Skocz do zawartości

Polecane posty

pierzo    1

Witam. W moim 5608 w ubiegłym roku jeszcze na gwarancji serwis wymieniał kolanko nad bakiem paliwa od nadmiaru, teraz znów zaczęło przeciekać. Czy Ktoś z was miał podobny problem z cieknącym bakiem i czy serwis powinien wystawić fakturę za naprawę jeżeli nie minął jeszcze rok od naprawy gwarancyjnej?

hubertuss    492

Jeśli była to naprawa gwarancyjna a więc bez płatna. Nie ma faktury bo nie płaciłeś. Może być jedynie potwierdzenie wpisem w książce serwisowej lub jakimś protokołem. Być może kolanko pęka bo wąż z nim połączony jest jakoś naprężony.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adanos    3

Odświeżę nieco temat ;) Rozglądam się nad nowym ciągnikiem o mocy 110km do tura i właśnie padło na razie na mf serii 5611 ma ktoś lub miał do czynienia z tą serią i mógł by się podzielić wiedzą? Chodzi mi o wady, zalety i czy to rozsądny wybór pod tura. Cena bez negocjacji z ładowaczem mx U310 zatrzymała się na 330 tyś. brutto i sporo będzie można utargować. Full wyposażenie z tuzem bez WOM. Ciągnik będzie pod PROW.

pierzo    1

Seria 5600 to wygodne ciągniki ale w moim przypadku ciągle psują się jakieś pierdoły - nie są to poważne awarie lecz denerwują. Ciągnik ma w miarę mocny podnośnik przez co nadaje się głównie do rozsiewacza i opryskiwacza. W 3-cylindrach trochę za słaby ale mało pali - jak każdy ciągnik ma swoje wady i zalety. Co do ceny to nie wierzę, że coś u Korbanków utargujesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).

Cena 70zł + wysyłka

Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość

Pozdro

• Przez lukasagro111
      Witam  jak  w temacie, mam zamiar kupić nowego  maseya serii 5608 i chciałbym się dowiedzieć od ludzi znających ten sprzęt  jak ciągniczek się sprawuje. Jedni mówią że silnik 3 cylindry  i masa 5 ton to porażka, inni że skrzynie padają i remont 30 tyś a jeszcze inni że tylko maseya brać. Sam już zgłupiałem co robić  ale ciągnik ma służyć jako pomocniczy do opryskiwacza , rozsiewacze i  kombajny ziemniaczane więc myślę że 3 cyliindry to ne problem.  Użytkowników proszę o napisanie co i jak brać pod uwagę , z góry wielkie dzięki za każde info
    • Przez 235Ferguson
      Siemanko.
      Jakie macie opinie na temat traktorka Massey Ferguson 5425 ze skrzynią DYNA 4? Traktor z 2009 roku. Czy ta skrzynia często się psuje i jaki jest koszt naprawy? Proszę o odpowiedzi. Przymierzam się do kupna takiego ciągnika i chcę wiedzieć co o nim myślicie.
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w Claasie Aresie 826. Objawia się on wolno podnoszącym przednim tuzem i ciężko działającym wspomaganiem. W momencie skręcenia kierownicą do oporu zaświeca się kontrolka niskiego ciśnienia oraz piszczy brzęczyk. Czasami zdarza się to losowo zazwyczaj na małych obrotach. Na wyświetlaczu EHR miga co ok 1 s. kłódka. Co do pracy rewersu i półbiegów nie mam większych zastrzeżeń.

W traktorze zostały wymienione filtry (puszka, 2 duze wklady, 1 maly) oraz olej. Stan oleju był tragiczny, po zalaniu nowy olej od razu zabarwił się na czarno, z filtrach od razu pojawiły się opiłki - świeci się kontrolka zapchania filtra. Moje pytanie - czy wymieniłem wszystkie filtry, może coś pominąłem i stąd ta kontrolka ? Dodam że mały filtr umieszczony był pod kabiną - nie jak w instrukcji, tj. po prawej stronie traktora. 

Kolejne pytanie to jak sprawdzić ciśnienie jakie generuje pompa. Gdzie się wpiąć, jakie wartości są poprawne. 

Pozdrawiam!

• Przez geebart
      Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam