje 105zl, a ja nie dawno kupowalem 1L Renolaku i zaplacilem niecale 60zl.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No jak chcesz twój ciągnik i możesz go pomalować na czerwień meksykańską, ale ja tą farbą pomalowałem osłonę i talerze przy Amazone,a warta jest tyle że to LAKIER, a nie droga farba. A co to za farba za 60 zł??

Ma jakieś ukryte właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Wiesz co nie chodzi mi o to ze koniecznie meksykanska chce wymalowac tylko sie zastanawiam czy dobra jest ta farba co ja polecasz. Poniewaz wydaje sie by tania farba.

A ta Co ja kupowalem to jak wyzej pisalem jest to renolak. Jest to sprawdzona przeze mine farba i bardzo sobie ja chwale, gdyz przez wiele lat utrzymuje wysoki polysk.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No skoro masz sprawdzoną i uważasz że będzie dobrze to pomaluj, oby tylko nie na tą czerwień meksykańską, na maskę i błotniki to musi być RAL 3020, a silnik i felgi też bęziesz malował?? Z silnikiem to dużo roboty a felgi to żaden problem. Ja mam u siebie pomalowane na Popiel, ale lepiej będzie wyglądała RAL 9006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Jak Bede malowal to najwyzej kupie te farbe Co Ty polecasz. A co do reszty to tylko felgi Bede malowal Bo nie mam potrzeby malowac silnik ;)

To tylko sie zastanwiam czy dawac podklad na felgi czy tylko zmatowac je papierem sciernym..

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja malowałem od razu kolorem bez zmatowienia tylko wyczyściłem tam gdzie była rdza, i malowałem pędzlem, i wyszło bardzo ładnie, w tym roku znowu trzeba by pomalować, bo trochę już się zniszczyło.

Edytowano przez masseyf30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

yhym. A to ja bym malowal kompresorem i pistolecikiem ;) Wymalowalem w tym roku kabine i nawet ladnie wyszlo wiec pora wziac sie za reszte :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A my nawet kół nie ściągaliśmy, ale w tym roku mają być nowe opony to przy okazji się pomaluje. A nie widziałem jakoś foty jak wymalowałeś :P

Naklejki będziesz nowe naklejał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Bo to bylo tak NA szybkosci malowane :D Naklejki zostana stare Bo nie sa w najgorszym stanie a poza tym teraz ciezko dokupic takie jak byly oryginalne.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5406    0

koledzy chcialbym sie zapytac jak jest w masseyu 3080 z biegami ile powinno ich byc bo jak wlacze 4 bieg na zajacu to duze obroty silnika niema jakiegos biegu wielkszego bo mam dwie wajchy na jednej zolw zajac i 4 biegi napisane a na drugiej dziala rewers przod tyl ale na tej galce narysowana jest litera a i b po co to

jak ktos sie orientuje niech da znac na gg albo tu napisze gg38277253

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Widze skrzynia 32x32 jak u mnie. Więc tak:

- A i B zmieniamy po zatrzymaniu ciagnika przez przesunięcie w zakres a lub b zależy którym chcemy jechać ( A- wolniejsze B-szybsze)

- biegów wg tego co napisałeś jest 32 ( 4 żółw, 4 zając , 4a, 4b i dwa zakresy wzmacniacza momentu co razem daje 32 )

- predkosć zwiększamy dodatkowo przez wyłączenie wzmacniacza momentu obrotowego ( zielony przycisk po prawej stronie przy napędzie i blokadzie )

- żół i zajac przełączamy też na postoju ( w instrukcji są podane chyba 3 i 6 czy 10 km/h ale lepiej robić to na postoju )

Jak zmienisz na zakres B to będzie całkiem inna jazda :) 40 km/h na 4 powinien łapać bez problemu a na A chyba koło 13-14 km/h przy 2200 obr/min


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Masz kolego skrzynie speedshift czyli 32/32 biegi. Na jadnym drazku masz 4 biegi + zmiana zolw/zajac, a na drugiej masz biegi do przodu i do tylu. Jeden zakres jest szybszy a drugi wolniejszy i dodatkowo polbieg w przelaczniku kolo ehr.

 

edit: kolega mnie wyprzedzil :P

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj