Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    718

Nie będzie chętnych nie wiem ilu... Kasy ma być dla 7-10tys a w 2011 wniosków było na 8tys z kawałkiem a kasę dostało 7,2tys.

bartko944    5

dokładnie,ktoś może mieć inna szkołę a być dobrym rolnikiem i inwestowac w gospodarstwo :)

z tego co wiem to bedzie kilka nowych funduszy,np. bezzwrotne 60 tyś zł dla gospodarstw o dochodzie rocznym poniżej 160 tyś zł, bedzie kasa bezwrotna na działalność 100 tyś zł . :P

wiec małe gospodarstwa tak szybko nie padną :D

młody17    12

to tylko takie moje "gdybanie", może faktycznie wystarczy dla wszystkich bez niepotrzebnych obwieszczeń. Z drugiej strony fajnie gdyby ktoś docenił również i to. Osobiście 8 lat uczę się w tym kierunku, w tym momencie jestem już prawie na mecie, fajnie byłoby mieć satysfakcje, że na coś się to przydało. Tyle, że jest wiele osób, które może by chciały się kształcić, a nie miały możliwości i dla Nich byłoby to krzywdzące. No cóż, pożyjemy zobaczymy :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    718

A jakie tu masz kształcenie... 2 lata turystyki wiejskiej i jest papier. Co 2 tyg zjazd. Nie sądzę żeby to był problem.

farmerek12    41

A jeżeli weźmiemy MR w 2014 to nie ominie nas zapowiadane +25% do dopłat bezpośrednich? Jak z tym może być?

Jeszcze jedno jeżeli pole i trzoda jest na ojca, bydło na mamę, i jeszcze część pola brat by mi przepisał to nie ma z tym problemu? Czy najwpierw trzeba by było to wszystko na jedną osobę zrobić i dopiero na mnie?

ralex    1

w agro biznes mówili że ma być nabór dla mr na starych zasadach 75k a może i więcej :)

Mam 2ha łąk nie posiadam żadnych krów tylko tuczniki da sie to wpisać by osiągnąć sr krajową ? Nic nie posieje bo zalewowe jak to zrobić może przejadę agregatem raz na rok :)

biznes12    21

Witam czy dostanę premię w następnym roku (jak będzie ;p) jak bym wziął w tym roku kredyt młodego rolnika na ziemię ? z góry dziękuje za pomoc ;D

melon10641    166

@relax nie wiem skąd masz info że w 2014 może będzie więcej niż 75tyś? Kalemba nic o tym nie wspominał, nie liczyłbym na więcej

@biznes12 to czy dostaniesz to nie nam osądzać. Pomoc dla MR ma być w przyszłym roku ale podejrzewam że będzie duużo chętnych i trzeba będzie mieć trochę pola żeby go dostać..

kuba5997    10

@bartko944 skąd masz info że gospodarstwa o rocznym przychodzie poniżej 160 tyś zł. Wyczytałem ze wstępnych ustaleń że gospodarstwa o wartości ekonomicznej od 2 do 15 tyś Euro będą mogły się o to ubiegać ale nie wiem jak ta wartość się przekłada na przychód. Jeżeli poniżej 160 tyś to bym się załapał ;)

Czy jest możliwość skorzystania z dotacji MR prowadzenia gospodarstwa i studiowania dziennie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna bedzie ubiegac sie o premie mlodego rolnika na zakup ziemii? bo chcialbym cala kwote przeznaczyc na zakup ziemii

wojtal24    190

Panowie mozna bedzie ubiegac sie o premie mlodego rolnika na zakup ziemii? bo chcialbym cala kwote przeznaczyc na zakup ziemii

W ostatnim naborze można było tylko liczyli średnia cenę urzędową za 1ha w danym województwie

ZETOR TEAM

Matey    448

@^

Twoj post mozna porownac do "jestem za a nawet przeciw"

KS Falubaz

Macius    7

I jak drodzy Agrofotowicze ruszyła już coś sprawa z tym MR?? Nie wiecie czy przeszło to już przez komisje?? W której połowie 2014 miało by to ruszyć??

tobago    6

Dziś w AB mówili że do końca roku ma być znany projekt finansowania programu rozwoju obszarów wiejskich ale na ruszenie wszelkich programów pomocowych trzeba bedzie poczekac do 2015. Trochę się to kłóci z tym co mówił Kalemba że jeszcze w 2014 ma być nabór na MR.

młody17    12

Bo mówili zapewne o nowym PROW-ie, Minister mówił o naborze ze starej puli, na który musi wyrazić zgodę KE i on o ile się odbędzie, to własnie w 2014 roku. Musimy czekamy i tyle, jeśli w tym tygodniu nie będzie żadnej informacji, to zapewne dopiero w nowym roku coś się wyjaśni.

Macius    7

A znając ten nasz chory kraj to pewnie pieniądze przekaża na jakieś d*perele z których żaden normalny rolnik niezkorzysta i pieniądze przepadną. Czeba się modlić o nabór na MR w 2014r Może Góra Pomoże :)

Maaliskuu    0

Tematem dopiero zaczynam się interesować, i jeżeli będzie taka możliwość, również złożę wniosek do programu.

Nie wiem czy czytaliście:

http://www.agrofoto.pl...prow,48172.html

A zagłębiając się dalej w temat, to już wszystko wiadomo, projekt będzie kontynuowany a nabór w okolicach czerwca 2014 :)

nie pisz posta pod postem, uzywaj opcji edytuj

Edytowano przez Matey

Macius    7

"- Zgodnie z przepisami unijnymi, dolny próg dostępu w działaniu „Młody rolnik” musi być wyższy od górnego progu w działaniu Małe Gospodarstwa Ponieważ w premii dla „Małych gospodarstw” tym górnym progiem jest u nas 15 tys. euro, w związku z tym dolny próg dla „Młodego rolnika” został ustalony na poziomie 20 tys.

Gospodarstwa poniżej 20 tys. euro standardowej produkcji nie będą kwalifikowane do programu."

Może ktos mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi kwotami??

Maaliskuu a gdzieś to wyczytał że nabór będzie w czerwcu??

Edytowano przez Macius

melon10641    166

@Macius podejrzewam że nikt Ci nie będzie tego tłumaczył, poczytaj sobie ten temat kilka stron wcześniej, jest wytłumaczone co to są te kwoty i skąd się biorą. Dokładnie jest to SO i wstawiłem link ze współczynnikami jak przeliczać uprawy/zwierzęta na ojro.

Macius    7

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/25-proc-wyzsze-doplaty-dla-mlodych-rolnikow,45036.html Słyszeliście o tym?? 'Według mnie to będzie duża pomoc dla młodych'

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?