Skocz do zawartości

Polecane posty

macias611    15

elessar a coś więcej Ci mówili? czy w nowym budżecie będą jakieś zmiany odnośnie wymogów jakie trzeba spełniać?

Thor    0

Jest już część zmian między innymi będzie można ubiegać się o MR jeśli przejęło się gospodarstwo nawet 5 lat wczeniej. Można poszukać na stronie Ministerstwa w polityce po 2013 roku i aktach prawnych.

@qomar moglys mi podeslac linka o tychzmianach ze moga sie ubiegac osoby co przejely gospodarstwo wczesniej

@pawelol111 Chodzilem tez do technikum policealnego 2lata:) Moze sie orientujesz czy do tych programow potzrzebny jest zdany ten egzamin kwalifikacyjny czy tylko ukonczenie szkoly( swaiadectwo mam) bo nie podchodzilem do egzaminu bo sie nie zalapalem na MR

Pozdrawiam

Edytowano przez Thor

rajtar1188    7

Najlepiej jakby mogli się ubiegać o dotacje na młodego rolnika osoby do 30 roku życia. Ja nie miałem szansy wziąć tych dotacji, a niestety posiadam już gospodarstwo. Wykształcenie mam, ziemi troszkę nagromadziłem. Niestety prowadzę działalność wedle przepisów od 5 lat. Taki zastrzyk gotówki by się przydał, wymienił bym 30 letniego ursusa który się już wysłużył na jakiś porządny ciągnik. Jednak to tylko marzenia. Trzeba będzie odkładać pieniążki i skorzystać z jakiegoś programu w stylu "modernizacji" , o ile taki będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    711

@pawelol111 Chodzilem tez do technikum policealnego 2lata:) Moze sie orientujesz czy do tych programow potzrzebny jest zdany ten egzamin kwalifikacyjny czy tylko ukonczenie szkoly( swaiadectwo mam) bo nie podchodzilem do egzaminu bo sie nie zalapalem na MR

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o ten ostatni nabór na MR - nie trzeba mieć zdanego egzaminu państwowego. Jak będzie potem... grom ich wie. Proponuję Ci jednak podejść i zdać ten egzamin. Jeden papierek a może być na wagę np 100tys zł...

Thor    0

Dzieki. Postaram sie w tym roku przystapic do egzaminu, moze cos sie w przepisach pozmienia.:)

Nie orientuje sie ktos moze czy agencja liczy rozpoczecie dzialalnosci od daty smierci rodzica czy od decyzji sadu o spadku, bo gosc z odr nie wie a baba w arimr poweidziala mi ze nie wiadomo czy program bedzie.

sytuacja:

smierc rodzica w 1996 a decyzja o spadku w 2010 roku.

LUKASZ82mtz    0

czy nie wiecie pany kiedy i czy wogule bedzie nabór na młodego rolnika w najbliższym czasie?????????????????????????

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

LUKASZ82mtz

Myślę że prędko niebędzie bynajmniej nie w 2013r chociaż w mediach słyszałem że może może by było ale może jest głębokie i szerokie więc nic niewiadomo. Czy można liczyć na 2014 hmmm może druga połowa roku coś by było ale to na 50% możliwe. A 2015 to daję 95% że powinien być nabór

LUKASZ82mtz    0

Dzieki wielkie za odpowiedz

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

tomi800302    0

witam

mam pytanie .

czy w popszedniej sredniej krajowej ziemi do młodego rolnika zaliczały sie stawy lub zbiorniki retencyjne?

wykopałem 0,5h zbiornik retencyjny i teraz nie bede miał sredniej krajowej nie wiem czy to sie zaliczy.

mds212    151

Witam.

Nie chciałęm zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. W tamtym roku zmarl mi tata i byla przeprowadzona sprawa spadkowa w wyniku ktorej gospodarstwo zostalo podzielone na rowno na rodzenstwo i mame. W agencji wszystko jest na mame dopłaty itp a moje pytanie ejst takie bo chcac dostac młodego rolnika nie mozna miec gospodarstwa dluzej niz rok jezeli dobrze kojarze. Czy mi ten czas juz leci czy dopiero wtedy jak bede mial wszystko zapisane na siebie? Bo nie wiem :wacko: A szkoda byloby zeby mialo przepasc

Edytowano przez mds212

macias611    15

Wyrazy współczucia kolego.

Nie poddawaj się.

wydaje mi się że jeżeli jeszcze nie masz wieku i wykształcenia najlepszym wyjściem byłoby zrzec się z części gospodarstwa na mamę i jak będziesz miał wiek i uprawnienia a MR będzie to mama przepisze na ciebie gospodarkę i wtedy będzie ok. ale nie wiem na 100% dokładnie, jak ktoś wie lepiej niech mnie poprawi.

melon10641    161

A może zadzwoń do ODRu albo zapytać w agencji jak było do tej pory ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia o tym ale warto zapytać się kogoś kto się zna na tym o bo w grę wchodzi 75tyś

melon10641    161

właśnie, wiedziałem że miałem coś Ci dzisiaj ważnego powiedzieć tylko zapomniałem co :D

Edytowano przez melon10641

Matey    431

Kase to by każdy chciał, a jak dowalą warunkami do spełnienia to pewnie jedna osoba na 20 chętnych będzie w stanie je spełnić

melon10641    161

Możliwe.. Może będzie wymóg żeby całe gospodarstwo miało być przepisane a nie część.. nie wiadomo, czekaliśmy tyle poczekamy i jeszcze trochę :)

pawelol111    711

Kasy będzie i to sporo. Kolejna kwestia: wielu już skorzystało z MR więc znów na plus. A co do wymogów - ponarzekamy jak będą konkrety.

Matey    431

Wielu skorzystało, ale na ich miejsce wchodzą nowi, no ale ich raczej tak dużo nie będzie. Nie pozostaje nic innego jak czekać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny