Ferdek07

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

To w takim razie bierz JD z ładowaczem i przednim TUZem a obciążnik to sobie sam zrobisz z betonu. Rozumiem, że nowy ciągnik będzie głównym w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad kompletem z MX. Tzn ładowacz i TUZ (może być też WOM) dedykowany pod ten właśnie ciągnik. Jest to o tyle fajna sprawa że oba elementy mają wspólny amortyzator gazowy i są sterowane tym samym joy'em. Tylko w zależności od aktualnych potrzeb przestawiasz zawór.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Raczej stanie się głównym ciągnikiem do tej pory był nim ursus 1014 z 97 roku, ale już swoje przeżył. miał za dużo obowiązkó i trzeba pomału odciążyć już c 360 ma już swoje lata a musi kosić 60 ha trawy przedni wom i tuz był by wykorzystywany do kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, ile kosztuje tuz i wom do tego jelenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

czyli tyle co do innych ciągników, lepiej teraz kupić bo w komplecie taniej jak sam napisałeś bo potem możesz żałować że nie kupiłeś tego, ja na twoim miejscu zastanawiałbym się raczej jaka kosiarkę na przód kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedni tuz może przydać Ci się też do orania wysokich poplonów, zakładasz wał na Tuz i jedziesz. Bierz cały komplet czyli Tur Tuz i Wom prędzej czy później wszystko znajdzie swoje zastosowanie w Twoim gospodarstwie.

 

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

A jakie są odczucia współpracy tego modelu z ładowaczem czołowym. Czy nie podnosi tyłu, nie przeważa na boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

w 1014 nie używałem nigdy przeciw wagi przy oborniku czasem podnosiło ale przeciw waga była zbędna. chodzi mi tu raczej o prace przy belach gdzie zakładanie przeciw wagi jest uciążliwe czy da rade z belkami po sipmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U takiego JD ciężko będzie podnieś tył, te nowe JD są bardzo stabilne w turze, chyba ze będziesz jeździł z belkami 40km/h to na pewno Cie bujnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

No oczywiście wszystko w granicach rozsądku też mi się wydaje że nie powinno być problemu w galerii jest sporo fot jak wożą bele bez przeciw wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciwwaga by była dobra ale na przedni tuz, np. w agregacie, a to tyłu to chyba tak bardzo potrzebna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile zaśpiewają za tą przeciwwagę bo jak dużo to lepiej samemu coś zrobić. W galerii na AF jest wiele zdjęć właśnie z takimi wynalazkami.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 500zł na pewno się nie kupi, ale śmiało za tą kasę można zrobić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

W razie czego z przodu będzie ładowacz tak że przód będzie dociążony a jak zajdzie potrzeba to coś trzeba będzie pokombinować leży w domu kilka obciążników od mf i ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A jakie są odczucia współpracy tego modelu z ładowaczem czołowym. Czy nie podnosi tyłu, nie przeważa na boki?

 

co do tego to zależy jaki ładowacz założysz, bo jak będzie 633 albo 653 to przy belach nie powinno być problemu ze stabilnością nawet bez przeciwwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładowacz to nie to samo co dobry obciążnik, obciążnik masz umiejscowiony na pewnej odległości od ciągnika co zwiększa nacisk na przednią oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Jozin TUZ jak najbardziej się przyda, nawet gdy chcesz coś przewieźć, a nie wspominając o tym, że możesz zarzucić pług do odśnieżania. A co do WOMu to myślę, że inters jest opłacalny mając do niego maszyny (mój znajomy zakładał na przód bronę aktywną a z tyłu siewnik i w pole) i wiedząc, że się przyda w pracy bo kupowanie go "na wszelkij słuczej" nie ma sensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ładowacz to będzie 633 i zamówiłem już przedni WOM i TUZ. Na początku marca traktor będzie już na podwórku pozostaje troszkę poczekać dzięki za opinie i odpowiedzi

 

POZDRAWIAM JOZIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale fotki nowego jasia to obowiązkowo w galerii mają być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqas    0

A ile taki john kosztuje?

Pytam bo sam bym takiego kupił tylko bez tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj