Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr_

zetor 8540 9540 pneumatyka

Polecane posty

piotr_    0

Witam,

mam pytanie, czy może ktoś z was orientuje się w tym temacie, tj. instalacji hamulców pneumatycznych do przyczep w zetorze 8540. Wiem że były takie instalację ponieważ krajowe zetory taką posiadają ale jest ich niewiele i interesuje mnie czy można taką instalacje założyć do zetora sprowadzonego który posiada już sprężarkę, ktoś to już zakładał? jaki koszt? co potrzebne? co trzeba kupić? zetory sprowadzane posiadają instalacje hamulców hydraulicznych do przyczep, ja chce pneumatyczne

Karol445    32

Przecież możesz zobaczyć jak wygląda ta instalacja w jakimś C360 czy 330 385 czy innym ciągniku który ją ma. bedziesz miał wzór co i jak zrobic żeby działało

piotr_    0

niby tak, ale w tym zetorze jest jakiś elektrozawór sterujący powietrzem po wciśnięciu pedau hamulca, w ursusach jest to inaczej rozwiązane

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    167

Ten elektrozawór jest do włączania przedniego napędu i jest jeszcze zawór do blokady tylnego mostu, żeby działała pneumatyka na przyczepy to musisz mieć butle ( pewnie jest pod kabina z prawej strony) i zawór który jest podpięty pod hamulec ciągnika i który steruje hamowaniem przyczepy i od niego jest wyprowadzone jest szybkozłączka jak wpadnie mi w ręce książka od 10540 to ci wyśle schemat

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zobacz w katalogu - jest kilka rozwiązań tej instalacji stosowanej w Zetorze 8540 - od najprostszych sterowanych mechanicznie po dwuobwodowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować