Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

freetaxi    170

Nie doczytałem wcześniej, że kolega krus płaci już...

Edytowano przez freetaxi

Ropsonok    8

freetaxi a gdyby tą współwłasność przepisał na mame a ona ubezpieczyła go jako domownika, to potem przy składaniu papierów KRUS napisałby że jako domownik jest a nie jako rolnik, tak?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Teoretycznie tak. Teraz i tak nic nie zdziała. Trzeba poczekać na rozporządzenie. 

Edytowano przez freetaxi

tomitko    2

Witam, chciałem sie dowiedzieć pewnych informacji na temat naboru do programu młody rolnik, a wiec, mam 24 lata, posiadam wykształecenie wyzsze ale nie rolnicze lecz administracyjne, mamy swojego pola okolo 22ha. stad moje pytania, czy wykształecenie to kwalifikuje mnie, lub czy musze miec od razlu rolnicze cz w trakcie moglbym uzupelnic?? jesli otrzymalbym srodki jak długo nie moge pracowac na podstawie umowy o prace, srodki chcialbm przeznaczyc na maszy y rolnicz,np: jakas przyczepa, siewnik, opryskiwacz...

Jestem z wojewodztwa lubelskiego, powiat bilgorajski - stosunkowo niskie bezrobocie. Dodam ze nie bralismy jeszcze zadnych dofinansowan z unii. prosilbym o wytlumaczenie jak to jest. 

freetaxi    170

Wykształcenie będzie trzeba uzupełnić. Przez rok od momentu wpływu premii na konto będziesz musiał być ubezpieczony w krusie. Wtenczas pozostaje Ci tylko praca na umowę o dzieło lub zlecenie. Aczkolwiek umowa zlecenie tylko do około 850 PLN mesięcznie. Osobiście odradzam łączenie MR z pracą przez ten okres 12 miesięcy. W razie kontroli u pracodawcy ZUS może zakwestionować umowę i w najgorszym wypadku automatycznie dostajesz umowę o pracę. Tym samym wypadasz z ubezpieczenia rolniczego i premię będzie trzeba zwrócić.

tomitko    2

bo w sumie chodzi tutaj o to zeby wziasc te pieniadze na maszyny, a ojciec  dalej bedzie pracoal na tym, gospodarstwie, ja chcialbym do pracy chodzic, niekoniecznie od razu jak wezme dofinansowanie. Czyli w sumie jest to mozliwe?? a jakie wyksztalcenie musialbym uzupelnic, jakis dyplom, szloe dla doroslych lub cos takiego??

i tak dla jasnosci, jk np dostaje premie z unii teraz bodajze 100 tys, czyli z tych pieniedzy biore maszyny i musze to udukumentowac w cigu 5 lat? i trzeba 70% wykorzystac na maszyny?? a i jeszcze jedno, czy maszyny musza byc nowe?? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny