Polecane posty

kozulek2    228

@kozulek2 Jesteś żałosny i nie umiesz czytać - takie życie. Nie pisałem, że mam 20 ha bo mam trochę więcej.

 

sam czytaj ze zrozumieniem , nie twierdzę że masz 20 ha tylko dałem przykład ...skoro masz więcej i masz problem żeby przeskoczyć te magiczne 16.6 esu to śmiech na sali :D ..debeściaki z 4 ha zrobią lepszy wynik i sprzątną kasę takim jak Ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wartość która została tutaj podana w poście czyli 16,6 wzięła się przez podzielenie 20 tys euro przez 1200 euro co daje dokładnie wartość 16,66666666666667 ESU w drugą stronę jak pomnożysz tą wartość przez 1200 euro otrzymasz 20 tys euro czy to takie trudne do zrozumienia...

Czy wyjaśnienie było takie trudne? Nie więc można było tak od razu. Tu już nie będę polemizował bo nie wiem czy tak jest czy nie ale ja osobiście nigdzie na łamach ARiMR nie znalazłem aby ESU było przybliżone, tylko że ESU od razu wynosiło 16,6 ale jak już pisałem tego nie sprawdziłem dokładnie wiec nie będę polemizował.

 

@kozulek2 Nie stwierdziłem również nigdzie, że wymaganej granicy nie potrafię osiągnąć ale jak już wiemy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie wiesz ile mam ziemi, nie wiesz ile z tego mam na papierze ja nie wiem ile Ty masz i czy masz ją wgl bo jak tak czytam to co piszesz to bliżej Ci do zazdrosnego sąsiada rolnika niż do rolnika na własnej ziemi. Owszem są tacy co z 1 ha maja lepszy wynik niż nie jeden z 30 ale tylko w przypadku upraw specjalistycznych, których raczej przeciętny hodowca bydła nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

to pewnie nie Ty napisałeś?

 

Obiło mi się o uszy, że chyba można przeliczyć ESU na euro ale gdzie to wyczytałem nie potrafię wskazać.

Licząc ESU rozumiem, że podaje się wszystko czyli hodowlę + uprawy a nie tylko hodowlę lub tylko uprawy? Jeśli wszystko to mi z ziemią ok 25 ha i 10 sztukami krów oraz trochę więcej młodych wyszło 14 z groszami. Coś źle policzyłem? ;>

 

możesz mi wyjaśnić niby czego tu zazdrościć? ..inni z tylu ha zrobią dobry wynik i nie będą biadolić ,ale do tego musisz jeszcze dorosnąć ''przeciętny hodowco bydła'' ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Po pierwsze nie wszystko jest dokładnie (nie pamiętam już czy w tym czy w innym temacie to napisałem) więc dokładny wynik jest trochę inny. Po drugie ja nie "biadolę" w przeciwnym przypadku do Ciebie. To Ty użalasz się, że ja nie mogę osiągnąć wymaganego ESU dodatkowo ESU już jest nieaktualne a moje dane nie są dokładne jak już wspomniałem wyżej. Jak już napisałem niektórzy z 1 ha mogą zawstydzić nie jednego dużego rolnika ale skoro o tym nie wspomniałeś to znaczy, że nie rozumiesz tym bardziej słowa użytego w cudzysłów. Więc jednak zazdrosny sąsiad. :D Bywa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Możecie przestać się przekomarzać?! Dobrało się 2 czy 3 i sam spam sieją w temacie... Jak macie coś do wyjaśnienia to na pw a tutaj wolałbym jakieś konkrety odnośnie MR a nie czytać wasze eseje i doszukiwać się jakieś istotnej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

W nowy Top Agrar napisali wartości SO:

1ha pszenicy ozimej - 2770zł SO

1ha żyta - 1427zł SO

1 krowa mleczna - 5011 zł SO

1 locha - 1768zł SO

Do nowego młodego rolnika potrzeba około 80tyś zł (20 tyś EURO).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kark24    0

jestem 24letim synem gospotarza chcialbym wybudowac nowa obore z jakich pomocy moge skorzystać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Na pierwszym miejscu, z pomocy ojca. Twoja ziemia? Jeżeli nie, to poczekaj na premię, do 2015 roku. A wtedy już będzie Ci łatwiej. Obora, to około 200-300 tyś. stan surowy, a gdzie wyposażenie?? To jest poważna inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Przede wszystkim z pomocy nauczyciela który nauczyłby Cię czytania ze zrozumieniem. Wiadomo tylko tyle że na budynki mają dać 500tys zł a na maszyny 200tys. I to pewnie jeszcze się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

@Kark24 nawet jeśli ktoś odpowie Ci na Twoje pytanie to będzie to spekulacja a nie odpowiedz, starych programów już nie ma, nowe będą w przyszłości ale kiedy dokładnie, jakie i ile dostaniemy to nikt nie wie.. czeski film :D możesz przeczytać ten temat raptem 16 stron i zobaczysz że i tutaj nikt nic nie wie, tylko jakieś informacje z gazet :) Nasi rządzący się nie śpieszą z podaniem swojemu ludowi jakie będą pomoce w ramach PROW2014-2020 i zapewne prędko tego nie uczynią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kark24    0

mam dosc taczkowania i waskich kitek wiem obora duza inwestycja ale mam nadzieje na jakies dotacje ale słabo sie w tym orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Kto nie ma dość? Każdy a przynajmniej większość chciałaby dużo zarobić a się nie narobić ale życie jest brutalne i w rolnictwie na wszystko trzeba sobie zapracować bo nawet wzięcie dofinansowania nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Panowie mam pytanie . mam 25 hektarów na własnoś i 40 hektarów w dziezawie mam tylko produkcje roslinna chcialbym sie zapytac jakie mam szanse na młodego rolnika . jak to z tym ESU jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

w ten piątek już skończyli nabór także się spóźniłeś kolego...(ŻARTOWAŁEM)

 

Przeczytaj sobie jeden post przed swoim (a tutaj mówię całkiem serio)

 

A tak z innej beczki czy wy drodzy koledzy też nie możecie wysyłać wiadomości do innych użytkowników?

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie mam pytanie . mam 25 hektarów na własnoś i 40 hektarów w dziezawie mam tylko produkcje roslinna chcialbym sie zapytac jakie mam szanse na młodego rolnika . jak to z tym ESU jest .

Kolego esu najlepsze osiągniesz na produkcji zwierzęcej tak jak koledzy wyżej podają wartości ,jeśli jednak chcesz tylko produkować rośliny to można nadbić to warzywami czasami wystarczy 1 ha ale to trzeba przekalkulować i napisać w biznes planie ,ja młodego brałem w 2011ijestem ustawiony na trzodę i ze swojego przypadku na 17hektarowym gospodarstwie radze dokładnie przemyśleć decyzję o młodym bo wcale nie jest tak kolorowo ,jest się co gimnastykować aby wyjść na prostą ,radzę mierzyć siły na zamiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Kurcze warzywami powiadasz troche nie zbyt na moich glebach bo prawie sama 5 klase mam . łąki tylko na 4a . zobacze albo przejsc na chodowle na te kilka lat jak wziaść młodego wstawic kilka byków i zawsze cos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/dla-kogo-pomoc-z-8222-mlodego-rolnika-8221-w-nowym-prow,46516.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego nie oto chodzi co Tobie urośnie na tej 5tej klasie tylko o to żeby była dochodowość w ostatnim roku taka jak podasz w biznes p. np. siejesz w ostatnim roku 1ha marchwi i nie ważne czy urośnie czy nie i da Tobie dochód ,ARMR to nie interesuje oni mają swoje przeliczniki i esu osiągniesz na papierze a potem możesz nawet to zaorać i nikt nie będzie wnikał co z tym zrobiłeś najważniejsze żeby była posiana i dobrze utrzymana do zbioru wrazie kontroli .Idz do ODRu i tam niech ktoś cię poprowadzi oceni realne zyski z twoich gruntów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomasz78 żeby za rok sie nie okazało ze dzieki tobie bedzie 10 % pol marchwi obsiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj