Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

To były piękne czasy :) Połowa moich klientów miała wyprawione konkretne wesela, pokupowane dobre samochody. Wtedy tak każdy robił i kombinował, żeby jak najwięcej w kieszeni zostało.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

co do tego najmowania ludzi itp to ok ale jak masz więcej hektarów do obrobienia bo mając 10h i najmując do wszystkiego ludzi to wyjdziesz na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku czemu ty na wszytko patrzysz przez pryzmat swojego podwórka. Mając 10 ha truskawki nie ma możliwości nie najęcia ludzi.

Było być tak mądrym, wygrać wybory, napisać rozporządzenia pod swoje potrzeby nie miałbyś teraz tylu problemów.

 

Wakacje się zaczęły i nalot gówniarzerii wystąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Teraz za 30tyś też można wesele zrobić, jeszcze trochę swoich zaskórniaków dorzucić. Ale poco sobie tak życie komplikować, żadna Agencja nie zrobi takiej kontroli jak żona, ona wszystko wykaże, nic się nie da ukryć :D Żadne cwaniactwo nie pomoże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to jest prawda życiowa, lepiej te 30 tys wydać na alkohol i dziewczyny lekkich obyczajów niż na żonę / czy przyszłą żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, nie. Chodziło mi żeby te 30 tys lepiej spożytkować niż weselem założyć sobie kaganiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Czy jak pójde do liceum i zrobie zaocznie kursy na rolnika to mogę się starać o MR, bo dzisiaj dostałem telefon że nie otworzą w szkole żadnego kierunku rolniczego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

damianzbr spod jakiego kamienia tyś się wydostał ???? takie teorie i poglądy głosisz, że już się twoich postów nie daje czytać i to nie tylko w tym temacie wyluzuj troszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

czemu tu na forum jak ktoś wspomni o małej ilości ziemi to zaraz ktoś wyskakuje z uprawami specjalistycznymi że na tym jest zarobek i z 10h. Pisałem wcześniej o tym że pomijam takie uprawy w swojej wypowiedzi bo z nimi różnie bywa. Co do truskawek to w tym roku figa zostaje i kto wie czy koszty pokrywa taka u nas cena truskawek jest a ludzie za darmo zbierać nie będą. Co do wieku to mnie nie znasz więc komentarze zachowaj dla siebie, jakieś poszanowanie drugiej osoby tu również się liczy i każdy ma prawo mieć swoje zdanie na dany temat. Koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Frytek do czytania cię nie zmuszam.

 

ChiqaitaB tak tylko temat jest nie o opłacalności najmowania ludzi na 10 ha. A o MR które można dostać nawet gdy będziemy mieć kilka ha żyta na 6 kl i do wszystkiego zatrudnimy 3 ludzi, dyrektora, kierownika i pracownika fizycznego.

Nie znam cię prywatnie ale z tego forum kojarzę jako tego co wiecznie ma jakiś problem, na coś narzeka, coś mu nie pasuje i wciąż się żali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Wracając do MR ktoś gdzieś wspominał że w przyszłym roku ma być 150tys?

Tak na marginesie Co do narzekania to lubię powiedzieć co na umyśle mi leży aby bania nie spuchła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tych konsultacjach było wspomniane że 100 tys w nowym naborze. Dlatego teraz tyle osób się rzuciło bo kasa ta sama a później warunki trudniejsze do spełnienia.

Raczej więcej nie będzie, kasy mają znacznie mniej niż 2007-2013. Ale teraz to tylko czyste domysły. Co będzie czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek29    0

Jakiś czas przyglądam się tematowi i widzę że niektórzy źle interpretują przepisy a przede wszystkim samodzielne prowadzenie gospodarstwa.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013:

„…..§ 4. 1. Przez samodzielne prowadzenie gospodarstwa, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, rozumie się prowadzenie gospodarstwa osobiście, na własny rachunek i we własnym imieniu, ponoszenie kosztów i czerpanie korzyści w związku z jego prowadzeniem.

2. Uznaje się, że osoba fizyczna prowadzi gospodarstwo osobiście, jeżeli pracuje w tym gospodarstwie oraz podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia tego gospodarstwa…….

Czyli jeśli ktoś pracuje na gospodarstwie ale ty ponosisz koszty tej pracy i czerpiesz z niej zyski to nadal prowadzisz samodzielnie gospodarstwo.

Sam miałem z tym problem przy pisaniu wniosku bo słabo to wyjaśnili dlatego dzwoniłem do ARiMR w Krakowie i tam osoba odpowiedzialna za informacje odnośnie MR powiedziała mi że przede wszystkim o to chodzi że osoba prowadząca gospodarstwo to osoba decyzyjna tj. wszystkie dokumenty są wyłącznie na nas (dzierżawy, faktury itp.) bez współwłasności i to będzie podlegało kontroli a nie to czy jesteśmy na terenie gospodarstwa i czy pracujemy czy też wynajmujemy pracowników.

Mi chodziło o to czy będę mógł wynająć kombajn gdyż takowego nie posiadam i nie zamierzam nabywać :) a wg rozporządzenia samodzielne prowadzenie gospodarstwa to zupełnie inna sprawa.

Szkoda więc gdybać bo temat dotyczy MR 2014.

Natomiast jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS to co z działami specjalnymi produkcji rolnej? Czy prowadząc je jesteś mniej rolnikiem niż ten który ich nie prowadzi? A wtedy z tego co wiem po przekroczeniu jakiegoś tam progu dochodowego masz obowiązek przejść na ZUS mimo że gospodarstwo to 100% twoich dochodów więc wg mnie 1 rok obowiązku względem KRUS to aż za dość. 5 lat - nie skomentuje :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Pytanie do osób które korzystały lub zorientowanych w temacie. Czy premie z tego naboru mogę wykorzystać jako wkład własny do "Modernizacji Gospodarst Rolnych" i kupić to co w młodym rolniku, oraz pozostałe inne rzeczy?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo czy będzie można czy nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarP    0

Wiadomo coś może o kolejnym naborze, na stronie arimr nic nie znalazłem...?

Warto zrobic ten kurs r3 1,5 roku , bo jestem po liceum i od pażdziernika zaocznie zaczynam studia, ale inż trwa 3 i pol roku, a na uzupełnienie wykształcenia są 3 lata, więc gdyby nabór ruszał wczesniej niż polowa 2015r to sie ze studiami nie wyrobie w czasie ;/

Chyba dobrze myśle, jeśli coś źle rozumiem to przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Czy ktoś się orientuję kiedy będą wyniki naboru na młodego rolnika >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lista będzie koło 15 sierpnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra człowiek studia kończył rolnicze. Tyle egzaminów stresu, nauki, roboty w gospodarstwie, wszystko trzeba było jakoś pogodzić a tu czytam, że z jakimś technikum są problemy, bo ktoś egzamin wymyślił i trzeba się uczyć. Ludzie nie piszcie takich głupot nawet bo szlak trafia przed monitorem. Jak można maturę kupić? na cholerę mi kupiona matura? Przecież to dla siebie się człowiek uczy nie dla papierka.

 

Może jeszcze weź po uwagę ewentualny poślizg na studiach. Ja nie miałem ale wielu moich znajomych zupełnie z nie swojej winy musiało sie bronić za rok. Różne sytuacje są w życiu trzeba ile można to planować z rezerwą. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W kancelarii parafialnej na tablicy ogłoszeń będzie wywieszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Lista juz jest.... podobno maja przesunac jakies pieniadze na modego rolnika ze wiecej oob ma dostac dofinansowanie..... wiecie czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj