janczar810

Suwnica do bel

Polecane posty

janczar810    302

Witajcie

Własnie wpadł mi do głowy jak sobie usprawnic zadawanie siana/sianokisonki ( jak i również kiszonki z kuku czy śrut) bydlaką w oborze jak narazie po prostych odcinkach. Bazujac na rolkach szynie pasach transportowych i zrobionym mocowaniu podobnym jak na filnie ogolnie cala koncepcja identyczna tylko ze mechanicznie. podnosze bele do góry i pcham ja recznie co jakis kawałek i rozwalam bele.Tylko zastanawiam sie czy dam rade pchnąc bele z sianokiszonki :) ale chyba na takich rolkach powinno byc dos lekko i tarcie ładnie zminimalizowane. Mysle ze owy pomysł nie jest głupi a w znacznym stopniu ułatwi życie

 

http://www.youtube.com/watch?v=MrsKuH5IGXA&NR=1&feature=endscreen

 

U mnie w praktyce powinno to tak wygladac jak w 2:17min w/w umieszczonego filmu

a wiec do wykonania rolek wykorzystał bym jakies małe łożyska kulkowe o promieniu wewnetrznym ok.10-12mm w ikosci 4szt.

na wzór: http://lozysko.stylo...98898568464.jpg

 

jako szyny prowadzacej ładunek zastanawiam sie uzyc profila i wyciecie w nim wneki ok. 10-12mm

 

jako podnoszenia beli owe pasy transportowe (tanie proste)

 

i do stelarza podtrzymujacego belke jakis złom sie znajdzie :)

 

macie moze jakies pomysły co do prostej w zrobieniu szyny transportowej?

 

pozdrawiam

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

u mojego św pamięci miało być coś takiego tylko że tam była dwuteownik przymocowana do stropu przez środek korytarza i do silosu na QQ (silos przy oborze w takiej wiacie że bezpośrednio za drzwiami pod kątem 90stopni ten silos )ale czemu tego nie dokończył to się już nie dowiem niestety :(

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Podnoszenie beli pasami? To będzie trwało za długo lepiej jakąś wciągarke zamontować. Szynę to najlepiej jakiś teownik albo dwuteownik zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

chcem to zrobic jak najtaniej a i stąd zastosuje pasy :)

 

jak sadzicie duzo bedzie trzeba siły aby poruszyc bele sianokisonki??

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

na szyny daj ceownik tak jak w wyciągach obornika górno-linowych i rolki też do tego dokupisz oryginalne żeliwne z podwójnym łożyskowaniem a do podnoszenia do już lepiej niż pas ręczną wciągarkę ale za 300 zł można już kupić elektryczną :) a co do rozdawania to lepiej było by wbijać jakiś pręt w środek i linki do podnoszenia mocować z boku a belę mógłbyś sobie rozwijać jak papier toaletowy na uchwycie w łazience pomyśl o Tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak zrobisz na łożyskach to ją spokojnie przepchniesz. Mam porównanie do suwnicy na tartaku. Z konkretnym balem trzeba się dobrze zapierać aby się przesunął tylko, że tam jest na jakiś pozacieranych już tulejkach. Tak więc u cb powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

na szyne będzie się najlepiej nadawać jak koledzy pisali dwuteownik lub jakieś 2 ceówki zespawane razem zewnętrznymi stronami albo wez poszukaj jakis używanych elementów kolejki podwieszanej jak będzie szyna na całej długości równo w poziomie a kółka na prowadnicy będą dobrze spasowane to powinna się poruszać przy oparciu o belke nie zapomnij o sprawdzeniu jakości wytrzymałości stropu przed montażem


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

zawsze szyny możesz zamontować pod lekkim spadem .łatwiej będzie pchać bele a na koniec i tak będziesz pusto wracał to będzie leciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na takich Ceownikach, mam bramy samonośne. Spokojnie idzie przesuwać, tylko jak śnieg wleci to już ciężej ale idzie. Idzie do tego kupić zestaw rolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Dzięki samex69 starłem się wymyślić coś sensownego :) ja u siebie planuję zrobić coś na zasadzie żłobu ruchomego gdyż w jednej z obór nie mam nawet waskiego chodnika paszowego a z racji wymiarów też nie da się go tam zrobić zasobnik z paszą znajdowałby się na zewnątrz a pasza za pomocą przenośnika łańcuchowego lub taśmociągu była by transportowana do wewnątrz :) w razie pytań pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

zawsze można młotkiem sobie pomóc :) a jeszcze lepszym rozwiązaniem było by zrobienie czegoś w rodzaju dużego zacisku i do niego można by podczepić hak do wciągarki. Na górze profil kwadratowy 60x60x5 z przyspawanymi na końcach płaskownikami 60x8, w płaskownikach przewiercone otwory fi 30 i miedzy nimi zamocować ramiona ok 120cm długości z takiego samego profilu jak wyżej, na jednym końcu wywiercić otwory do tego górnego zawiasu a na drugich końcach zamocować podwójnie ułożyskowane zaostrzone czopy ok 30 mm średnicy i długości 30 cm z przyspawanym blisko łożyska tarczami o średnicy ok 30 cm. Do zamykania ramion kawałek gwintu zamocowanego pod tym górnym profilem, najlepiej przerobić kolbkę od kółka od pługa i zamocować tą obrotową nakrętkę. Takie rozwiązanie było by dużo praktyczniejsze

Edytowano przez mariusz0209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj