Skocz do zawartości
Ferdek07

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

Polecane posty

To w takim razie bierz JD z ładowaczem i przednim TUZem a obciążnik to sobie sam zrobisz z betonu. Rozumiem, że nowy ciągnik będzie głównym w gospodarstwie?

Pomyśl nad kompletem z MX. Tzn ładowacz i TUZ (może być też WOM) dedykowany pod ten właśnie ciągnik. Jest to o tyle fajna sprawa że oba elementy mają wspólny amortyzator gazowy i są sterowane tym samym joy'em. Tylko w zależności od aktualnych potrzeb przestawiasz zawór.

jozin    0

Raczej stanie się głównym ciągnikiem do tej pory był nim ursus 1014 z 97 roku, ale już swoje przeżył. miał za dużo obowiązkó i trzeba pomału odciążyć już c 360 ma już swoje lata a musi kosić 60 ha trawy przedni wom i tuz był by wykorzystywany do kosiarki

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

to ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, ile kosztuje tuz i wom do tego jelenia??

qazi    57

czyli tyle co do innych ciągników, lepiej teraz kupić bo w komplecie taniej jak sam napisałeś bo potem możesz żałować że nie kupiłeś tego, ja na twoim miejscu zastanawiałbym się raczej jaka kosiarkę na przód kupić

Przedni tuz może przydać Ci się też do orania wysokich poplonów, zakładasz wał na Tuz i jedziesz. Bierz cały komplet czyli Tur Tuz i Wom prędzej czy później wszystko znajdzie swoje zastosowanie w Twoim gospodarstwie.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

jozin    0

A jakie są odczucia współpracy tego modelu z ładowaczem czołowym. Czy nie podnosi tyłu, nie przeważa na boki?

jozin    0

w 1014 nie używałem nigdy przeciw wagi przy oborniku czasem podnosiło ale przeciw waga była zbędna. chodzi mi tu raczej o prace przy belach gdzie zakładanie przeciw wagi jest uciążliwe czy da rade z belkami po sipmie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U takiego JD ciężko będzie podnieś tył, te nowe JD są bardzo stabilne w turze, chyba ze będziesz jeździł z belkami 40km/h to na pewno Cie bujnie

jozin    0

No oczywiście wszystko w granicach rozsądku też mi się wydaje że nie powinno być problemu w galerii jest sporo fot jak wożą bele bez przeciw wagi

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciwwaga by była dobra ale na przedni tuz, np. w agregacie, a to tyłu to chyba tak bardzo potrzebna nie jest.

Ciekawe ile zaśpiewają za tą przeciwwagę bo jak dużo to lepiej samemu coś zrobić. W galerii na AF jest wiele zdjęć właśnie z takimi wynalazkami.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 500zł na pewno się nie kupi, ale śmiało za tą kasę można zrobić samemu

jozin    0

W razie czego z przodu będzie ładowacz tak że przód będzie dociążony a jak zajdzie potrzeba to coś trzeba będzie pokombinować leży w domu kilka obciążników od mf i ursusa

qazi    57

A jakie są odczucia współpracy tego modelu z ładowaczem czołowym. Czy nie podnosi tyłu, nie przeważa na boki?

co do tego to zależy jaki ładowacz założysz, bo jak będzie 633 albo 653 to przy belach nie powinno być problemu ze stabilnością nawet bez przeciwwagi

Ładowacz to nie to samo co dobry obciążnik, obciążnik masz umiejscowiony na pewnej odległości od ciągnika co zwiększa nacisk na przednią oś.

macieja910    0

Jozin TUZ jak najbardziej się przyda, nawet gdy chcesz coś przewieźć, a nie wspominając o tym, że możesz zarzucić pług do odśnieżania. A co do WOMu to myślę, że inters jest opłacalny mając do niego maszyny (mój znajomy zakładał na przód bronę aktywną a z tyłu siewnik i w pole) i wiedząc, że się przyda w pracy bo kupowanie go "na wszelkij słuczej" nie ma sensu :D

jozin    0

Ładowacz to będzie 633 i zamówiłem już przedni WOM i TUZ. Na początku marca traktor będzie już na podwórku pozostaje troszkę poczekać dzięki za opinie i odpowiedzi

POZDRAWIAM JOZIN :)

qazi    57

ale fotki nowego jasia to obowiązkowo w galerii mają być :)

luqas    0

A ile taki john kosztuje?

Pytam bo sam bym takiego kupił tylko bez tura.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html