Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pierre    1

1. Po co Ci ziemia do składania wniosku?

2. Są różne spekulacje, konkretnie nie wiadomo nic. W ARiMR nawet nie pytaj, bo nic nie wiedzą.

3. Np. można było się starać o pieniądze z programu Modernizacja Gospodarstw Rolnych.

4. Wielkość gospodarstwa równa średniej krajowej (lub wojewódzkiej jeśli ta jest większa) to podstawowy wymóg programu MR. W poprzednich naborach uwzględniali także dzierżawy.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

powiem wam jak jest u mnie we wsi z dopłatami..i MR.

przed unia jakies 12-15 lat temu było 25 gospodarstw we wsi chowało sie wszystkiego po troch od kur,świń,po konie..żyło skromnie ..

.......................

dziś z tych 25 zostało 7 gospodarstw co z resztą ?

a no dzieci podorastały i poszły do miasta za lepszym chlebem :) lub pracuja w mieście a na wsi tylko mieszkaja ich rodzice żyja z renty a dzieci z pracy na etacie za-1500zł/mc- i z dopłat :)

teraz te 7 co zostało aktywnych we wsi ni jak nie może powiększyć areału bo nikt ci nie sprzeda złotej kury która co roku daje ponad 1tyś za darmo do hektara!!!

owsze wydzierżawia ale dzierżawa to nie to samo co własność :)

 

wniosek nasuwa sie sam DOPŁATY POWINNY BYĆ DO PRODUKCJI ROLNEJ A NIE HEKTARA!!

bardziej opłaca sie wydzierzawić ziemie niz cokolwiek na niej robić !!paranoja

 

no i jeszcze młody rolnik też nie jest wcale taki super i łatwa kasa kazdy myśli:)

-te 75 tyś jest od ceny netto a nie brutto :)

- jeśli nawet juz dostałeś tego MR to jeśli chowasz zwierzęta to nie dostaniesz dopłaty zwierzęcej przez 2 kilejne lata :)-+/-250zł do hek.

-zawsze istnieje ryzyko że trzeba będzie zwrócic kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

1. Raczej brutto, ale i tak jestem na ryczałcie więc nie zagłębiam się w temat.

2. Bzdury, jeśli poprzedni właściciel dostawał dopłaty zwierzęce, to Młody Rolnik także je dostanie (w przypadku przejęcia całego gospodarstwa)

3. Prawda, ale jeśli trzymasz się terminów składania papierów, spełniasz wymogi, to ryzyko jest minimalne.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

pierre

-MR jest liczone od cenny netto maszyny NAPEWNO. więc jak kupisz cos za 100 tyś to nie policzą ci tego od 100 tyś tylko 100 tyś -23% =77 tyś tyle kwalifikuje sie do MR ( ale to i tak o 2 tyś za dużo ) bo jest tylko 75 tyś

-młody rolnik nie dostanie dopłat zwierzęcych przez 2 lata bo te dopłaty sa brane ze stany jaki był 2 lata wstecz czyli jesli w 2014 dostaniesz młodego rolnika to w 2012 nie miałes zwierząt na siebie więc i dopłat nie dostaniesz .znam taki przypadek i przejeli całe gospodarstwo

 

może ma to niewiele z młodym rolnikiem ale dopiero odkryłem to forum więc dajcie mi troche fory na starcie:)

Edytowano przez mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@mazury, korzystam z programu MR i dostaję dopłaty zwierzęce. Więc? Każdemu potencjalnemu Młodemu Rolnikowi, który przejął całe gospodarstwo, przypomnę, że przy składaniu wniosku o dopłaty bezpośrednie, koniecznie złóżcie oświadczenie o przejęciu całego gospodarstwa (wzory są na stronie ARiMR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

A ja mam takie pytanie czy program młodego rolnika można brac razem z prowem ? czy jest jakiś czas że nie można wziąść prowu jak się wzieło na młodego coś czy jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Młody Rolnik jest jednym z działań PROW-u i nie koliduje z innymi działaniami takimi jak m.in MGR, Różnicowanie....itp. Poczytaj sobie w necie o PROW, to nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mytcarek    38

Powiem szczerze unia kasy nie ma :) i Młodego Rolnika 2014 chyba nie będzie .

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Powiedzial Ci to pewnie Ciolos, albo jakis inny Buzek na piwie ostatnio, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

MR od ceny netto? pierwsze słyszę..

 

czyli przykładowo kupuję maszynę za 97 403 zł -23%=75 000 zł?

 

dobrze rozumuję? kupuję maszynę za prawie 100k i od tego odliczony jest VAT? więc teoretycznie mogę kupić maszynę wartą 100k za te 75k premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

sto milionów

 

jak pisac umiesz to domyslam się że czytac tez, także przeczytaj poprzednie posty i bedziesz wiedzial


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Nie ma określonego budżetu na młodego rolnika sa tylko spekulacje ze 90 tysi bo tak sobie ktoś wymyslił ale wszystko wyjaśni się za 3 - 4 miesiące

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

tom11 żle rozumujesz

to znaczy że jak kupisz coś za prawie 100 tyś to podatek vat musisz zapłacić z własnej kieszeni (chyba że jestes na vacie go sobie zwrócisz)bo unia te 75tyś liczy od ceny netto maszyny a nie brutto !!!

 

np. kupujesz cos za tylko 75 tyś brutto to MR zwróci ci tylko 75 tyś -23%=57.750 reszta kasy przepada !! niestety

 

ps.tez słyszałem że ma byc to 90 tys ale i warunki chyba zaostrzą trzeba poczekać bo sam się tym interesuje

 

Proszę nie traktować tego posta poważnie

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ale w poprzednim naborze to było tak że dostałeś 75 000 a rozliczyć się z faktur musiałeś na ok 53 000zł coś koło tego dokładnie nie pamiętam.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

no tak bo z 75 tys.musiałeś przeznaczyć 70% na rozwój godpodarstwa np.na zakup maszyny,ziemi a pozostałe 30% mogłeś nawet przepić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

tom11 żle rozumujesz

to znaczy że jak kupisz coś za prawie 100 tyś to podatek vat musisz zapłacić z własnej kieszeni (chyba że jestes na vacie go sobie zwrócisz)bo unia te 75tyś liczy od ceny netto maszyny a nie brutto !!!

 

np. kupujesz cos za tylko 75 tyś brutto to MR zwróci ci tylko 75 tyś -23%=57.750 reszta kasy przepada !! niestety

 

ps.tez słyszałem że ma byc to 90 tys ale i warunki chyba zaostrzą trzeba poczekać bo sam się tym interesuje

skończ z tymi idiotyzmami..

 

ktoś wie jak to z tym vatem wreszcie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

tom11 żle rozumujesz

to znaczy że jak kupisz coś za prawie 100 tyś to podatek vat musisz zapłacić z własnej kieszeni (chyba że jestes na vacie go sobie zwrócisz)bo unia te 75tyś liczy od ceny netto maszyny a nie brutto !!!

 

np. kupujesz cos za tylko 75 tyś brutto to MR zwróci ci tylko 75 tyś -23%=57.750 reszta kasy przepada !! niestety

 

ps.tez słyszałem że ma byc to 90 tys ale i warunki chyba zaostrzą trzeba poczekać bo sam się tym interesuje

Niech jakiś moderator sie za ciebie weźmie bo większych głupt nie słyszałem nawet po %%%. Wystarczy przejrzeć 15-20 stron wstecz i wszytko dokłaniebyło opisane i to kilka razy. Pozatym jeszcze nic konkretnie nie wiadomo a ty różne rzeczy wymyslacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

tom11 żle rozumujesz

to znaczy że jak kupisz coś za prawie 100 tyś to podatek vat musisz zapłacić z własnej kieszeni (chyba że jestes na vacie go sobie zwrócisz)bo unia te 75tyś liczy od ceny netto maszyny a nie brutto !!!

 

np. kupujesz cos za tylko 75 tyś brutto to MR zwróci ci tylko 75 tyś -23%=57.750 reszta kasy przepada !! niestety

 

ps.tez słyszałem że ma byc to 90 tys ale i warunki chyba zaostrzą trzeba poczekać bo sam się tym interesuje

 

Proszę nie traktować tego posta poważnie

 

 

tak chyba jest na tak zwany zwrot, np jak maszyny kupujesz to Ci zwaracją z ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

sprawdziłem i faktycznie byłóem w błedzie SORKI

MR BYŁ OD CENY BRUTTO .

jeszcze raz sory za wprowadzianie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj