Zaloguj się, aby obserwować  
Bruderf

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor??

Polecane posty

Tyger    2
Ja nie brałbym pod uwagę tego, że Farmer jest od kilku lat, bo teraz mamy wielki popyt na nowe ciągniki i firma może się rozwijac, nie tak jak jeszcze 10 lat temu. Uwagę zwróciłbym raczej na trwałośc. Jednostka napędowa nie budzi zastrzeżen, ale najbardziej martwią mnie te tyle mosty i przednie napędy. A Zetor, tutaj trzeba popatrzec na trwalośc. Podobno ( ale tylko podobno ) marka się opuściła. Konstrukcja jest znana i sprawdzona. Myślę, że ciagnik wart swoich pieniędzy, dlatego tutaj wybrałbym jednak Proxę z tych dwóch.

Ma racje abuk14, gdyby ktś dawał to brałbym proxime ale jak mam kupowaćto jednak skłaniam sie do farmera, dlaczego cena za sam ciągnik z 15 tyś nizsza do tego cena za ładowacz nizsza, farmer jest zwrotniejszy i ma lepiej dopasowany ładowacz, ae wiem wiem nie o to wam chodzi że szmelc napiszecie, że się łamie na pól, a łamał sie bo rama od ładowacza była za krótka, sprzęgło jest teraz chydrauliczne a komin mozna przerobić no i spalanie napewno nizsze jak w proxime, fakt mozna sie obawiać że to nowe że nei wytrzymają napędy, ale ludzie przecież 8441 to chyba te same naędy co i 7211 prawda? czy 7211 zetory występowały w mocach 82km>? no i słyszy się że zetory to już nie to co kiedyś, ja bym jednak nie odrzucał oferty ciągników sokółki, a utwerdza mnie w tym przekonaniu najbardziej Stasio1, tur woda w ogumieniu 4ka obrotowa i dostae nieźle po garkach i się jakoś nie rozlatuje, kolega irda wybrał farmera zamiast new hollanda td i wielu innych zapraszam do galerii do działu farmera,

 

ps. czy tak naprawde są e przypadki że sypie się wszystko czy ludzie tylko tak gadają bo ja osobiści ei i o takich pronarach ale i zetorach co to sypie się wszystko słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja polecam albo proxime 8441 albo Farmtraca 685dt a Farmer to jedna wielka kupa złomu juz bym wolał nowego Mtz/a kupic <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No tak ale Farmtrac jest na rynku wielu krajów dopiero pare lat temu się pojawił w Polsce a farmera dopiero nie dawno zaczeli składac <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak już to porównanie farmera do zetora który kosztuje 115 tys plus 2 tys rewers 1 tys obciążniki przód 1 tyś szybki wom i można by sie kłucić o szybką skrzynie czyli z takim wyposarzeniem jak farmer kosztuje proxima 122 tys no i na farmera daja większe upusty ale tyle w tym temacie i koniec.

 

Co do farmtracka to w mragowie założyli maske i kabine i dopiero powstał ciągnik a nie wersja ala hawaje z maską ze stergo forda, pozatym co za różnica czy carraro z indii o ile tam nie przychodzą te napędy z brazyli tak jak do farmerów, silnik perkinsa napewno plus ale to o modelu 675dt do farmera można porównać tylko 685dt a ten jest 20 tyś droższy od farmerka i tyle w tym temacie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak bym wzią zetora bo lepiej dać parte tysięcy więcej i mieć sprawdzony ciągnik niz potem martwic sie że w polu trzeba robić a ciągnik w serwisie.

 

Nie mowie że Farmer jest zly ale mam wieksze zaufanie do Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pablo21 spoko pare tys więcej i kup zetora, ale zaraz zaraz, dołoże pare tyś wiecej do zetora i kupie lambo r3 itd itd, jak ktoś chce kupić belarusa lub pronara 82a to chyba warto dołożyć pare tyś i kupić farmera i nie koniecznie ten farmer pomimo że nowy nieznany nie ma zaufania powinien lepiej sprawdzać się w polu jak i obejściu niż belarus takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Ma racje abuk14, gdyby ktś dawał to brałbym proxime ale jak mam kupowaćto jednak skłaniam sie do farmera, dlaczego cena za sam ciągnik z 15 tyś nizsza do tego cena za ładowacz nizsza, farmer jest zwrotniejszy i ma lepiej dopasowany ładowacz, ae wiem wiem nie o to wam chodzi że szmelc napiszecie, że się łamie na pól, a łamał sie bo rama od ładowacza była za krótka, sprzęgło jest teraz chydrauliczne a komin mozna przerobić no i spalanie napewno nizsze jak w proxime, fakt mozna sie obawiać że to nowe że nei wytrzymają napędy, ale ludzie przecież 8441 to chyba te same naędy co i 7211 prawda? czy 7211 zetory występowały w mocach 82km>? no i słyszy się że zetory to już nie to co kiedyś, ja bym jednak nie odrzucał oferty ciągników sokółki, a utwerdza mnie w tym przekonaniu najbardziej Stasio1, tur woda w ogumieniu 4ka obrotowa i dostae nieźle po garkach i się jakoś nie rozlatuje, kolega irda wybrał farmera zamiast new hollanda td i wielu innych zapraszam do galerii do działu farmera,

 

ps. czy tak naprawde są e przypadki że sypie się wszystko czy ludzie tylko tak gadają bo ja osobiści ei i o takich pronarach ale i zetorach co to sypie się wszystko słyszałem

Seria Zetorów x211 największy model miała 7745 Turbo mający 78 koni czyli tylko 4 różnicy (tak na marginesie słyszałem opinie, że farmer stosuje w swoim ciągniku mosty dla ciągników 60-konnych, ale to tylko taka zasłyszana opinia) Ja polecam ci Zetora. W moim 7745 wymieniłem jedynie uszczelki w zwolnicach, oraz miałem problemy z przednim mostem, ale nowsze mają Carraro i ta jego największa bolączka została przez czeskich inżynierów wyeliminowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

4km to jest też dużo poaztym proxima ma dużo wyższy moment obr od 7745 no i wersje turbo nie były aż tak popularne, może i wszystko było by cacy tylko coraz więcej ludzi mówi że te nowe zetory juz nie sią tak trwałe jak te stare i tylko tego można się bać w tych maszynach że już pojechali po jakości i materiałach.

 

Co do farmera to ze napędy z 60km ciągnika to głupia plotka, znajomy pytał dielera to była seria wadliwych skrzyń,ale w tych 105km farmerach i już wycofali tą serie, pozatym te 82km są bardziej udane, a napędy napewno nie są od maszyn 60km w końcu kto by na to dał homologacje, przecież carraro sprzedaje gotowe podzespoły i dlatego myśle że warto o tym pomyśleć w końcu nie jest to w polskich odlewniach (a może jakieś podzespoły do zetora są odlewane w polsce) tylko to carraro to inna stal inne odlewnie, chociaż carraro z tym tez różnie bywa i również te przednie osie carraro czy to w zetorze czy w farmerze (był w galerii) potrafi nawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

najlepiej jakby ktoś kupił sobie oba , wtedy by miał obiektywne porównanie obu ciągników, testy przeprowadzałby na bieżąco ,to w polu czy transporcie

ten pociągnął tyle a ten drugi nawet nie ruszył , ten spalił tyle itp.

Ale kogo na to stać !!!!!!!!!!!!

A tak zawsze pozostaje najlepsza porada fachowców z AF najlepszego forum rolniczego !!!!!!!!!!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawie każdy Ci radzi żebyś wybrał Zetora i ja też jestem za Zetorem. Zetor to sprawdzona marka, jeśli chodzi o Proximę 8441 to ona teraz została bardziej udoskonalona. A Farmer według mnie to nie traktor.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
najlepiej jakby ktoś kupił sobie oba , wtedy by miał obiektywne porównanie obu ciągników, testy przeprowadzałby na bieżąco ,to w polu czy transporcie

ten pociągnął tyle a ten drugi nawet nie ruszył , ten spalił tyle itp.

Ale kogo na to stać !!!!!!!!!!!!

A tak zawsze pozostaje najlepsza porada fachowców z AF najlepszego forum rolniczego !!!!!!!!!!!! <_<

Dokładnie innej rady nie ma, bo gdy pytam kogoś jak proxima się sprawuje pierwsze zdanie to "nic lepszego w tej cenie nie ma bo są tylko składaki a składaka nie chce bo częsci nigdzie nie ma"

pytam posiadacza farmera od razu " a co zetora miałem kupic tak samo będzie się psuł a ten przynajmniej mniej pali" i koło się zamyka każdy chwali swoje ale i od razu kryrytykuje konkurencje, lub usprawiedliwia wybór i nie pisze o tym co na PW się doweidziałem ale i z tego co po wioskach słysze, a ciekawiej to będzie za kilka lat jak te wszystkie proximy jak i składaki zrobią po kilka tyś mtg wtedy wyjdzie co który jest warty więc cierpliwości panowie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja mam proxe 8441 i złego słowa nie moge powiedziec wycieków brak , komfort super(klima) , przy zakupie zwracaliśmy uwage na komfort pracy, cene części jak ich dostępność , no i na to że za kilka lat gdybym go chciał sprzedać to nie będzie problemu. Farmera bym nie kupił bo to nowość i niewiadomo jak z częściami za pare lat będzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Nie jest to prawdą, że FARMER dużo pali.

Jeśli już chcesz to mogę uchylić się do farmera z silnikiem od JD.

Bo jak silnik z JD to zapewnię pompa paliwowa też od niego.

A teraz w nowych JD silnikach stosuje pompy oszczędniejsze i pewnie wyprzedaje swoje podzespoły starszej generacji.

I z stąd taka opinia krąży.

Edytowano przez Olik
ortografia i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja też bym wybrał zetora i ten 8441 to naprawde fajny ciągnik, może farmer tańszy, ale wogóle mi się ten ciągnik niepodoba i tak jak mówi @przemek99 zetor to już sprawdzona marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj