Skocz do zawartości

Polecane posty

janczar810    245

Witam.

Nie chciałęm zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. W tamtym roku zmarl mi tata i byla przeprowadzona sprawa spadkowa w wyniku ktorej gospodarstwo zostalo podzielone na rowno na rodzenstwo i mame. W agencji wszystko jest na mame dopłaty itp a moje pytanie ejst takie bo chcac dostac młodego rolnika nie mozna miec gospodarstwa dluzej niz rok jezeli dobrze kojarze. Czy mi ten czas juz leci czy dopiero wtedy jak bede mial wszystko zapisane na siebie? Bo nie wiem :wacko: A szkoda byloby zeby mialo przepasc

napisz ile masz lat. kiedy zmarł Twój Tata, kiedy był "proces" spadkowy w sądzie, wszyscy przyjeli łacznie z Tobą spadek, i najwazniejsze czy miałeś przerwe w nauce bądź czy byłes ubezpieczony w krus

Jelcz    2

Jest to prawda że te pieniądze na młodego rolnika trzeba wzrócić po jakimś czasie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gospodarz12    21

Witam!

Czy są już znane zasady przyznawania pieniędzy dla młodych rolników na lata 2014-2020?

Chodzi mi głównie o to kto je dostanie (jakie trzeba spełniać kryteria zawodowe)

W tym roku zaliczam się do:

-Wykształcenie średnie + przynajmniej 3 lata ubezpieczenia w KRUS.

A starać się będę o dotacje w 2014 lub 2015.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Matey    427

nie są znane zasady przyznawania premii po 2013 roku

Jelcz    2

A przy składaniu papierów na modernizację trzeba teraz mieć średnie wykształcenie?

modelarz    0

Witam, mam takie pytanie w kwietniu skończyłem technikum mechaniczne i w najbliższym czasie jeżeli coś ruszy chciałbym starać się o MR. I teraz moje pytanie czy zapisując się na kwalifikacyjny kurs zawodowy R-3 lub M-1, takie zaświadczenie po ukończeniu tego kursu wystarczy mi jako wykształcenie rolnicze ?? czy muszę iść do jakieś szkoły policealnej ? co radzicie?

Blacha1990    0

Kurs kwalifikacyjny R3 w zupełności Ci wystarczy, by starać się o MR. Po tym kursie możesz starać się o tytuł R-16: technik rolnik lub technik agrobiznesu(do wyboru), trwa to dwa semestry i kończy się egzaminem.

A jeśli chodzi o szkoły policealne, to kierunki rolnicze zostały zniesione na rzecz w/w kursów.

matyziak    6

Właśnie od września wybieram się na taki kurs. I w pobliskiej mi szkole jest do wyboru R3 bądź R16, który wybrać?

Blacha1990    0

R-16 możesz robić tylko i wyłącznie po kursie kwalifikacyjnym R-3. Jest to dokształcenie kursanta z możliwością nabycia tytułu technika.

gabrysiek    47

Są to kwalifikacje które otrzymuje się bo zdaniu egzaminu zawodowego.

Po techniku rolniku otrzymuje się kwalifikację:

-R3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

-R16 ORGANIZACJA NADZORU PRODUKCJI ROLNICZEJ

oraz po techniku agrobiznesu:

-R3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

-R6 ORGANIZACJA I PROWADZENIE PRZEDSIĘBIORSTWA W AGROBIZNESIE

nie wiem jak w innych szkołach/kursach/kierunkach tak jak to mówicie. Jakie kwalifikację się otrzymuje.

Marolnik    0

witam. mam pytanie. Jestem osoba mloda z wyksztalceniem wyzszym i obie sobie dodatkowo szkole zwiazana z rolnictwem. Mam meza rolnika, ale mamy rozdzielnosc majatkowa i nie prowadzimy razem gosp. roln.. Nigdy nie bylam rolnikiem i nie placilam KRUSu. Mam zamiar nabyc ziemie (albo kupic, albo otrzymac w darowiznie) i oplacac KRUS. Czy w takiej sytuacji moge starac sie o dotacje na Mlod.Roln.?

pawelol111    709

Na starych zasadach nie możesz wcześniej opłacać KRUS - ale to raczej już nieaktualne bo kasa się nie znajdzie. Nowych zasad jeszcze nie ma...

melon10641    158

nie chce być pesymistycznie nastawiony ale uważam że MR ruszy dopiero w 2015 ewentualnie pod koniec 2014. Jesteśmy już za połową 2013 i nie wiemy nic nawet w jakiej wysokości dopłaty będą a co dopiero programach. Zanim oni to ustalą będziemy mieć 2014 i jeszcze przecież nie ustalą że od jurta będzie będzie obowiązywał nowy program.

Matey    427

ale co jak co, obiecywali nabór w połowie tego roku na starych zasadach, a jak widać śpieszą sie do tego jak szczerbaci po suchary (bez urazy)

emulegator    206

Raczej na pewno nie będzie w 2014, prawdopodobny termin ruszenia MR to 2015r, na razie wszystko jest w rozsypce, nie wiadomo nawet jakie będą wymagania i czy premia zostanie na pewno zwiększona czy zostanie tak jak jest. Jeśli zostanie zwiększona to i warunki będą bardziej rygorystyczne. Info z WODR w Końskowoli.

mlodyhef    143

Obstawiam, że w połowie 2014 roku ruszy ale to tylko gdybanie. 2015 to późno, ale jak ma się zwiększyć limit kasy to pół roku lub rok można jeszcze poczekać.

Gospodarz12    21

Co do wymagań kwalifikacyjnych to mam nadzieję że się niezmienną.

W tym roku skończyłem Liceum i złożyłem podanie na Kurs R3 który podobno ma trwać niepełne 3 semestry. Jak by wyskoczyli że trzeba będzie mieć studia to trochę kiszka ;/

XTRO    159

nie wiem już :D chcę się teraz zapisać do zaocznego technikum. Nastawiam się na MR. i nie wiem na jaki profil mam się zapisać ;/ technik agrobiznesu czy też mogę na technik rolnik ?

mlodyhef    143

Nie ma różnicy, technik agrobiznesu jak i technik rolnik ma prawo dostać MR. Chyba, że coś się nagle zmieni w nowych przepisach.

balandos    0

zy jest nowy nabur ma młodego rolnika niewiem czy mam na siepie przepisywać pole i jak by to wyklodałoz esu jak bym po dziatku przejoł pasiekę 100 pniową z moich inwormacji jest to dział specjalny rolnictwa więć krus bym musił płacic wiekszy ale niewiem czy to prawda sory za pisownie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się