Ferdek07

Siatka do metalfach z562 czy się opłaca

Polecane posty

Ferdek07    75

///Jak jest jakiś taki temat to sorrki wielkie tylko nie banujcie mnie znowu na miesiąc ;) hehe ///

Ile w ogóle kosztuje aparat do siatki i gdzie najtaniej można kupić do prtasy sokółka, oraz czy to w moim przypadku ma sens

Robię około 2 tyś belek słoma siano, dużo z tego to usługi, no teraz jak to ekonomicznie wygląda bo klijent nie bardzo będzie chciał płacić więcej niż za bele w sznurkach za sznurek liczyłem po 2pln to że siatką bym zwijał to i tak byłbym na + bo szybciej zrobie i w jeden dzień więcej obrobie bo zawsze tak jest jak mam u siebie cały dzień zwijania to i w ten parszywy dzień kilku klijentów i kończy się o 2giej nad ranem hehe

Priorytetem będzie tutaj też łatwośc obsługi nigdy z bliska prasy z siatką nie widziałem wkurza mnie czasami ten cały sznurek dowiązywanie nowych rolek czy "wykańczanie" końcówek rolki od klijenta co się trafi gruby cienki sznurek rwie się pląta różnei to bywa naskakać się trzeba no i nie do ogarnięcia dla ojca motanie się z tym sznurkiem, także czy dobrze ustawiona prasa z siatką będzie mniej problematyczna z jakimś plątaniem się tej siatki czy jest mniej problemów i jak z wydajnością, puki co to owijam sznurkiem u siebie zazwyczaj jak się śpieszy a prawie zawsze się śpieszy ;) na najmniejszym kółku czyli sznurka tyle co i nic daje, u klijenta na 2ga lub na 3cia na specjalne życzenie no i słoma na 3ci a i tak w tym sezonie sznurki potrafiły spadać tak sucha słoma była, no więc ile czasu zyskam z tą siatką no i kwestia słomy i słynne stawanie belek, ze sznurkiem jakoś to było ale sznurek potrafił złapać okrążyć z raz i stoi belka czy siatkę jak złapie to wydaje mi się że już nie stanie no ale jak pusci kawałek siatki i stanie belka to dużo tej siatki spaskudze ręcznie trzeba obcinać czy jak? no i ile kosztuje obecnie rolka siatki i na ile wychodzi przy normalnym owijaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Co do tego czy niema problemów z siatką. To tak są problemy, jak masz siatkę to zapomnij prasować w czasie deszczu, lub mokry materiał, siatka lepi się wtedy albo do wałków wprowadzających ją do komory, albo do bębnów. Druga sprawa jest taka, że jakbyś chciał zamontować siatkę, to koniecznie musisz wziąć szlifierkę i po szlifować wszelkie kanty, zadrapania itp. na bębnach. Ogólnie jak jest wszystko w porządku to jest elegancko, no ale jak jest mokro to mam chęć tą prasę wywieźć na złom.

 

Tak po za tym polecam siatkę, nie wyobrażam sobie jakbym miał sznurkiem bele owijać. A co do ceny z siatką, to ja zawsze do beli doliczam 2zł - za siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

A czemu nie brałeś od razu z siatką jest o wiele taniej niż teraz ją założyć.Ja brałem od razu i nie mam problemów jak kolega pisał wyżej że jak mokro itp. nic się nie klei.Jedynie co to to że czasem mi nawija na wałek przedni (nie ważne czy sucho czy mokro tak już ma) ale jak wyłącze szybko wałek to odetne i owijam dalej.Tak drogo liczysz za sznurek ?Siatka to jakieś 300-400zł za 2000m i ja robię nią ok 160-180 bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

To prawda że czasami siatka sie zawinie na przedni wał ale siatke sie utnie i sie robi dalej. na jednej siatce można zrobić ze 170 bali i durzo szybciej owija niż sznurkiem


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Mamy taka prasę od 2005 roku,ale dopiero trzeci sezon owijamy siatką. Aparat do obwiązywania siatką zamówilismy od producenta prasy i wtedy kosztował ok. 3000 zł. Rocznie robimy też ok. 2000 belek i mamy porównanie jak było przy obwiązywaniu sznurkiem, a jak przy siatce. To niebo, a ziemia, fakt, że przy samym montażu aparatu sypały sie gromy z jasnego nieba, bo montowaliśmy go sami i nie pasowały otwory, trzeba było nawiercać nowe, ale sie opłacało. Teraz belowanie idzie o wiele, wiele szybciej, wystarczy dwa obroty belki w komorze i można wypuszczać, gdzie przy sznurku tych obrotów było więcej. Nie wspomnę o niższym zużyciu paliwa i mniejszym zużyciu elementów roboczych prasy, np. łańcuchów. Tak jak pisał kolega siatka średnio wystarcza na 170-180 sztuk w zależnosci od ilosci owinięć. Dziwi mnie wczesniejsza wypowiedź, że trzeba szlifować walce i że nie da się prasować w deszcz, w deszcz raczej się nie prasuje może sianokiszonkę, ale nawet wtedy nie mieliśmy problemów. Nic też nie szlifowaliśmy, a wręcz przeciwnie naspawaliśmy druty, bo przy suchej słomie stawała belka w komorze, ale rozwiązaliśmy to przez pomalowanie walców farbą olejną z dodatkiem piasku. Jedyny problem z prasowaniem jest przy silnym wietrze, wtedy podrywa siatkę i jest do bani. Po trzech latach możemy z całą pewnością powiedzieć, że zamontowanie aparatu w prasie było w 100% udaną inwestycją i z czystym sumieniem do tego zachęcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh to teraz pewnie ze 4 tyś taki aparat kosztuje, ps. to po ile liczycie za sznurek? u nas po 2zł liczą nikt się nie bawi po 1,5zł a po 1zł to trochę musiął bym dokładać do kłębka, bo czasami po 2 razy trzeba owinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dziwi mnie wczesniejsza wypowiedź, że trzeba szlifować walce i że nie da się prasować w deszcz, w deszcz raczej się nie prasuje

 

 

 

Fakt, jesteś na polu, masz z prasowane 80% pola, nadchodzą chmury, zaczyna padać to rozumiem, że kończysz prasowanie i jedziesz do domu ? Bo ja w takiej sytuacji kończę robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

To źle rozumiesz, logiczne, że prasuje się dalej ale nawet wtedy nic się z siatką nie dzieje, jedynie przy silnym wietrze, ale w razie konieczności to i na to jest bardzo prosty sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No to ja mam jakąś unikatową prasę. U mnie to można było szału dostać, jak trzeba było za każdym razem przy pełnej komorze wychodzić ciąć nożem siatkę, i próbować ją powoli puścić, aby znów się nie nawinęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Posiadam taką prasę już 5 lat cały czas pracuje na siatce Ursusc385 ma rację i u mnie nie idzie pracować nią w deszcz bo na walcu się przykleja i obkręca. Ja w przypadku usług to nic nie doliczm za siatkę biorę tak jak i za sznurek. W przypadku gdy będziesz chciał zainstalować ten nowy model obwiązywania siatką co uruchamia się za pomocą elektryki to będziesz musiał wymienić też walec w prasie który to napędza bo tam jest inny gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj