Polecane posty

gumaa87    84

Witam. zdecydowałem się na zakup ciagnika JD R100. Mam tylko jeszcze dylemat jakie oponki do niego brać, tak a by dobrze radził sobie w pracach polowych( orka, uprawa). czy macie jakies doświadczenia, i porady jakie ogumienie dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdążyłem się zorientować najszerszymi dostępnymi oponami do serii 5000r są 440 z przodu i 540 z tyłu. Zresztą na af było kilka zdjęć tej serii ciągników na takich oponach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Nie chciał bym też zbyt szerokich, ponieważ mam kilka maszyn które mają 2,1m wiec wtedy nie bedą mi brały za całym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja bym obstawał za oponami z tyłu 480/70 R34 i z przodu 380/70 R24, bo większe to tylko 540/65 R34 i 440/65 R24 lub 540/65 R34 i 420/65 R24.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

A jaka jest dopłata do innych opon?? Czy wogole sie doplaca czy powinni je zalozyc bez doplacania, jesli biore od nich nowy ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dealer ma wszystkie ceny w konfiguratorze. Jeszcze masz wybór producenta opon.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tył 540/65R34

Przód 440/65R24

Możesz też 38 cali ale będą wtedy węższe 340/85R38 a wysokość podobna jak 540/65R34

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

Ja myślę że z tą szerokością to niema co przesadzać przecież to mały ciągnik po co męczyć skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za duży to może on nie jest lecz wagę swoją ma z ładowaczem i pełnym kotłem ważyłem go 4900kg sądzę że jak na tą klasę ciągników to całkiem sporo bez obciążników.

 

Dzięki kolego za tabelę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Johna 5080m. Zamierzam kupić wąskie koła do niego. Proszę o pomoc co do rozmiaru tych kół jakie z przodu i z tyłu aby się zgrywały. Obecnie posiadam 420/85 R34 (16,9) tył, a z przodu to 340/85 r 24. (13,6)

Edytowano przez dawidtrzeciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Johna 5080m. Zamierzam kupić wąskie koła do niego. Proszę o pomoc co do rozmiaru tych kół jakie z przodu i z tyłu aby się zgrywały. Obecnie posiadam 420/85 R34 (16,9) tył, a z przodu to 340/85 r 24. (13,6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wg konfiguratora to można zamontować takie:

320/85R36 na tył

280/85R28 na przód

 

Ale upewnił bym się u dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki. Jednak mi najlepiej by pasowały z produ i z tyłu 11,2 tylko nie wiem jaka wysokość. Słyszałem że najlepsze na tył by były 11,2 R 44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goj    0

Mam w 5080R takie koła jak twoje 420/85R34 tył ,340/85R24 przód FIRESTONE ,a wąskie takie 11,2R24 przód,a tył 12,4R36 Taurus Point 8 .

Koła idealnie zgrane. Kolejna zaleta to możliwość rozstawu kól 1350mm i 1800mm . Przy kołach R28 z przodu nie ma takiej opcji, nie będzie skrętu pozostaje 1800mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz zawsze tą sama wyskość bo jeżeli bd to ciagnik do opryskiwacza i rozsiewacza i jeżeli bd mokrzejszy rok to juz nie bd tak łatwo upasowac dawki na niższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fajnie, że kotleta odgrzałeś. Ale tego wszystkiego można się u dealera dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

Witam. Mam pytanie czy opony o podanych wymiarach będą odpowiednie pod ten ciągnik.

-ciągnik będzie z turem.

- ciagnik będzie główny w gospodarstwie.

 

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez ursus-moc
      Witam ma ktoś opinie na tamet opon ruskich voltyre na przód ciągnika 16 6.00
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj