Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maluch    4

Możecie mi panowie powiedzieć czy następne nabory na młodego rolnika będą uwzględniane dzierżawy od osób fizycznych czy tylko będą liczone umowy od jednostek samorządu terytorialnego tj. anr, urząd gminy czy starostwo powiatowe, jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@instas jak tak to zwracam honor i przepraszam, mój błąd. Nigdzie tego nie wyczytałem że kurs zmienia się co roku, myślałem że jest jeden do wskaźników. Widać muszę doczytać jeszcze

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Nabór wniosków dla młodych rolników w połowie 2014 roku

 

Około połowy tego roku ma zostać ogłoszony nabór wniosków na dotacje dla młodych rolników - jeszcze ze starych środków unijnych. Wsparcie dla młodego rolnika będzie wynosiło 100 tys. zł - czyli tyle, ile mają wynosić kolejne dotacje na ten cel z nowych funduszy.

Informacje z WODR Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

no dobra . a na starych czy nowych warunkach ?

No i własnie nie napisali na jakich zasadach no ale 100 tys to pewnie i nowe zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Z tego co wiem to na starych zasadach ma być nabór. Będzie o tyle gorzej że będzie ogromna ilość chętnych, natomiast w 2015r może być brak chętnych z dwóch powodów. Po pierwsze że większość chętnych złoży wniosek w tym roku, po drugie bedą inne wymogi które na dzień dzisiejszy wydają się trudniejsze do spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. niedługo uplywa mój termin rozliczenia sie z arimr z młodego rolnika a konkretnie ze złożeniem dokumentów potwierdzających wykorzystanie 70 % dofinansowania. Jeżeli ktoś już ma to za sobą prosze o kontakt na priv. Czy oprócz faktur trzeba okazac coś jeszcze? nie mam tu na myśli sprawozdania z realizacji biznes planu chodzi mi tylko o te kwote. będe wdzięczny za każdą pomoc. jestem z naboru z 75tyś pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Z tego co wiem to na starych zasadach ma być nabór. Będzie o tyle gorzej że będzie ogromna ilość chętnych, natomiast w 2015r może być brak chętnych z dwóch powodów. Po pierwsze że większość chętnych złoży wniosek w tym roku, po drugie bedą inne wymogi które na dzień dzisiejszy wydają się trudniejsze do spełnienia.

 

Z tą ogromną ilością chętnych to raczej nie będzie tak jak mówisz bo okres posiadania gospodarstwa wynosi max.12 miesięcy, wiec raczej będzie tak samo jak w poprzednich naborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

 

Z tą ogromną ilością chętnych to raczej nie będzie tak jak mówisz bo okres posiadania gospodarstwa wynosi max.12 miesięcy, wiec raczej będzie tak samo jak w poprzednich naborach.

nie miałbym nic przeciwko żeby tak było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Witam. niedługo uplywa mój termin rozliczenia sie z arimr z młodego rolnika a konkretnie ze złożeniem dokumentów potwierdzających wykorzystanie 70 % dofinansowania. Jeżeli ktoś już ma to za sobą prosze o kontakt na priv. Czy oprócz faktur trzeba okazac coś jeszcze? nie mam tu na myśli sprawozdania z realizacji biznes planu chodzi mi tylko o te kwote. będe wdzięczny za każdą pomoc. jestem z naboru z 75tyś pln.

Prócz faktur wypełniasz oświadczenie że nie kupiłeś sprzętu od żony, ojca itp że od rodziny nie jest, no i to sprawozdanie jeśli Ci mijają te 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a załużmy że chciałmy w tym roku wziąśc młodego rolnika na zakup ziemi, i czy to może być zakup od rodziny ? mianowicie od ciotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wpierw załóżmy, że chcesz wziąć. Raczej nie ma problemu jeśli przeprowadzisz transakcję zgodnie z prawem i będziesz miał na to papiery.

@Marcin80 Pierwsze słyszę o takim przepisie. Jeśli powiedzmy wujek jest dilerem to też nie można od niego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja zapytam w tym temacie choć pytanie wiąże się tylko częściowo.

 

Mianowicie jestem w Młodym Rolniku (nabór 2010). Ostatnio się słyszy na nowy PROW o dość ciekawej pomocy dla małych gospodarstw (nie Ułatwianie startu Młodym Rolnikom) jednak nie moga się o nią starać osoby korzystające już z Mlodego rolnika.

Czy to oznacza że mali zostają praktycznie na lodzie?

Bo modernizacji na razie nie widać a jeśli już to szanse na pieniądze mają też więksi albo jakieś śmieszne fikcyjne spółki rolników i kupowanie sprzętu na wspólne użytkowanie.

Czy Agencja myśli że marne 75tys z MR załatwi wszystkie braki w małym gospodarstwie? Dość śmieszna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Wpierw załóżmy, że chcesz wziąć. Raczej nie ma problemu jeśli przeprowadzisz transakcję zgodnie z prawem i będziesz miał na to papiery.

@Marcin80 Pierwsze słyszę o takim przepisie. Jeśli powiedzmy wujek jest dilerem to też nie można od niego kupić?

A czy ja wymieniłem tam wujka? czytaj ze zrozumieniem, to po pierwsze a po drugie zapoznaj się z oświadczeniem O-7/144 w dokumentach MR na stronie ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@up Czy zapytałem nie jasno? Zadałem konkretne pytanie, chyba możesz na nie odpowiedzieć jeśli oczywiście umiesz czytać ze zrozumieniem i udzielać odpowiedzi - co widzę sprawia Ci trudność.

Dla Twojej wiadomości napisałeś "rodziny" a wujek to też rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ja mam takie pytanie gdyż skończyłem w ubiegłym roku technikum rolnicze a że nie było naboru a nie chciałem opłacać krusu poszedłem do pracy. I moje pytanie dotyczy tego jeśli byłby nabór w tym roku na młodego rolnika i tata przepisze mi gospodarstwo to czy będe musiał rzucić robote bo z tego co wiem przez rok nie można mieć ani innej działałalności anie pracować i jeśli tak jest to kiedy musze pozostawić prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

jak dostaniesz decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku B)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wiadomość z ostatniej chwili. Był dzisiaj u mnie doradca rolniczy i powiedział że nabór wniosków na młodego rolnika ma ruszyć 2 czerwca tego roku i premia ma wynosić 100tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy wiesz coś czy zasady są stare? czy można uzupełnić wykształcennie w ciągu 3 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

tak ma być na starych zasadach. a o wykształceniu nie wiem bo mam juz i nie pytałem. Ale zapomniałem go spytać czy za te pieniądze moge kupić jaki sprzet mi się podoba czy sa jakieś normy. Powiecie mi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ludzie po co pytacie czy można kupić sprzęt albo co z wykształceniem, jak jeszcze nie ma nic pewnego, pytać to będzie można jak będą oficjalne infromacje z agnecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj