Gość Profil usunięty

Rozsiewacz do wapna

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, chciał bym zakupic rozsiewacz do wapna- tyle że z żmijką a nie z talerzami, najlepiej żeby nie był zawieszany. Co moglibyście mi polecic ?

Amazone coś takiego produkowało w latach 1990-2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

No to z Amazone musisz poszukać. A czemu akurat na żmijkach? Mokrego wapna tym nie rozsiejesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

najlepszym rozwiazaniem wg mnie jest rozrzutnik obornika z adapterem talerzowym ma takie cos Unia Group, Bergmann, Annaburger chyba Pronar też. Rozsiejesz każdego rodzaju wapno, czy mokre czy suche czy tlenkowe czy weglanowe. A rozrzutnik to nie rozsiewacz rcw gdzie zawsze ktos musi stac i popychac żeby leciało.

a dla takiego rozsiewacza co piszesz to byś musiał kupować w big begach wapno a ono tanie nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAVO1988    0

Żmijki to dobre rozwiązanie do wapna pylistego. Szerokość robocza takiej amazonki to ok 6m. Można rozsiewać podczas wiatru. Można takie kupić razem z przystawką z talerzami. koszt całośći to ok 8-10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Ja sieję RCW 3000 i też nie ma najmniejszych problemów i nikt wcale nie musi stać i popychać żeby rozsiewał wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mamy zamiar kupic silos, i tam sypac to wapno, no a że jest sypkie, to przy talerzach pewnie strasznie by się kurzyło, dlatego chcemy rozsiewacz z żmijką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wapno tlenkowe to straszni się rozsiewa po polu. Mi w tym roku przywozili mix. Tlenek z węglanowym. Ładnie się siało.

Ja rozsiewałam RNW 3 łańcuchowym z napędem tarcz hydraulicznym, mylony z RCW 3.

Przy tlenku zapinam go na górny zaczep i przy okazji sąsiad też ma zwapnowane pole.

Przeważnie jest na allegro perę takich rozsiewaczy, przeważnie Amazone. Jakieś 9-20 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Taki to cienko widzę rozsiew wapna. Za wąska taśma. Jak do wapna to tylko z dużą gumowa taśmą. Może jeszcze łańcuchowy z płaskownikami na całości podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzwoniliśmy do gościa, i jeszcze go ma , może o nim pomyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może znajdziemy jakiś inny, trzeba będzie sprawdzac ogłoszenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teściu kupił z 3 lata temu Bredala 8 ton za 8 tyś.Na zwykłej szerokiej gumowej taśmie. Znalazł go w gazecie Autogiełda. Ja takie poniżej 15 nie mogę spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a zmieniając trochę temat - jak radzicie sobie z umyciem takiego rozsiewacza do wapna.

Pytam bo wszystkie są pokorodowane które widzę i to dosyć mocno.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie normalny rosiewacz do nawozów myjemy karcherem, i nawet to wychodzi, mamy go pare lat, i rdza jest tylko w niektórych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W tym roku zastanawiam się nad kupnem rozsiewacza do wapna ale tak sobie myślę że lepiej jest kupić rozrzutnik z odpowiednim adapterem.

Rozsiewaczem to rozsieje tylko wapno i może jakiś nawóz a rozrzutnikiem mogę czasem porozwozić jakiś kurzak,osad z oczyszczalni,podłoże z pieczarek i co tam uda się załatwić.

Taki rozrzutnik ma jakieś wady w porównaniu do rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

A dokładność ustawienia ilości wysiewanego wapna nie będzie mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj