Ferdek07

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

Polecane posty

luk2782    19

Przedni TUZ nie ma takich funkcji jak regulacja siłowa. U mnie w DF jest tak ze mozesz miec docisk podnoszenie albo podnoszenie a opuszczanie pod ciezarem maszyny. w najnowszym maszynach moze byc tak ze masz tzw pozycje robocza czyli opuszczony tuz pozycje podniesiona i pływajaca ale do tego potrzbny jest system amortyzotorów hydraulicznych które bede zbierac olej z siłowników kiedy beda miały sie "schowac" i odda kiedy beda miały sie wysunac. ael wydaje mnie sie zwykłe połozenie maszyny na ziemi wystarczy. co do narzedzi to musza one miec koła podporowe. zawieszanie jest troszke inne niz na tylnim tuz poniewaz ramiona sa sztywne czyli nie ma mozliwosci odchyleniea w bok. TUZ moim zdaniem jest bardzo przydatny w ciagnikch o mocy powyzej 120 km takie maszyny potrzebuje duzego balastu z przodu który w czasie trasportu jest zbyteczny wiec mozan go szybko wyczepic oszczedzamy wtedy ogumienie. Jezeli pozwalaja na to mozliwosci finasowe gospodarstwa warto kupic maszyny na przedni tuz chocby wał Cambella abo jakas talerzówke zawsze to bedzie zwłasza na glebach cezkich lub mulchu jeden przejazd mniej. np brona talerzowa firmy bury o szerokosci 3 metrów kosztuje 12500zł netto a Front terra disc konskilde 19000zł wal Cabrige z włóka firmy Expom o srednicy 500mm 14000 zł waga tych maszyn oscyluje około 1000kg


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0
Przedni TUZ nie ma takich funkcji jak regulacja siłowa. U mnie w DF jest tak ze mozesz miec docisk podnoszenie albo podnoszenie a opuszczanie pod ciezarem maszyny. w najnowszym maszynach moze byc tak ze masz tzw pozycje robocza czyli opuszczony tuz pozycje podniesiona i pływajaca ale do tego potrzbny jest system amortyzotorów hydraulicznych które bede zbierac olej z siłowników kiedy beda miały sie "schowac" i odda kiedy beda miały sie wysunac. ael wydaje mnie sie zwykłe połozenie maszyny na ziemi wystarczy. co do narzedzi to musza one miec koła podporowe. zawieszanie jest troszke inne niz na tylnim tuz poniewaz ramiona sa sztywne czyli nie ma mozliwosci odchyleniea w bok. TUZ moim zdaniem jest bardzo przydatny w ciagnikch o mocy powyzej 120 km takie maszyny potrzebuje duzego balastu z przodu który w czasie trasportu jest zbyteczny wiec mozan go szybko wyczepic oszczedzamy wtedy ogumienie. Jezeli pozwalaja na to mozliwosci finasowe gospodarstwa warto kupic maszyny na przedni tuz chocby wał Cambella abo jakas talerzówke zawsze to bedzie zwłasza na glebach cezkich lub mulchu jeden przejazd mniej. np brona talerzowa firmy bury o szerokosci 3 metrów kosztuje 12500zł netto a Front terra disc konskilde 19000zł wal Cabrige z włóka firmy Expom o srednicy 500mm 14000 zł waga tych maszyn oscyluje około 1000kg

 

Napisałeś że tuz jest przydatny w ciągnikach o mocy powyżej 120 KM, a w mniejszych nie... jak np. ciągniki o mocy od 40 km??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Witam

 

Wg mnie zastosowanie przedniego TUZ nie jest uzależnione od mocy. Tzn forma zastosowania tak ale samo zastosowanie nie. Przykładowo mamy ruska i bardzo by mi się przydał. Chodzi o to, że jak rolnik małorolny jak ja :D, ma pole daleko i jedzie po sianko to na tył zapina przyczepkę na przód zgrabiarkę (inaczej trzeba 2 razy jechać – no chyba, że lubi się pracować grabiami). Czyli kolejne zastosowanie : po prostu tylko do noszenia narzędzi. Myślę nad spłodzeniem czegoś prostego. Przy okazji jakiś pług do śniegu można zapiać ale o tym już byłą mowa.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
na przykład takie coś na przednim tuz bylo by bardzo funkcjonalne i w pewnym stopniu zastąpiło by pracę tura

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10991

Ale widłeł do gnoju na to nie da się założyć z krokodylem też było by ciężko, do sianokiszonki by się chyba tylko sprawdzało, bo w belach dobre jest to przy kolcu na tuz że w każdy kont da sie wepchać belke a tu jest na sztywno i blisko za ciągnikiem i dokładnie trzeba podjeżdzać, np. zdejmować z przyczepy jak belka przesunie się na środek może być już ciężko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokmen    2

moim zdaniem tuz w ciagnikach zawsze sie moze przydac.... zalezy tez do jakich prac bedzie ten ciagnik. Ale jezeli bedzie mial on 80 KM to juz mozna cos nim zdzialac:):D

Fakt teraz mozna dokupic tuza po paru latach.

Ale jak juz robic to za jednym razem.


Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moim zdaniem tuz w ciagnikach zawsze sie moze przydac.... zalezy tez do jakich prac bedzie ten ciagnik. Ale jezeli bedzie mial on 80 KM to juz mozna cos nim zdzialac:):D

Fakt teraz mozna dokupic tuza po paru latach.

Ale jak juz robic to za jednym razem.

Najbardziej to do odśnieżania chyba bys ię przydał, tura nie zastąpi a jak ktoś ma tura to już chyba wogóle ten tuz zprzodu nie potrzebny bo za tego toza będzie agregat upraw siew. a pozatym to można się bawić z tym przednim tuzem do obciążników zgrabiarki może coś jeszcze, ale 6 - 7 tyś to przy małym ciągniku jednak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

z kilku ciągników z okolicy mających przedni TUZ tylko jeden jest wykorzystany (kosiarka) do czegoś innego niż wożenie balastu. Czyli tuz nie jest już nowością, ale maszyny do niego tak :D

Osobiście przydałby się do rozsiewacza nawozu albo dodatkowego biernego agregatu przed siewem, który lepiej by niszczył chwasty niż sam rototiller, wtedy bym na pole wjeżdżał tylko jeden raz :)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Według mnie warto . Jeśli sie planuje podczepianie dodatkowego przedniego osprzętu . Często można skrócić liczne przejazdów, poprzez zagregowanie dodatkowych maszyn uprawowych. Skraca to czas upraw , jak i wydatki na paliwo :D


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ja bym powiedzial, ze nie jest tak kolorowo i jest to zalezne od filozofii, czy tez zamyslu na prowadzenie gospodarstwa, a takze na jego profilu. wlasnie wielu rolnikow oprocz wozenia balastu do niczego wiecej nie wykorzystuje TUZa no i nie jest to najlepsze myslenie uwazam :D . poza tym rownie dobrze mozna zmniejszac liczbe przejazdow agregujac odpowiednie maszyny z tylu. jedno jest pewne ze mozna zwiekszyc funkcjonalnosc i uniwersalnosc calego parku maszynowego poprzez wlasnie przedni TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
no ja bym powiedzial, ze nie jest tak kolorowo i jest to zalezne od filozofii, czy tez zamyslu na prowadzenie gospodarstwa, a takze na jego profilu. wlasnie wielu rolnikow oprocz wozenia balastu do niczego wiecej nie wykorzystuje TUZa no i nie jest to najlepsze myslenie uwazam :D . poza tym rownie dobrze mozna zmniejszac liczbe przejazdow agregujac odpowiednie maszyny z tylu. jedno jest pewne ze mozna zwiekszyc funkcjonalnosc i uniwersalnosc calego parku maszynowego poprzez wlasnie przedni TUZ

 

myśle przy odrobinie checi to nawet normalny kultywator lub inne proste maszyny mozna by zawiesić na przód i tanim kosztem jeszcze bardziej ciąć koszty uprawy oszczędzając przy tym glebe.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

panowie mam pytanie dotyczące przedniego TUZ-a JD 6530.czy ktoś z was kupował ostatnio taki nowy ciągnik właśnie z tuzem? Bo bardzo chciałbym wiedzieć ile taki tuz kosztuje.

 

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
panowie mam pytanie dotyczące przedniego TUZ-a JD 6530.czy ktoś z was kupował ostatnio taki nowy ciągnik właśnie z tuzem? Bo bardzo chciałbym wiedzieć ile taki tuz kosztuje.

 

z góry dzieki

wyjdzie ok. 10 tys zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
u mnie goscio w okolicy ma DF z przdnim tuzem i wlasnie cos podobnego ma na nim

ja tez czerwonego pronara z widlakiem na tuzie widziałem jak drogą jechał -ale podczas pracy to nie :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

"Przedni TUZ przed nosem" to tytuł jednego z artykułów w grudniowym RPT. Bardzo fajna sprawa. Założysz cambella a z tyłu agrgat upr.-siewny, kultywator a z tyłu włókę, spych, obciąznik, nawet pług, a jak masz WOM to i kosiarkę czołową. Wnosek- jeśli ciągnik do wielu zadań to tylko z przednim tuzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

według mi to dobra żecz taki tzu z przodu zawsze morzna jeszcze lepiej przed siewem uprawić czy co tam ale ceny ne są małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

napisałem ze przendi Tuz ma sens w ciagnikach o mocy powyzej 120 km i dostałem reposta a do 40km to nie ma sensu? moje zdanie jest takie ze nie ma co sie wyciagac po 10 tys albo nawet lepiej na przedni TUZ po to zeby sobie "graty" na pole wywiezc albo zeby odsniezyc 400 m drogi do gospodarstwa według mnie ekonomicznie nie uzasadnione. przedni Tuz musi byc wykorzystany nalepiej powinni to wiedziec ci co krówki maja im to jeszcze przedni wom by sie przydał. co innego jesli wieszamy maszyne z przodu a druga z tyłu mamy zwrotnieszy zestaw niz jesli mieli bysmy wszystko miec z tyłu owszem da rade ael to juz pewnie wyjdzie pól zawieszane. dlaczego do tak duzej mocy traktorów ? a co zawiesisz do 70 km na przód ? nawet kosiarki na szerokosc ciagnika plus boczna chyba nie da rady o uprawie nie wspominajac na 120 km to juz jakis wał na prżód o szerokosci 3 metry z tyłu agregat upr-siew i pojdzie ale 100 km bedzie miało ciezko. przedni Tuz pozwala ograniczyc ilosc przejazdów czas i robocizne przeciez nie w kazdym gospodarstwie jest 4 ludzi do pracy. wszystko zalezy od gospodarsta kazde jest inne


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

my tez zastanawialismy się gdy kupowaliśmy samika czy nie wziać TUZ-a ale wkońcu nie wzieliśmy a teraz żałujemy przydałby się do wielu zadań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14
... po to zeby sobie "graty" na pole wywiezc ...

 

@luk2782 czuję, że "bijesz do mnie. Ja nie napisałem nic o kupnie a o spłodzeniu :D czytaj zrobieniu. Taki wieszaczek to jakby nie patrzeć TUZ ale nie trzeba na niego wydawać 10000 bo napewno nikt mądry do ciągnika wartego ok też 10 000 nie włoży sprzętu za tyle samo. To żaden kłopot dla mnie coś takiego zrobić i myślę, że dla wielu majsterkowiczów tutaj na forum też a cenowo to wyjdzie w granicach rozsądku. Oczywiście jakbym miał duże gospodarstwo i solidny traktor to jasne że bym wydał te pieniążki pod warunkiem, że potrzeba byłaby uzasadniona.

 

Oczywiście można pytać po co się z tym pier***, lepiej na piwo iść - a no po to bo ja lubię i strasznie cieszy człowieka jak coś fajnego zrobi a piwo fajniej się pije przy robocie :)


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

mnie TUZ do U-1014 kosztował jakieś 800 zł (sam robiłem ) ale dla mnie jest BEZCENNY szczególnie do agregatu uprawowo-siewnego.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
"Przedni TUZ przed nosem" to tytuł jednego z artykułów w grudniowym RPT. Bardzo fajna sprawa. Założysz cambella a z tyłu agrgat upr.-siewny, kultywator a z tyłu włókę, spych, obciąznik, nawet pług, a jak masz WOM to i kosiarkę czołową. Wnosek- jeśli ciągnik do wielu zadań to tylko z przednim tuzem.

 

Paweł dokładnie to sie ten artykuł nazywa " 2 tony przed nosem " :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ceny przedniego TUZ'u to troszkę nie tak liczycie. Kupując Zetora wziąłem przedni TUZ dlatego, że do porządnego dociążenia przodu trzeba było wybrać albo TUZ, który kosztował 8600 brutto albo obciążniki przednie za 4000 brutto. Więc za dodatek pozwalający tak rozszerzyć zastosowanie ciągnika warto dopłacić 4600.

Dorobienie balastu na TUZ- kilka worków cementu, troszkę stali i odrobina wyobraźni:)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

W dużym warto a co z ciągnikami 70-80km? Pisałem wyżej że obrucił bym zęby w spręzynówce i wałek inaczej uczepił a z tyłu siewnik i był by uprawowo siewny i nie martwił bym sie że podnośnik nie da rady (zaoszczędził bym na chydropaku i kupnie agregatu :D o ile by się to sprawdzało), zgrabiarka na przód super sprawa by była no i do odśnieżania pług - czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
W dużym warto a co z ciągnikami 70-80km? Pisałem wyżej że obrucił bym zęby w spręzynówce i wałek inaczej uczepił a z tyłu siewnik i był by uprawowo siewny i nie martwił bym sie że podnośnik nie da rady (zaoszczędził bym na chydropaku i kupnie agregatu :D o ile by się to sprawdzało), zgrabiarka na przód super sprawa by była no i do odśnieżania pług - czy warto?

warto :) , pewnie znajdziesz jeszcze jakies sposoby wykorzystania podczas uzytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj