Skocz do zawartości

Polecane posty

Krzysiek3110    150

mam pytanie czy buraki pastewne mają jakąś wartość w żywieniu opasów (jakoś lepiej na tym rosną)

czy nie opłaca sie w to bawić

jazda    14

ja daje moim opasom buraki pastewne i czerwone oraz marchew odpadkową ponieważ zajmuje się hodowlą roślin też. A do tych buraków to nawet sam nie wiem tyle że im to siekam taką maszyną i posypuje ospą z koncentratem

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysiek3110    150

czyli że coś dają....

bo burak jdnak plonuje chyba najlepiej :D

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

bartek5221    0

Proponuje ci zasadzić dla opasow brukiew dużo mniej roboty siejesz flance potem rwiesz sadisz w rygi saletra oborasz puszki i w listopadzie ścinasz i zwozisz nie masz tyle kłopotów z zbiorem jak z burakami jakm mi kolega ostatnio opowiadał jak żniwą buraki to sie za glowe złapałem że im sie chce z brukwią ścinasz liście widłami do siana z dwoma pykami i na końcu przyspawany nożyk i robota idzie w oczach a potem tylko brony przeciągasz i zbierasz na przyczepe brukiew na kaszubach "wreki" na nie mówimy.

Krzysiek3110    150

Proponuje ci zasadzić dla opasow brukiew dużo mniej roboty siejesz flance potem rwiesz sadisz w rygi saletra oborasz puszki i w listopadzie ścinasz i zwozisz nie masz tyle kłopotów z zbiorem jak z burakami jakm mi kolega ostatnio opowiadał jak żniwą buraki to sie za glowe złapałem że im sie chce z brukwią ścinasz liście widłami do siana z dwoma pykami i na końcu przyspawany nożyk i robota idzie w oczach a potem tylko brony przeciągasz i zbierasz na przyczepe brukiew na kaszubach "wreki" na nie mówimy.

aha?

mickas092    333

Buraki za dużej wartości nie mają ... To jest taka "zapchajkiszka" - dajesz bo nie masz co. Na tym dobrych przyrostów nie ma. A narobić się przy tym trzeba bo opielić potem zebrać. itp.

Generalnie szkoda zachodu.

GoRAL1    63

Dokładnie jak kolega wyżej

najwyżej narobisz dużo obornika

1000 :wub: :wub: :wub: :wub:

Edytowano przez GoRAL1

Krzysiek3110    150

Buraki za dużej wartości nie mają ... To jest taka "zapchajkiszka" - dajesz bo nie masz co. Na tym dobrych przyrostów nie ma. A narobić się przy tym trzeba bo opielić potem zebrać. itp.

Generalnie szkoda zachodu.

daje bo nie mam co z tym robić bo zawsze tego narośnie...

no jak posiekanego buraka rzucę na siano to dużo lepiej jedzą...

Dokładnie jak kolega wyżej

najwyżej narobisz dużo obornika

1000 :wub: :wub: :wub: :wub:

też mi o to trosze chodzi :D

Krzysiek3110    150

właśnie o to mi chodzi.......

bo jednak coś tam może dają..

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

cycek933    15

daja czy nie daja ale ja zawsze też daje marchew pastewną i buraka. może nie jest to super jedzenie na przyrost ale wydaje mi sie ze zawsze rozpycha sie troche tym burakime i wiecej je siana czy kiszonki zeby brzuch zapełnic

stg    21
Napisano (edytowany)

Mam pytanie czy warsto zasiać hetkar buraków pastewnych?

Hoduję 6 byków, i zastanawiam się nad uprawą buraka. Jest to opłacalne ?Czy buraki to dobra pasza dla bysiów, czym jeszcze najlepiej karmić byki ?

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

iwik073    0

no to pewnie chcesz te 6 bysiuw zameldować na długo wartość pokarmowa buraków pastewnych jest mała ja byki choduje już ponad 20 lat z pastewnych zeszłem w 3 roku teraz kukurydza śruta rzepakowa i premiks i jest kul :D

rob_1972    1

naucz sie robić trunki wysokoprocentowe z buraków. Znajomy jest dobry w takich produktach, i nie drogi. Robi to co lubi i jest zadowolony. Jemu sie opłaca, a Tobie... to zależy co z tymi burakami bedziesz robił. Kiedyś sprzedawało sie do cukrowni, ale po "restrukturyzacji rolnictwa" to nawet trawy skosić sie nie opłaca. Chyba że masz dobre dotacje z UE.

jastrzab901    0

no to panowie doradzcie

mam 1 ha z dala od domu na drogim gospodarstwie zboza mi sie nie oplaca tam siac a mam byki cos dla nich bym posadzil lub zasial tylko nie wiem co

buraki? kartofle? moze zrobic lake? pomozcie...

orkidea    0

1 ha buraków pastewnych na 6 byków to trochę za dużo. Przy średnim plonie to wystarczy Ci ok. 30 arów. Zasadzenie ziemniaków to też nie głupi pomysł, ale tu też 1 ha to za dużo chyba że na handel. Możesz też posiać trochę dyni pastewnej, byczki będą ją jadły z dużym apetytem, ale to taka pasza max do końca lutego, ale już od stycznia potrafi się psuć.

Jeśli na tym polu przez najbliższe lata nie chcesz siać zboża i ma ono być tylko do produkcji paszy dla bydła to proponuję Ci zainteresować się topinamburem. Jest to pożywna pasza lepsza od ziemniaków (zamiast skrobi ma cukier inulinę i nie ma substancji antyżywieniowych jak ziemniak), dobrze się przechowuje, nie szkodzi mu przemarzanie. Uprawa jest prosta sadzisz raz i po zbiorze formujesz tylko międzyrzędzia i tak przez kilka lat. Wadą tej rośliny jest jej duża ekspansywność, ale jeśli jest to jedno pole, na którym nic innego nie chciałbyś uprawiać to chyba nie będzie to problemem. W sieci jest o tym dużo artykułów, polecam poczytać.

malin1986x    0

Panowie tak w kilku słowach czym pryskać buraki pastewne , jaki polecacie tani i w miarę dobry preparat , dodam że to mała powierzchnia eksperymentalna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuchcik
      Czy okrywacie buraki agrowłókniną na pryzmy? Jakie macie opinie? Bo ja w tym roku okryłem po raz pierwszy i zastanawiam sie, czy wydatek byl potrzebny.
    • Przez wojtek8244
      Witam. Interesuje mnie kupno kombajnu, a dokładnie coś jednorzędowego i myślałem nad Kleine 3000. I tu pytanie. Czym się ten model różni od modelu 5000? Który waszym zdaniem jest lepszy? Bardzo proszę o odpowiedzi.
    • Przez Piteraszek
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy karmienie opasów burakami ćwikłowymi daje jakieś korzyści, czy jest to może z jakiegoś powodu szkodliwe. Jakie ilości należy dawać tych buraków bydłu. Uprawiam warzywa między innymi również i ćwikłę, byki mam dodatkowo, a są spore odpady z buraków. Mam również dostęp do obierzyn (z tychże właśnie buraków) z lokalnej wytwórni sałatek i zastanawiam się czy warto kupować je dla bydła, niektórzy hodowcy je biorą.
    • Przez tomekc360
      Witam tak jaj w temacie poszukuje Rozdrabniacza do buraków typu BARTOSZ . Jestem z łódzkiego okolice opoczna . W razie gdyby ktoś wiedział o takim czymś na sprzedaż prosze o kontakt ... Chętnie kupie .... Bartosz jest mi potrzebny do siekania Koazłka lekarskiego ... a wiem że się do tego nadaje ... z góry dzięki ...
    • Przez Murphys
      Witam mam następujący problem otóż na działce na której chciałem zasiać buraki jest totalnie nie do wjazdu zanim obeschnie to minimum 2tygodnie
      Co myślicie o tym aby posiać na tym samym stanowisku (po buraakach cukrowych) jakie jest ryzyko i straty?