Polecane posty

ODR 500 zł, prywatne firmy 1500 zł. Woj lubelskie.

 

Witam, dziś w ODR'ze (opolskie) zaśpiewali mi wg cennika 1600 zł za pełen wniosek na MR - pogielo ich czy co?

Edytowano przez przyszlyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Witam, dziś w ODR'ze (opolskie) zaśpiewali mi wg cennika 1600 zł za pełen wniosek na MR - pogielo ich czy co?

 

 

 

1600zł za wszystko? łącznie z biznes planem itp.? , hm u mnie babka bierze za wszystko 3000zł i już ma kolejkę więc moim zdaniem to nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

masz rację ponieważ sam dyrektor oddziału ARimR powiedział, że nie dałby wniosku do wypełnienia przez nich, coś w tym jest, ja wole zapłacić i mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Czy przepisana ziemia musi byc wolna od zabezpieczenie hipotecznego?

Czyli jak rodzice maja działkę 1ha w zabezpieczeniu hipotecznym to ta działka nie może byc p[przepisana młodemu rolnikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Weź pod uwagę, że to ODR... u prywatnych osób mozna liczyć na rzetelne wypełnienie wniosków a w ODR'ach idą na masowkę :/

 

Pierdzielisz, ja kiedyś robiłem biznes plan i zero problemu, podobnie do PROWU jeden znajomy robił w ODRze i 0 poprawek, innemu robił koleś z agencji i masa poprawek oraz koszt 3% dofinansowania :E .

Dla szwagra tez robiła biznesplan do firmy osoba z ODRu i też wszystko było OK, może to zależy od chęci osoby która to robi.

 

Weź pod uwagę, że to ODR... u prywatnych osób mozna liczyć na rzetelne wypełnienie wniosków a w ODR'ach idą na masowkę :/

 

Liczyć to można na rzetelne trzepanie portfela u prywaciarzy, przykład wyżej.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie za samo wypełnienie biorą 500zł, ale już za wypełnienie i prowadzenie (nic mnie nie interesuje byle tylko kilka dokumentów dostarczyć) przez 5lat to już 1500zł- cennik z biura zajmującym się tymi sprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

ODR 500 zł, prywatne firmy 1500 zł. Woj lubelskie.

 

 

Dopytaj w ODR za co te 500zł i za to ce 1500zł- jak mniemam 1500zł jest za rozliczenie całego młodego rolnika (wniosek, biznesplan, wniosek o płatność itp) a w ODR powiedzieli Ci tylko za wniosek o przyznanie pomocy.

 

Jak dla mnie to 1500zł to takie minimum jakie można brać za całość i to od osoby która jest rzetelna i jak dostaje jakieś pisma z ARIMR to od razu informuje i donosi dokumenty jak najszybciej a nie jak niektórzy se przypominają 1 dzień przed końcem terminu uzupełnień że "coś dostali z arimr" i człowiek siedzi po nocach żeby taki debil jednak dostał tą kasę. Od takiego powinno się brać ze 3tys.

 

 

Nie ograrniam.... do zgarnięcia jest 100tys zł a sępicie 1500zł za prowadzenie tego wszystkiego przez 5lat....

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbirsky    0
Napisano (edytowany)

Dopytaj w ODR za co te 500zł i za to ce 1500zł- jak mniemam 1500zł jest za rozliczenie całego młodego rolnika (wniosek, biznesplan, wniosek o płatność itp) a w ODR powiedzieli Ci tylko za wniosek o przyznanie pomocy.

 

Jak dla mnie to 1500zł to takie minimum jakie można brać za całość i to od osoby która jest rzetelna i jak dostaje jakieś pisma z ARIMR to od razu informuje i donosi dokumenty jak najszybciej a nie jak niektórzy se przypominają 1 dzień przed końcem terminu uzupełnień że "coś dostali z arimr" i człowiek siedzi po nocach żeby taki debil jednak dostał tą kasę. Od takiego powinno się brać ze 3tys.

 

 

Nie ograrniam.... do zgarnięcia jest 100tys zł a sępicie 1500zł za prowadzenie tego wszystkiego przez 5lat....

 

ODR w moim powiecie za 500 zł oferuje :wniosek, biznesplan, wniosek o płatność. Niby tanio, ale osoba z ktorą rozmawiałem wydala mi sie niekompetentna. Prywatna firma za 1500 zł oferuje to samo co ODR, lecz w podziale na 2 raty : 500 zł za wniosek oraz biznesplan a jesli dostane premię to doplacam 1000 zł za pozostałe rzeczy.Jeśli bedą jakieś poprawki to wszystko załatwia za mnie. Ponadto jest w mojej okolicy forma, ktora liczy sobie 1500 zł za samo wypelnienie wniosku i zrobienei biznesplanu.

Moim zdaniem stawki w biedniejszysz regionach różnią się od stawek w bogatszych regionach Polski. ;)

Edytowano przez Zbirsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Dam 3000zł - woj. zachodniopomorskie. Oczywiście za wszystko , łącznie z prowadzeniem przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ale Was łupią na papierologi, sam robiłem wniosek bo w ODR powiedzili 1000zł. Miałem wniosek, biznesplan, 3 zmiany do biznesplanu w czasie realizacji, sprawozanie i ankiete, wszytko bezproblemowo wystarczy tylko chcieć i myśleć, ale jak to ktoś napisał "unia tobie daje" to dla mnie 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0
Napisano (edytowany)

4 hetarami dzierżawamiy zasianymi zbożem i rzepakiem ile to esu jest

Edytowano przez balandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ale Was łupią na papierologi, sam robiłem wniosek bo w ODR powiedzili 1000zł. Miałem wniosek, biznesplan, 3 zmiany do biznesplanu w czasie realizacji, sprawozanie i ankiete, wszytko bezproblemowo wystarczy tylko chcieć i myśleć, ale jak to ktoś napisał "unia tobie daje" to dla mnie 10%.

 

 

Wystarczy tylko mieć.........................czas chłopie !!!, nie każdy na to ma czas, ja nie mam, dlatego tyle płacę, głupi nie jestem poradziłbym sobie, wystarczy pomyśleć że nie każdy ma na to czas !!! Oj, sami mądrale na forum. Ciekawe jak byś miał 2 etaty i do tego miał poważne problemy zdrowotne czy byś się tego podjął cwaniaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja się tak zastanawiam czy tak ciężko wejść w google, wpisać: kalkulator lub obliczanie esu, no i samemu podstawić dane :) jak ci ludzie znajdują to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

 

 

Wystarczy tylko mieć.........................czas chłopie !!!, nie każdy na to ma czas, ja nie mam, dlatego tyle płacę, głupi nie jestem poradziłbym sobie, wystarczy pomyśleć że nie każdy ma na to czas !!! Oj, sami mądrale na forum. Ciekawe jak byś miał 2 etaty i do tego miał poważne problemy zdrowotne czy byś się tego podjął cwaniaczku.

To po ci jeszcze premia jak robisz na 2 etatach i jeszcze chory. W tych czasach na gospodarce zostają najlepsi nie jak kiedyś było, ten co nic nie potrafił zostawał na ziemi. Czasy sie zmieniają rolnik musi być fachowcem we wszystkim, od papierologi zaczynając a kończąc na "wywalaniu gnoju".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Witam, mam następujące pytanie, otóż we wniosku i biznes planie wpisujecie dokładnie co i w jakich ilościach będziecie sadzić/siać w danym roku? Bo rozumiem, że mam teraz zaplanować na każdy z 5 lat swoja produkcję? Czy nie trzeba tak tego wyszczególniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Panowie, nie kłóćta sie :P

Jedni mają czas drudzy nie...

Ja polecam jednak siąść samemu do tych papierów, nie ma sensu komus nabijać pieniędzy...

Na stronie ARiMR są nawet instrukcje jak to wypelnić (nic prostszego), a do wypełnienia jest tylko: wniosek, biznes plan i pare oświadczeń.

Także jak ktoś tu wyżej powiedział, wystarczy trochę chęci i po sprawie :)

 

Swoją drogą, czy ktoś znalazł sposób na zapisanie wniosku aktywnego na dysku? Nie można za cholerę zdjąć tego zabezpieczenia z pdf... ;[

Edytowano przez przyszlyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

To po ci jeszcze premia jak robisz na 2 etatach i jeszcze chory. W tych czasach na gospodarce zostają najlepsi nie jak kiedyś było, ten co nic nie potrafił zostawał na ziemi. Czasy sie zmieniają rolnik musi być fachowcem we wszystkim, od papierologi zaczynając a kończąc na "wywalaniu gnoju".

 

 

Potrzebne są pieniądze na leczenie, całość na to przeznaczę , może ktoś mi pomoże ? jeżdżę na wózku, wszystkie zarobione pieniądze zbieram na operację w USA. Potrzebuje jeszcze 200tys zł żeby wstać na nogi !!! a rolnictwo to nie biznes !!!! to pasja !!! Człowiek całe życie czekał na to żeby się tym zająć lecz moje kłopoty zdrowotne na to nie pozwalają, myślicie że nie jest mi ciężko przed kimś się tłumaczyć ? nie jest mi ciężko jak widzę swoją 60 letnią mamę z wiaderkami w rękach ??

 

Wracając do tematu, trzeba pamiętać że nie będą liczone dzierżawy krótsze niż 5lat od złożenia wniosku do zakończenia programu !!! Rodzicom kończy się dzierżawa od ANR w 2016 roku i nie podaje tego do wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

premia jest na start i rozwój a nie na jakieś leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Witam, mam następujące pytanie, otóż we wniosku i biznes planie wpisujecie dokładnie co i w jakich ilościach będziecie sadzić/siać w danym roku? Bo rozumiem, że mam teraz zaplanować na każdy z 5 lat swoja produkcję? Czy nie trzeba tak tego wyszczególniać?

Trzeba, ale zmienić można tylko trzeba się bawić w korekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Mam pytanie dotyczące biznes planu, otóż za rok bazowy przyjmuję rok 2014, (planowana wypłata premii 2015) więc docelowy rok, to będzie rok 2020 czy 2021? Mnie się wydaje, że powinien być 2020, ale we wzorze biznes planu jest tabela do 2021 roku. Jak to wypełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj