Zaloguj się, aby obserwować  
SZMEKK

Case 5150 Maxxtrac

Polecane posty

Mycek5120    29

Ja tez mam tam tuza własnie ale jest to widoczne tez długo szukałem ale znalazłem jesli tuz jest orginalny jak u mnie to nr napewno bedzie widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mw_marcin    0

I dziś w mojej świeżo zarejestrowanej maszynie (maxxum 5150) pojawił się problem - przy zmianie z 3 na 4 bieg (powershift) traktor się zatrzymał i nie reagował na zmianę biegu (na powershifcie) dopiero po wciśnięciu i puszczeni sprzęgła ruszył. zdarzyło się tak już 3 krotnie strasznie mnie to niepokoi, może ktoś mi podpowie jaka może być przyczyna. ?

Edytowano przez mw_marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedi26ak    0

Może być padnięty czujnik na rozdzielaczu powershift lub padnięte uszczelnienie na koszu lub tarczki z przekładkami do wymiany. Najpierw trzeba sprawdzić ciśnienia na rozdzielaczu czy masz równe na każdym półbiegu jeśli jest równe to albo czujnik lub tarczki jeśli na którymś jest niższe to wina w uszczelnieniu kosza. Jak jest spadek ciśnienia to rozłącza napęd i zapala się kontrolka skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

Może być padnięty czujnik na rozdzielaczu powershift lub padnięte uszczelnienie na koszu lub tarczki z przekładkami do wymiany. Najpierw trzeba sprawdzić ciśnienia na rozdzielaczu czy masz równe na każdym półbiegu jeśli jest równe to albo czujnik lub tarczki jeśli na którymś jest niższe to wina w uszczelnieniu kosza. Jak jest spadek ciśnienia to rozłącza napęd i zapala się kontrolka skrzyni.

Jeżeli poszły by tarczki lub uszczelnienia działo by sie to stopniowe problem tkwi w elektryce która w wilgotne dni zawodzi,zobacz przekaźniki pozamieniaj te po prawej stronie (przy kierownicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mw_marcin    0

Wyczytałem gdzieś, że po wciśnięciu sprzęgła kontrolka mrugnie kila razy i to jest nr błędu. Czy to prawda i czy zna ktoś kody tych błędów. (dzięki za poprzednie odpowiedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

Wyczytałem gdzieś, że po wciśnięciu sprzęgła kontrolka mrugnie kila razy i to jest nr błędu. Czy to prawda i czy zna ktoś kody tych błędów. (dzięki za poprzednie odpowiedzi)

No nie żadne kody błędów, gdy kontrolka od sprzęgieł sie zapali oznacza to że w trakcie pracy (jazdy) lub zmiany półbiegu ,lub jazdy przód tył.Ciśnienie na koszach było za niskie i czujnik odcina olej i ciągnik staje.A żeby ciągnik dalej pojechał trzeba wcisnąć sprzęgło .Mi przez 8 lat ta kontrolka sie zapala i zapalać będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mw_marcin    0

Dziś mój "nowy" sprzęt poszedł pierwszy raz w pole. (orka około 0,7ha.) po nagrzaniu się oleju zauważyłem, że przy zmianie kierunku rzeczywiście czasem się zdarzy , że zapali się ta zółta lampka z trybikiem i traktor staje. Ale niepokoi mnie dość głośna praca pompy zwłaszcza przy maksymalny skręcie na przykład. Czy to oznacza jej koniec ?? Czy ten typ tak ma ?

Edytowano przez mw_marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

No nie żadne kody błędów, gdy kontrolka od sprzęgieł sie zapali oznacza to że w trakcie pracy (jazdy) lub zmiany półbiegu ,lub jazdy przód tył.Ciśnienie na koszach było za niskie i czujnik odcina olej i ciągnik staje.A żeby ciągnik dalej pojechał trzeba wcisnąć sprzęgło .Mi przez 8 lat ta kontrolka sie zapala i zapalać będzie :)

To się zgadza, ale jeśli chodzi o błędy to do ich odczytu jest inna kontrolka, żółty trybik po lewej stronie który w razie wystąpienia błędu się zaświeca, a wciskając sprzęgło przy włączonym zapłonie można policzyć ile razy kontrolka błyśnie (mrugnie czy jak tam inaczej) i na tej podstawie odczytać błąd jaki występuje w układzie POWERSHIFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

A ja mam takie problemy. Dżojstik od podnoszenia działa prawidłowo, ale już wajcha nie reaguje w ogóle oraz na pulpicie wyskakuje błąd bad chip. o co chodzi z tym błędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i musiałem wymienic te uszczelniacze w pompkach oraz jedną tarcze hamulcową koszt ok. 1500zł. Te uszczelniacze znajdują się pod pokrywami pochwy więc trzeba zdjąć koła.

Edytowano przez jarekmazda323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj