Polecane posty

marcin5406    0

czesc koledzy mam taki problem a mianowiceie nie dziala mi przedni naped kontrolka swieci ale nie dziala na jakiej zasadzie dzialaja te elektrozawory bo niewiem jak sprawdzic je na krotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

dobra to jest tak gdy prad plynie otwiera sie elektrozawor i przedni naped nie ciagnie a gdy prad znika elektrozawor sie zamyka i przedni naped zaczyna ciagnac. (ale nie jestem pewien bo dawno to sprawdzalem ale wydaje mi sie ze to wlasnie tak bylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

musisz podpiąć go bezpośrednio do akumulatora. plus na cewke czyli tam gdzie jest zawsze podpięty kabel prądowy, a minus no to standardowo do masy, czyli do obudowy elektrozaworu.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5406    0

dzieki naped dziala ale nieda sie blokady tylnych kol wylaczyc zauwazyłem to na sniegu jak chcialem skrecic a ciagnik mi pchało prosto

Edytowano przez marcin5406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

często jest tak że jak blokada ma jakieś tam obciążenie to nie chce się wyłączyć, zobacz czy jak kilka razy ruszysz do przodu i do tyłu w linii prostej to czy się wyłączy a jak nie to musisz szukać szukać przy elektrozaworze


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Teraz ja poproszę o pomoc Nie załącza przedniego napędu (a może blokady ) Jak wjechałem w śnieg to tył się kręci , kontrolka od napędu świeci ,od blokady nie ,przód stoi. Elektrozawory sprawne , dostają prąd ,reszta podzespołów działa prawidłowo. Ciągnik (MF 3060 skrzynia 16/16) zakupiony kilka dni temu. Przewód hydrauliczny od zaworu do sprzęgła przedniego mostu zaklepany aby nie było przepływu oleju. Ciekaw jestem dlaczego ktoś to zrobił ,może macie jakieś pomysły? Druga sprawa czy można odkręcić tę pokrywę od sprzęgła przedn. mostu bez spuszczania oleju? Trochę boję się zakładać w ciemno nowego przewodu żeby po ruszeniu coś nie "chrupło"

Przewód wymieniony ,blokada tylnego mostu działa ,przód nadal się nie kręci :(

Edytowano przez sdamigo6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

A może wałek Ci się obciął ten w przednim moście... zobacz na wolnym biegu go zostaw ( żółw 2 czy 3 ) i wysiadź i zobacz czy sie kreci czy stoi. Wiem ze to niebezpieczne ewentualnie weź kogoś niech on patrzy. Jak tu jest ok to tak jak mówisz tam trzeba gdzieś szukać przyczyny


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

mogły się śruby poobcinać od wieńca i nie będzie ciągnął a nic w czasie jazdy nie będzie słychać


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

No niestety, wałek się nie kręci znaczy że nie zapina napędu. Którędy to podejrzeć co się dzieje ? Pokrywa od spodu czy może boczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Podczas jazdy zawsze powninien się kręcić wałek, czyli masz coś z przekładnią w przednim moście nie tak. Niech ktoś Ci dokładnie opisze jak to naprawić co ma ten typ ( tzn seria 3xxx)

Jeszcze można to sprawdzić tak - demontujesz wał napędowy, podnosisz przód na podnośniku i przytrzymując za końcówkę wałka atakującego próbujesz kręcic kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

Kolego sprawdz czy ci się nie urwała zawleczka i nie zsunęła złączka na wałku z przodu. Ja własnie tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Nie przekazuje napędu na przód . Wjeżdżam tyłem w śnieg pod górkę Tylne koła się kręcą ,blokada tyłu działa ,włączam przód kontrolka się zaświeca ,wałek stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A poza tym wszystko działa? Wom?

Sprawdziłeś elektrozawór czy działa od załączania napędu?

Napęd jest przekazywany prze sprzęgło wielopłytkowe mokre więc albo nie ma ciśnienia albo tarczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Zawór sprawdzony jak wyżej pisałem przewód zmieniony . Coś czuję że poprzedni właściciel nie wiedział że ma cały czas załączony napęd (jak przyciskał guzik to kontrolka gasła) i w końcu nie wytrzymało sprzęgło. Którędy tam najłatwiej zaglądnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

To sprzęgło przekazuje napęd wtedy gdy zawór zamknie dopływ oleju do niego, albo spadnie ciśnienie w układzie z jakiegoś innego powodu.

Oby tylko tarczki.

Aby dokładnie to obejrzeć zdejm dekiel dolny i pokrywę boczną lewą- tylko spuść najpierw olej.

A jeśli podczas spuszczania oleju korkiem w dolnym deklu zaczną wypływać kawałki tarczek sprawa będzie jasna.

Masz jakąś literaturę czy startujesz na żywca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Chyba wszystko przeczytałem o tym traktorku na agrofoto:-). Poza tym mam do mechaniki jakiś wrodzony talent chyba.

Dalsza robota poczeka na cieplejszą porę.

Edytowano przez sdamigo6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj