jacek5227

Zetor 7745 TURBO [ile ma mocy]

Polecane posty

jacek5227    7

Witam, chciałbym sie dowiedzieć ile dokładnie kW/km ma zetor 7745 z turbiną?! Spotkałem sie z kilkoma wersjami. Jeśli ktoś wie to niech sie podzieli wiedzą... Z góry dzięki. :)

Edytowano przez jacek5227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

po co do takich rzeczy zakładasz temat wystarczy dobrze poszukać w internecie i gotowe


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Sprawdzałem i widziałem rózne wersje. A potrzebuje dokładnie wiedziec i liczyłem na pomoc... Wiec 7745 ma 81 kW czy Km?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta strona to ponownie coś nie do końca prawdziwego. Na tabliczce znamionowej w zetorze 7745 (bez turbo) u mojego wujka pisze, że jest z 94' roku, a według tej strony te modele były produkowane do 93'. Co do mocy to jest ona podawana w hp, a ja nie wiem czy to jest to samo co km. Ale na pewno nie kW bo 81 kW to by było ponad 100km co jest nie możliwe.

Mogę się mylić, ale myślę, że choć trochę Ci pomogłem :)

Edit: Chodziło mi o tą pierwszą stronę, ale w sumie to i tej się tyczy.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie koniecznie, jest pewna mała różnica pomiędzy koniem mechanicznym (KM) a brytyjskim koniem parowym (HP): 1KM = 0,9863 HP

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jest to bardzo mała różnica a producenci podając moc czy w KM czy w HP to i tak zawsze podają tą samą wartość


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Następcą 7745 turbo był 7340 i według instrukcji którą mam producent podaje moc znamionową 57 kW a 6340 jest następcą 7745 bez turbo i tu podaje moc 50kW

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

u mnie w 7745 turbo w dowodzie wbite że ma 77 koni dokładnie nie pamiętam ile KW ale kiedyś to przeliczałem i wyszło coś około 77 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Konedata jest wybrakowana bo jest niedokładna jeśli przynajmniej chodzi o roczniki produkcji. Ja mam ulotkie zetora krajowego 7340 w metalowej masce i jest napisane, że ma 77km a na WOM wychodzi 5-6km mniej. Ale dokładnie tylko nie wiem ile w tym prawdy można to sprawdzić podajać VIN silnika czy numer jakiś silnika i Zetor Polska powie ile ma mocy dany silnik w tym samym modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Następcą 7745 turb był 7340 i według instrukcji którą mam producent podaje moc znamionową 57 kW a 6340 jest następcą 7745 bez turbo i tu podaje moc 50kW

 

Po przeliczenu wychodzi odpowiednio 7745 turbo 77.5kM a zwykły 7745 67kM.

Nie trzeba się za bardzo przejmować nie zbyt wysokimi mocami jakie podaje producent bo w rzeczywistości zetory mają moc nie tak jak np;perkins na papierze. Poza tym te silniki mają zapas mocy i bardzo dobrze reagują zwzrostem mocy przez niewielkie zwiększenie dawki paliwa na pompie.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Konedata jest wybrakowana bo jest niedokładna jeśli przynajmniej chodzi o roczniki produkcji. ...
bo konedata kolego podaje to co szło na rynek skandynawski!!!

Jeżeli tam dany model ciągnika szedł do 1993 roku to wg strony koncem produkcji jest 93 mimo że w innych krajach mógłbyć produkowany/sprzedawany dłużej.

Tak samo moc i inne cechy - są to sprzęty na rynek skandynawski.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Nie wiem czy to robi jakąś różnice,że mój 7745 było robiony na zachód,bo w dowodzie mam wpisane 58KW czyli 58*1.34=77.72KM


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Witam, chciałbym sie dowiedzieć ile dokładnie kW/km ma zetor 7745 z turbiną?! Spotkałem sie z kilkoma wersjami. Jeśli ktoś wie to niech sie podzieli wiedzą... Z góry dzięki. :)

 

ma dokładnie 78 km ,nie ma korekty dawki na pompie więc turbina nie wiele daje trochę przy max obrotach ,fajny komfortowy ciągnik do drobnych prac jak tur czy pług 3x40 agregat 3,20 ,słaba reakcja podnośnika ,pali 18l na zaoranie 1ha tym pługiem ,nie polecam jako główny traktor wolę ursusa c 385 albo 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

7745 mam już ponad rok i tak jak mówisz fajny, komfortowy. Pracuje z presą, agregatem i w transporcie, dzieli się pracą z proximą 85. Nie sprawdzałem spalania w orce bo od tego jest 16145, zastanawiało mnie jaką dokładnie ma moc bo w necie są rózne wersje i znajomi różnie mówią... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

7745 mam już ponad rok i tak jak mówisz fajny, komfortowy. Pracuje z presą, agregatem i w transporcie, dzieli się pracą z proximą 85. Nie sprawdzałem spalania w orce bo od tego jest 16145, zastanawiało mnie jaką dokładnie ma moc bo w necie są rózne wersje i znajomi różnie mówią... :)

 

16145 fajny traktor , starsze modele zetorów to sprzęt nie do zdarcia słaba jego strona to zmiennik momentu obrotowego czy tam wzmacniacz jak kto woli ,czy taka proxima jak twoja posiada jeszcze zwolnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

nie sądzisz że to trochę liche rozwiązanie do tej mocy zwłaszcza jak ktoś dźwiga ciężki sprzęt w moim 7745 mam problem a to ukręcanie osi a to obcinanie śrub mocujących zwolnice

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

nie jest vto najszczęśliwsze rozwiązanie w ciągniku z dużym udźwigiem na tuzie. Już w 5340 skręca wieloklin na półosiach.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7745    1

Z tego co ja wiem Zetor 7745 Turbo ma 81km a wszystkie wersje eksportowe zetorów które szły na zachód mają po 3km więcej czyli 7745 Turbo miałby 84km. Mam takiego zetora i ciągne nim pług 5x30 a jak ktoś nie wierzy to niech obejrzy ten filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez shrek
      witam wszystkich mam taki problem : jestem posiadaczem mf 3095 + turbo sprowadzonego z danii i zastanawiam sie ile on moze miec koni ?? fabrycznie wiem ze turbo nie było zakładane do tego modelu ( prosze o poprawkę jak sie mylę ) i 3095 posiada 107 koni więc ile moze dodac te turbo ?? (wygląda, że zostało założone bardzo profesjonalnie i działa ), do tego poprzedni właściciel zamontował sobie też przedni tuz ( szkoda tylko ze bez przedniego womu ) ale i tak spoko czy ktos może sie orjentuję ?? z góry dzieki za wysztkie odpowiedzi
    • Przez tedek2
      Witam mam problem. W Renault 90-34 brakuje mocy, belowałem belownicą metal fach stałokomorową (120X120) i po 20 zrobionych belach zauważyłem że traktorowi braakuje mocy. Przyjechali ,, mechanicy" od których go kupiłem i podciągneli linkę gazu, teraz ma więcej mocy ale po 10 belach wskaźnik temperatury wszedł na czerwone pole a oni mówią że tak musi być. Jak sprawdzić czy się grzeje bez pomocy tego miernika?
    • Przez RolPro10
      Witam. Jestem na kupnie prasy Welger Lely 220 profi (2002 r.). Prasa w fajnym stanie tylko mam problem (pytanie) czy da sobie z nią rady Ciagnik Massey ferguson 375 (75 km) rok 1992 ? Pracował by bez nozy tylko z rotorem. Aktualnie mam Claas rollant 44s i daje rady bez żadnych problemów. Pracuje przy sianokiszonce. Traktor silny  bo wyciąga na naczepie pod górę (10%) 8 beli z sianokiszonki bez najmniejszych problemów. Zmieniam poniewaz claas 44s nie nadaje sie do siankiszonki. I chcę powiększyć gospodarstwo.

    • Przez RolPro10
      Witam. Jestem na kupnie Mf 5613 dyna 4,ale znajomi polecają mi Stayera 4115 mówią że lepszy tańszy i w kabinie bije na głowę mf. Nie wiem którego wybrać? Nie chcę przepłacić i kupić gorszego tylko mocnego silnego i wygodniejszego podczas prac. Ja przywiązałem się do mf (mam mf 375 )ponieważ  wiem czym jeżdżę i wiem że mogę na niego liczyć   podczas większych prac. Ale chcę kupić coś większego i nowocześniejszego. Zastanawiam się jeszcze nad DF5100 ? Którego polecacie? I który jest bardziej wygodniejszy i ma lepszy materiał wykonania?  I jaki jest przedział cenowy? 
    • Przez wojcienty
      witam, czy są jacyś użytkownicy ciągnika same laser 150, głównie chodzi mi o moc tego sprzętu bo jak czytam dane techniczne w internecie to podają że ona ma tylko 115 km mocy. czy to prawda?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj