Zico99

Problem z bykiem

Polecane posty

Zico99    4

Witam od dłuższego czasu byk przestał jeść troche siana podzióbie a tak nic poza tym był juz wterynarz pare razy ale nic.Macie jakieś porady? Byk ma ok 200kg

Edytowano przez Zico99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Od kiedy mleka nie pije? Co dostawał do jedzenia? Może po prostu sie przejadł i ochwatu dostał. Weź mu dwa jajka daj żeby zjadł, oczywiście bez ubranka xP zawsze działało na apetyt


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

W jakich warunkach jest trzymany ? Czy pokasłuje? gęstość kału jaka? Czy była możliwość, że byk pobrał z paszą jakiś metalowy element? Jeżeli nie zauważyłeś żadnych objawów to skłaniałbym się do tego, że mógł coś połknąć. Dopisz jakieś szczegóły. Co weterynarz mówił przy wizytach co podejrzewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grigoo    1

o własnie mam taki sam problem tylko ze z ciełuszką ok 300kg i cielakami ok 100kg. Ciełuszka tak samo jak u kolegi nie ma apetytu, tylko czasami cos skubnie i pokasłuje i sama wstawać nie chce, dopiero jak ja sie 'mocniej' stuknie ręka, u cielaków to samo tylko bez kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

stawial bym na to ze cos połknął nie jadalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myfarm2000    0

jeśli pokasłuje i jest to możliwe ze ja przewiało bądź się przeziębiła daj jej aspiryne zwykłą normalną aspiryne dla ludzi, 1 tabletka na 50kg rozpuść w ciepłej wodzie i wlej jej do pyska, RAZ NA DZIEŃ NIE WIĘCEJ możesz powiedzmy dac na 300kg 7 tabletek za pierwszym razem bedzie lepszy efekt, potem po 6, powtórz tak przez 3 dni, jeśli to przeziębienie przejdzie jak ręką odjął :) jeśli chodzi o tego byka kolegi Zico99 jest opcja że cos łyknął, jeśli przestanie wogóle jeść możliwe ze to coś metalowego( jeśli tak to potrzebna interwencja hirurgiczna), jesli skubie mozliwe ze jakąś folie łyknął sznurek czy coś podobnego, powinno mu przejść, ja zazwyczaj w sytuacji gdy widze ze byk czy tam cieliczka zaczyna wybrzydzać w jedzeniu robie jej głodówke jedno dniową potem daje kukurydze witaminy śrutę i wcina jak złoto :) daj znać jak sie mu poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a nie spęczyło go tzn. nie staną mu żołądek napisz coś więcej bo ciężko powiedzieć


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Właśnie podobno żołądek przestał pracować dostawał zaszczyki sode jakieś zioła i nic.Też mi sie wydaje że mógł zjeść jakiś sznurek tylko co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jak zjadl sznurek to nie ma ratunku. sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

chodziarz cos. jak zdechnie to jeszcze za utylizacje zaplacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

nie sprzedaj tylko na własny użytek ubij. a jak ma więcej niż 6 msc to pisz na prv

 

a robaków nie ma!? u nas czasem pomagała głodowka. siano i woda i przechodziło, po dwóch dniach jedzą normalnie

Edytowano przez marzencia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

marzencia nie wpadlem, jeszcze lepszy pomysl.

jak zjadl sznurek, nie uratujesz go

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

u mnie po sznurku wzdymało cielaka.. żołądek stał.. dawałeś cielakowi krople żołądkowe? wódkę? drożdże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Na rozruch żołądka starzy weterynarze zalecali jeszcze wywar z piołunu, sól glauberską,wino typu "jabol" albo żwaczkę od innego bydlęcia.Dopadnij jakiegoś przezuwającego osobnika,wyciągnij mu z pyska przeżuwany kęs zarcia,rozrób to z szklanką letniej wody i wlej choremu,mozna do tej mikstury dodać drożdży.Wskazany też bywa dość intensywny spacer po podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek19    0

Witam. Mam byka który z 4 tyg. temu stracił apetyt i zrobił się chudy a za dwa miesiące chce go sprzedać. A zaczęło się to od tego że się wiercił i przestał jeść dostał lek na odrobaczenie. W tym samym czasie całe stado dostało ten lek. Robaków już chyba nie ma ale apetyt mu nie wrócił. I na dodatek pije bardzo mało wody. Co można zrobić by apetyt wrócił???

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Po walentynkach mu przejdzie :-))

Sorry za ten żarcik, ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

zależy w jakim wieku jest byk, ale jak jest w około 2 lat to mógł wypaść mu zęby i nie je u mnie było kilka takich przypadków i dla tego sprzedaje w wcześniej byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek19    0

Na pewno nie zjadł nic takiego. Stracił apetyt jak zaczął się wiercić, kręcić przez robaki. Więc prawdopodobnie przez to stracił apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj