fergusonki

Stymulatory Wzrostu

Polecane posty

zacier123    26

dzwoniłem do puław i tam doktor mówi że w dzisiejszych czasach app to jest przeszłość i nawet już nie robią autoszczepionek podobno świnie już się uodparniają i app nie obniża przyrostów. Kazał robić badania w kierunku dezynterii i adenomatozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

A masz bądź miałeś problemy z biegunkami u tuczników? Masz cykl zamknięty czy otwarty a jeżeli zamknięty to zdarza Ci się że maciory rodzą sporo martwych normalnie wyglądających prosiąt bo to mogłoby wskazywać na obecność PRRS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

cykl zamknięty, prrs nie mam bo robiłem badania w tym kierunku. Biegunki się zdarzają nawet u takich po 60-80kg a biegunka zawsze to jest po odsadzeniu i to taka sama woda ciemnego koloru on jak sra to wygląda jakby szczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

To weterynarz miał rację radzę zrobić badania na adenomatozę i dyzenterię, możesz mieć także przypadek że jakaś z chorób idzie na płuca stąd kaszel oby dwie choroby jesteś w stanie załatwić tylozyną lub tiamuliną (tiamulina lepsza ale droższa) tylko że to ciężka walka z chorobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

Tak naprawdę tylan jest tylko jeden, oryginalny Tylan Soluble kosztuje ok 600 zł netto za 1 kg. (zależnie ile marży nabija sobie wet ).

Produktów zawierających tylozynę jest dużo na rynku weterynaryjnym w dużo tańszych cenach.

 

50 gram 100 % tylozyny na tonę paszy myślę że jest wystarczające w tuczu ( oczywiście zgodnie z prawem podawać można tylko do wody)

 

Co ciekawe podobne przyrosty co na tylozynie, można uzyskać zwiększając tylko dobrostan o ok 0,30 m2 na sztukę, szczególnie na tuczniku od 70 kg

50gram??????? czy na pewno bo ja słyszałem ze 10gram to w 100 procentach wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

ja farmatylu do paszy w tuczu (waga około 60-70kg) dawałem 400g/t paszy i efektu nie widziałem żeby szybciej przyrastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

Cenę Ganabolu albo Boldenonu (podstawa kuracji w każdej poważnej stadninie sportowej) łatwo znajdziesz w internecie, a metandienonu w każdej aptece. W ilościach hurtowych te ceny potrafią być 1,5 razy niższe. Ja nie kupuję. Nie mam sumienia zabierać prosiakom i warchlakom dzieciństwa:-)

 Kto o zdrowych zmysłach daje metandienon cena kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
panowie nie wiem gdzie napisać post więc zamieszczę go tutaj. co podawać w przypadku wystąpienia kulawizny u świń ? jak wy sobie radzicie z takimi przypadłościami? kulawizny na tle myko bądź różycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

może to być również strepto, w jakim wieku pojawiają się kulawizny ile kg mają, czy obcinasz zęby, możesz podawać penicylinę mocne dawki bądź linkomycynę bo dobrze penetruje do stawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
powiem Ci że biorę raczej tylko te 2 przypadłości, myko bądź różyca (wykluczone błędy żywieniowe) . jest to Duńczyk na ściółce. waga to hm tak średnio kulawizny zaczynają się od wagi ok 45 kg, i nie jest to duży % stada, maksymalnie zdarzyło mi się że w ciągu całego tuczu kulawizny objęły 2 % stada, są też takie rzuty że kulawizny są w 0,9% stada. stawy stają się sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11
6 godzin temu, Ambitny657 napisał:

powiem Ci że biorę raczej tylko te 2 przypadłości, myko bądź różyca (wykluczone błędy żywieniowe) . jest to Duńczyk na ściółce. waga to hm tak średnio kulawizny zaczynają się od wagi ok 45 kg, i nie jest to duży % stada, maksymalnie zdarzyło mi się że w ciągu całego tuczu kulawizny objęły 2 % stada, są też takie rzuty że kulawizny są w 0,9% stada. stawy stają się sztywne.

Dlaczego wykluczasz strepto? W przypadku podejrzenia różycy czy masz upadki z zmianami w sercu? Bo postać stawowa różycy zwykle wynika z postaci ostrej czyli sercowej rzadko ze skórnej (świnia choruje na sercową jednak ją zwalczy i nie pada lecz przechodzi ona do stawów) a niezwykle rzadko jest osobną jednostką. Mycoplasmy nie wykluczam bo z opisu może to być również ona, może też być łagodna postać choroby Glassera bez objawów narządowych. Tak czy siak penicylina bądź linkomycyna powinna dać efekt o ile leki podane są we wczesnej fazie choroby i nie  ma obrzęków i widocznych zmian w obrębie stawów.

 

Ps czy kulawizny częściej dotyczą przednich czy tylnych kończyn czy nie ma reguły?

Edytowano przez Piotr0224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kulawizny dotyczą tylnych kończyn. no myślałem o chorobie Glaserra ale mam wątpliwości. do tej pory dawałem penicylinę i contracere i przechodziło w 90%, lecz są takie przypadki że nic na nie nie działa, teraz myślę spróbować podać tetradur i do tego tiamuline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jeśli chodzi o typowa różyce to nie pamiętam kiedy ostatnio była w stadzie, nie ma padnięć w związku z tą choroba, ale zdarzyło mi się coś takiego (ze 2 razy) że świnie w sporej wadze ok 110-150 kg i zauważyłem romboidalne plamy, po paru dniach znikały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

jeśli działa w 90 % przypadkach to jest bardzo dobrze, te 10% może już mieć zmiany w stawach i lekami tego nie wyleczysz a żeby sprawdzić czy faktycznie to uszkodzenia to podaj lek przeciwzapalny sterydowy lub niesterydowy świnia przestanie kuleć. Tetracykliny mogą też zadziałać, tiamulina ma za słabą penetrację do stawów i nie da efektu. Postać skórna różycy występuje obecnie niezwykle rzadko ja osobiście widziałem klasyczny jeden przypadek a posocznicę i sercową (nie różnicowałem na różycę i strepto) pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
saszeta jak i Piotr doszły do was moje wiadomości prywatne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bo mam chyba coś nie tak z tym moim kontem na tym forum. nie mogę potwierdzić swojego meila bo mi link potwierdzający nie chce przyjść na pocztę,druga sprawa nie mogę też wysyłać wiadomości w aplikacji, tak przynajmniej wynika, bo pisałem do 3 czy 4 moderatorów i nikt się nie odzywa. jeśli ktoś może to proszę o pomoc i o napisanie do jakiegoś moderatora aby mi pomógł to ogarnąć to robi się wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do mnie nie doszło. Miałem wyłączoną pocztę. Już włączyłem, spróbuj znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
no powiem ci że wysłałem raz jeszcze ? masz coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj