Skocz do zawartości

Polecane posty

cebula440    0

czy mozecie mi podpowiedziec odnośnie młodego rolnika czy jesli jestem panna to będe mogła wyjść za mąż jesli zostanie przyznana mi pemia dla MR jeśli mój chłopak ma gospodarstwo i po jakim czasie aby nie stracić premi

i drugie pytanko czy jeśli mam wykształcenie średnie i pomagam w gospodarstwie juz 8 lat rodzicom to będe musiała uzupełniac kfalifikacje zawodowe

pomóżcie

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

cebula440 co do drugiego pytanie to zależy czy masz staż pracy odpowiedni, potwierdzony ubezpieczeniem w KRUS o ile czegoś nie zmienią

patrykbiznes jak zostanie zatwierdzona finalna wersja rozporządzenia to będzie można powiedzieć czy można czy nie

Macius    7

Załóżmy z nabór będzie w maju to kiedy można było by sie spodziewać pieniędzy?? Do roku czasu??

tabaluga797    1

Witam nie dawno otrzymalem w spadku gospodarstwo rolnicze o pow 5.06 w tym uprawne 4.18. Uslyszalem ze ma byc nabor na premie dla mlodych rolnkiow. Moje pytanie brzmi czy z taka powieszchnia moge skladac wniosek na takie dofinansowanie ?? Co musze jeszcze spelniac ?? Z gory dziekuje za odpowiedzi i za wyrozumialosc.

TOME11    84

Wciąż nie wiadomo co z tymi co mają już gospodarstwo 12 miesięcy

dokładnie wiadomo, nie dostaną i tyle

Macius    7

Jak będziesz miał pozytywną dezyzję, to składasz wniosek o płatność i w ciągu (jak się nie myle) 2msc wypłacają.

Poważnie w ciągu 2 miesięcy?? a jaki mają czas na rozpatrzenie decyzji??

szpeniek26    4

Jeśli ktoś nie jest rolnikiem a ma konto rolnicze w banku spółdzielczym będzie to przeszkadzało do wzięcia premii?

Pablo44    10

Masz nr gospodarstwa na siebie, masz przekazaną ziemie powyżej 1ha . to nie jesteś rolnikiem. więc co ci po koncie które ma nazwę rolnicze??

majkel207    18

jeżeli nabór ruszy 2 czerwca, będzie trwał 1-2 miesiące, potem agencja będzie miała 150 dni na rozpatrzenie wniosków, w przypadku pozytywnej decyzji ma się 60 dni na złożenie wniosku o płatność, raczej pieniądze na koncie jak się uzyska pozytywną decyzją nie pojawią się wcześniej jak 2015 rok

co ma konto rolnicze w banku spółdzielczym do MR?

Pablo44    10

Co do decyzji jak masz załatwione formalności to pieniądze w ciągu 2-3 miesięcy a choćby co to przecież to są pieniądze na budżet 2007-2013 więc agencja musi się rozliczyć do końca 2014r więc pieniądze jeśli wszystko jest dobrze, do końca 2014 i tak bedziesz miał.

szpeniek26    4

Masz nr gospodarstwa na siebie, masz przekazaną ziemie powyżej 1ha . to nie jesteś rolnikiem. więc co ci po koncie które ma nazwę rolnicze??

A jeśli sprzedałem np pszenice ojca na to konto rolnicze?

majkel207    18

to nie ma żadnego znaczenia, ludzie poczytajcie parę stron wstecz i linki jakie tu ludzie wrzucają, odpowiedzi na 99% pytań już są w tym temacie, a pytania się powtarzają co drugą stronę.

co rozumiesz przez załatwienie formalności? pozytywne rozpatrzenie wniosku? w tym naborze będzie najprawdopodobniej trochę gorzej, jeżeli będzie ten wymóg 7pkt albo coś innego zmienią, do tego wniosków będzie bardzo dużo, więc raczej szybko wszystkich nie rozpatrzą, ja w 2014 nie wierzę a jak juz to koniec roku, chyba że agencja będzie musiała się rozliczyć ze starego PROWu do konca 2014 i wtedy się zepną żeby to skończyć

Edytowano przez majkel207

tabaluga797    1

czyli nie ma dla mnie nadziei skoro nie mam mozliwości miec wiecej niz to co mam . cóz jak człowiek chce sie rozwijac to nie chca pomuc.

tay29    26

Rozwijac czy zaczac od nowa? Z taka powierzchnia i bez braku mozliwosci powiekszenia nie masz szans ale nie chciales chyba wziac kasy przeczekac 5 lat i rzucic wszystko?

roxor    0

Witam

Mam pytanie odnośnie stażu pracy w rolnictwie. Mam gospodarstwo rolne a moi rodzice pracują i są ubezpieczeni w ZUS. Gospodarstwo mamy od 8 lat. Nigdy nie byłem ubezpieczony jako domownik ponieważ skoro moi rodzice są ubezpieczeni w ZUS nie było takiej potrzeby. Czy moge teraz jakoś udokumentować staż pracy w rolnictwie, ktory jest potrzebny do ubiegania się o MR?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost