Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

Witam.

Nie chciałęm zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. W tamtym roku zmarl mi tata i byla przeprowadzona sprawa spadkowa w wyniku ktorej gospodarstwo zostalo podzielone na rowno na rodzenstwo i mame. W agencji wszystko jest na mame dopłaty itp a moje pytanie ejst takie bo chcac dostac młodego rolnika nie mozna miec gospodarstwa dluzej niz rok jezeli dobrze kojarze. Czy mi ten czas juz leci czy dopiero wtedy jak bede mial wszystko zapisane na siebie? Bo nie wiem :wacko: A szkoda byloby zeby mialo przepasc

 

napisz ile masz lat. kiedy zmarł Twój Tata, kiedy był "proces" spadkowy w sądzie, wszyscy przyjeli łacznie z Tobą spadek, i najwazniejsze czy miałeś przerwe w nauce bądź czy byłes ubezpieczony w krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jest to prawda że te pieniądze na młodego rolnika trzeba wzrócić po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Witam!

Czy są już znane zasady przyznawania pieniędzy dla młodych rolników na lata 2014-2020?

Chodzi mi głównie o to kto je dostanie (jakie trzeba spełniać kryteria zawodowe)

W tym roku zaliczam się do:

-Wykształcenie średnie + przynajmniej 3 lata ubezpieczenia w KRUS.

A starać się będę o dotacje w 2014 lub 2015.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

nie są znane zasady przyznawania premii po 2013 roku


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A przy składaniu papierów na modernizację trzeba teraz mieć średnie wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modelarz    0

Witam, mam takie pytanie w kwietniu skończyłem technikum mechaniczne i w najbliższym czasie jeżeli coś ruszy chciałbym starać się o MR. I teraz moje pytanie czy zapisując się na kwalifikacyjny kurs zawodowy R-3 lub M-1, takie zaświadczenie po ukończeniu tego kursu wystarczy mi jako wykształcenie rolnicze ?? czy muszę iść do jakieś szkoły policealnej ? co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blacha1990    0

Kurs kwalifikacyjny R3 w zupełności Ci wystarczy, by starać się o MR. Po tym kursie możesz starać się o tytuł R-16: technik rolnik lub technik agrobiznesu(do wyboru), trwa to dwa semestry i kończy się egzaminem.

A jeśli chodzi o szkoły policealne, to kierunki rolnicze zostały zniesione na rzecz w/w kursów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Właśnie od września wybieram się na taki kurs. I w pobliskiej mi szkole jest do wyboru R3 bądź R16, który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blacha1990    0

R-16 możesz robić tylko i wyłącznie po kursie kwalifikacyjnym R-3. Jest to dokształcenie kursanta z możliwością nabycia tytułu technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

a co to za kursy R-3 i R-16?? nie słyszałem jeszcze o czymś takim.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Są to kwalifikacje które otrzymuje się bo zdaniu egzaminu zawodowego.

Po techniku rolniku otrzymuje się kwalifikację:

-R3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

-R16 ORGANIZACJA NADZORU PRODUKCJI ROLNICZEJ

oraz po techniku agrobiznesu:

-R3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

-R6 ORGANIZACJA I PROWADZENIE PRZEDSIĘBIORSTWA W AGROBIZNESIE

nie wiem jak w innych szkołach/kursach/kierunkach tak jak to mówicie. Jakie kwalifikację się otrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marolnik    0

witam. mam pytanie. Jestem osoba mloda z wyksztalceniem wyzszym i obie sobie dodatkowo szkole zwiazana z rolnictwem. Mam meza rolnika, ale mamy rozdzielnosc majatkowa i nie prowadzimy razem gosp. roln.. Nigdy nie bylam rolnikiem i nie placilam KRUSu. Mam zamiar nabyc ziemie (albo kupic, albo otrzymac w darowiznie) i oplacac KRUS. Czy w takiej sytuacji moge starac sie o dotacje na Mlod.Roln.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na starych zasadach nie możesz wcześniej opłacać KRUS - ale to raczej już nieaktualne bo kasa się nie znajdzie. Nowych zasad jeszcze nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

nie chce być pesymistycznie nastawiony ale uważam że MR ruszy dopiero w 2015 ewentualnie pod koniec 2014. Jesteśmy już za połową 2013 i nie wiemy nic nawet w jakiej wysokości dopłaty będą a co dopiero programach. Zanim oni to ustalą będziemy mieć 2014 i jeszcze przecież nie ustalą że od jurta będzie będzie obowiązywał nowy program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ale co jak co, obiecywali nabór w połowie tego roku na starych zasadach, a jak widać śpieszą sie do tego jak szczerbaci po suchary (bez urazy)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Raczej na pewno nie będzie w 2014, prawdopodobny termin ruszenia MR to 2015r, na razie wszystko jest w rozsypce, nie wiadomo nawet jakie będą wymagania i czy premia zostanie na pewno zwiększona czy zostanie tak jak jest. Jeśli zostanie zwiększona to i warunki będą bardziej rygorystyczne. Info z WODR w Końskowoli.


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Obstawiam, że w połowie 2014 roku ruszy ale to tylko gdybanie. 2015 to późno, ale jak ma się zwiększyć limit kasy to pół roku lub rok można jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Co do wymagań kwalifikacyjnych to mam nadzieję że się niezmienną.

W tym roku skończyłem Liceum i złożyłem podanie na Kurs R3 który podobno ma trwać niepełne 3 semestry. Jak by wyskoczyli że trzeba będzie mieć studia to trochę kiszka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nie wiem już :D chcę się teraz zapisać do zaocznego technikum. Nastawiam się na MR. i nie wiem na jaki profil mam się zapisać ;/ technik agrobiznesu czy też mogę na technik rolnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie ma różnicy, technik agrobiznesu jak i technik rolnik ma prawo dostać MR. Chyba, że coś się nagle zmieni w nowych przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

zy jest nowy nabur ma młodego rolnika niewiem czy mam na siepie przepisywać pole i jak by to wyklodałoz esu jak bym po dziatku przejoł pasiekę 100 pniową z moich inwormacji jest to dział specjalny rolnictwa więć krus bym musił płacic wiekszy ale niewiem czy to prawda sory za pisownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj