slawek261993

Jaki pług obrotowy do Renault 155.54 ??

Polecane posty

misiek38    2

Nie wszystkie posty które tu piszemy dotyczą tylko twojej osoby.

Tak to już jest na forum że dodane odpowiedzi tyczą się ostatniego postu a nie któregoś tam z kolei bo do tego służy opcja cytuj :)

Ps. Moja wypowiedz dotyczy miśka który to niespełna 100 konnym traktorem ciągnie pług 4x70 :o i tak leciutko ma nawet w glinie...

kolego andrejus chyba nie doczytałeś NIE 4x70 tylko 4x45 ale widzę że jest ktoś kto wie co może renia

-fakt że dużo zależy od firmy pługa ja ciągam frosta oryginalnie 4x40 ale po małej przeróbce 4x45

dużo zależy od ziemi gdyż po przyjeździe na nową dzierżawę w 2011 we wrześniu to nie zwężałem pługa bo to nic nie dało tylko musiałem odkręcić ostatni korpus i wynik 20l/ha

 

a tak poza tym stanę chętnie w szranki z nową 4 z turbiną intercolerem ok 140 km nowy zetor new holand i zobaczymy który ile zrobi ile spali w pługu czy z agregatem aktywnym

Edytowano przez misiek38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

andrejus akurat posiadam johna 4755 190km case 7120 180km holanda 8670 170km i 155.54

W pracach polowych 145km mwm nie ustepuje siłą innym ciągnikom a w zuzyciu paliwa bije je na łeb

Mechaniczna skrzynia reni w transporcie jest gorsza,ale za to niezawodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nie czujesz różnicy 25 KM między NH a "żółtkiem"

Ile waży NH ?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Prawie 8 ton

W burakach z tandemem na blocie to uciag renata ma najslabszy,ale w plugu czy podorywkowym lata jak szalona

Widoczność fajna

Myślę,że to dobry ciagnik za rozsadna cenę

A wracając do holanda to 2001r 7000mtg i koszty napraw już niezłą renatę łyknęły

Tylko komu to sprzedać jak nawet nikt nie zadzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

sylvi cieszy mnie że uświadomiłeś trochę andrejusa ja nie zaglądam jaka renia była jak dbana i co przeszła ja mam białą z francuskiej drogówki mam mały przebieg chodzi cacy tylko lakier będę musiał odnowić nawet szkoda zamieniać ją na większą choć przydała by sięe z szybką skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Misiek, to raczej ciebie uświadomił że uciąg ma najsłabszy

  • Like 1

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

Misiek, to raczej ciebie uświadomił że uciąg ma najsłabszy

 

czytałem wyżej że tobie tłumaczył że nie widzi różnicy między johnem case i holandem a renią ale ty swoje może byś przyjechał do wąbrzeźna na orkę zobaczyć ale pewnie znowu coś wymyślisz a z resztą masz remont swojej reni i brak mi słów i czasu na przekomarzanie się z tobą bo to i tak nic nie da

też widziałem renię 110 km i ledwo ciągła pług 4x35 zawieszany ale są ciągniki mniej i więcej wygiełdane

ja jak swój kupywałem to u handlarza zahaczyłem pług 4 obrotową besona i w pole aby sprawdzić pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

tyle że mój 106-54 ma też 5.5 t dwa razy go marzyłem i w transporcie pali 10 l/h pełny opór z przyczepą 10 ton masy całkowitej

 

A co to niby pełny opór jest dla ciągnika 100km?? Umnie pronar 82 chodzi z Wieltonem 10t albo Brandys 12t i to można powiedzieć że jest pełny opór, 15l/h ale ponad 2000obr/min trzyma się.

8l/ha to w cięzkiej 5 polowej bronie pali :D

 

@misiek ty chyba cieżkiej ziemi nie widziałeś jak chcesz 4x50 na 30cm orać jeszcze przy takim spalaniu :D

@Grzesiek10314 mamy chyba działki blisko siebie więc ziemie też podobne, ale niewiem jak ty ciągniesz te 4x50 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

czytałem wyżej że tobie tłumaczył że nie widzi różnicy między johnem case i holandem a renią ale ty swoje może byś przyjechał do wąbrzeźna na orkę zobaczyć ale pewnie znowu coś wymyślisz a z resztą masz remont swojej reni i brak mi słów i czasu na przekomarzanie się z tobą bo to i tak nic nie da

też widziałem renię 110 km i ledwo ciągła pług 4x35 zawieszany ale są ciągniki mniej i więcej wygiełdane

ja jak swój kupywałem to u handlarza zahaczyłem pług 4 obrotową besona i w pole aby sprawdzić pozdrawiam :D

 

Zastanów się zanim napiszesz coś bo się kompromitujesz. Według ciebie nie ma róznicy między wyżej wymienionymi ciągnikami więc wytłumacz jaki jest sens przepłacać kupując ciągnik o mocy 190KM skoro można kupić słabszy o 50KM i zaoszczędzić ok. 100 tyś zł

W sumie twoja renia jest tak mocna że dorównuje mocą i uciągiem dużych 8-9 tonowych ciągników.

To że twoja renia radzi sobie przy 4 obrotowej nie znaczy że da sobie rade wszędzie, u mnie nie dałbyś rady z czterema skibami.

Moje własne Reanult o mocy 145 KM z pługiem 4x40 czasem w gliniaste górki spada z obrotów i muszę zrzucać na niższy półbieg a prędkośc spada do 6 km/h I wcale nie jest wygiełdana jak to mi zasugerowałes bo na dzień dobry po zakupie robiłem z ojcem wałek rozrządu i przy okazji mogliśmy ocenić zużycie silnika które jak się okazało jest znikome a przebieg wydaje się być prawdziwym.

 

Ps. Piszesz dosyć chaotycznie i trzeba się domyślać co masz na myśli.

nie będę gdzieś tam jeździć tylko po to by zaspokoić twoją dumę...

  • Like 1

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

przecież nie twierdzę że da wszędzie radę u mnie miejscami też spadnie z obrotów nawet i na 3 polowej i nie twierdzę

wielu rolników kupuje renie nie tylko ze względu na różnicę w cenie ale również na ekonomikę i wytrzymałość tych ciągników że dorównuje mocą i uciągiem dużych 8-9 tonowych ciągników.

a co bolało twoją renię że wymieniałeś wałek rozrządu bo mam znajomych mechaników którzy naprawiają renie od kiedy pojawiły się w polsce kilkanaście lat temu

ps.nie każę ci jeździć po polsce dla mojej dumy tylko byś nie oceniał i nie denerwował się na forum z mojego powodu chyba że mnie zaprosisz do siebie to kiedyś wymienimy poglądy gdy będę w twojej okolicy

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Spoko. Od pn jestem w jednostce w Grupie , jak będe przejeżdżał rosomakiem to zajde do ciebie

  • Like 1

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

A co to niby pełny opór jest dla ciągnika 100km?? Umnie pronar 82 chodzi z Wieltonem 10t albo Brandys 12t i to można powiedzieć że jest pełny opór, 15l/h ale ponad 2000obr/min trzyma się.

8l/ha to w cięzkiej 5 polowej bronie pali :D

 

@misiek ty chyba cieżkiej ziemi nie widziałeś jak chcesz 4x50 na 30cm orać jeszcze przy takim spalaniu :D

@Grzesiek10314 mamy chyba działki blisko siebie więc ziemie też podobne, ale niewiem jak ty ciągniesz te 4x50 :blink:

a skąd kolego jesteś?

u mnie renault ciągnie pług 180 cm czyli 4x45, a nie 4x50.

ja powiem tak glina glinie nie równa, a do tego jak jeszcze występują górki, to naprawdę nie ma co porównywać.

@andrejus

miałem do czynienia z nh, jd i innymi markami więc nie wmówisz mi że ja gadam głupoty mówiąc że Renault potrafi zadziwić. kolego ja wiem co mówię bo trochę już pracuję w tym fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwcu    0

W celu rozwiania wszelkich watpliwości co do ilości skib, polecam filmik na youtube:

 

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

A wiesz o tym że korpus korpusowi nie równy?? Tutaj ciągnik ciągnie/pcha 7 skibowy pług na łysych oponach to napewno ziemia lekka to przerzucenia i 30cm na korpus może. W moich stronach 7/8 korpusów chodzi z ciągnikami ~300km i co powiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tu jest 8 skib, ale tyle zabiera co ja 5 skibowym.Ziemie na lekka też nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Skąd wiesz że 3m?? Ja mówię że tu jest ~2.4m. Ziemia też pewności nie masz czy ciężka tylko po tym że się błyszczy i nie rozsypuje w całości bo jakby była ciężka to na te "3m" to 200km lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Po filmiku widać na ujęciu z przodu,że bruzda jest metr od przedniego koła.Tylnego koła nie zabiera całego bo to już by było dodatkowe 240cm.A ciężka właśnie po tym,że się nie rozsypuje i błyszczy.Piasek ma inne tendencje

Mam taki ciągnik to wiem co przy innych potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Fakt,że jest tam czymś zruszone przed orką,ale przedpłużki swoje obciążenie też robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chłopaki odgrzewam swój temacik :) Witam was wszystkich jakis miesiąc temu zakupiłem pług do Renajzy taki jak mialem napisany na początku :) KVERNELAND LB 100 4+1 Vario od 30 - 50 cm na skibe. I powiem wam tak... gleby jeszcze raz przypomne ze mam w wiekszości 2 klasy i dziś zrobiłem mały teścik pługa bo przejechałem sobie nim ze 6 przejazdów po około 400m, obróciłem, pobawiłem sie w jedną strone pole było w góre a w drugą ze zgóry. Maxymalna szerokośc w góre jak i ze zgóry :) czyli 250 cm :P Pług pięknie sie liniuje przy obrocie, ciagnik w ogóle dosłownie sie nie kołysze B) Wiec co mi pozostało do powiedzenia? Wasze opinie sie nie sprawdziły :P Oczywiście nie chce was obrazic ale ciagnik naprawde daje sobie z nimi spokojnie rade :) Dorzucam zdjecie do wglądu w prawdzie mało co widac ale chce udowodnić ze mam taki pług i nie wkrecam kitu :P POZDRAWIAM :)post-14260-0-53181500-1366658036_thumb.jpg


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

czyli jednak miałem racje że 5 skib to najlepszy wybór do takiej Reni kolega kupił 4 kwernelanda i teraz troche żałuje i w ubiegłym roku orał 2 szosową a ziemię ma cięzką choć wiem że nie wszyscy mają lekką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Bo te pługi tak chodzą. Ja mam też taki i Case 150km lata aż miło. A szerokość ma max 55 czyli 270 zabiera, sam mierzyłem w polu metrem.W rodzinie maja Lemkeny i Vogel Noot i nie dają rady tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

tak to prawda dużo zależy od marki pługa a głównie od kąta nachylenia i odchylenia odkładni jej wielkości oraz kąta nachylenia lemiesza ale faktem jest że po żniwach miał będzie trochę inny opór w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@misiek38 zgadzam sie że inny opór bedzie :) napewno :) i pragne powiedzieć ze ja też orałem 2 szosową :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja do swojej 110.54 zapiąłem 3x45cm i na ugory wpadłem to miała co robić fakt, że głęboko orałem min. 25 cm. Po żniwach dokręcę na 4 skiby i w tedy zobaczymy :) U nas w okolicy Renią 145,14 orał też 5 skibami 45 minut i hektar położył, tylko nie wiem ile cm brał? :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj