Zaloguj się, aby obserwować  
Bruderf

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor??

Polecane posty

rino    13

Zetor to sprawdzona firma a fermer to nowość, ale nie iwem jak farmer się sprawuje, a po za tym cos dokładniejszy opis by sie przydał. I do czego ma być wykorzystywany.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Zdecydowanie zetor, sprawdzona firma, a te nowe zetory wcale nie są takie złe jak niektórzy piszą. Ja w okolicy mam z 15 nowych i tylko na jednego 7341 koleś narzeka. Masz pewność że zetor za 10 lat będzie na rynku a z farmerem może stać się tak jak np. z LTZ ;) No i jakbyś chciał go sprzedać nawet za 3 lata to trudno było by znależć na farmera amatora, a z zetorem wiekszych kłopotów pewnie by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruderf    0

dokładnie to Farmer 8258 z silnikiem JD czy Zetor 8441 Proxima.. Proszę o jak najszybszą odpowiedz bo ciągniki w górę idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
dokładnie to Farmer 8258 z silnikiem JD czy Zetor 8441 Proxima.. Proszę o jak najszybszą odpowiedz bo ciągniki w górę idą

Jakie ciągniki idą w góre jak coś wiesz to napisz, bo nie wydaje mi się żeby tak zaraz zdrożały, fakt że proxima ma mieć modernizacje i będzie kilka tyś droższa a farmer z jd nie wiem czy to jest euro 2 i po nowym roku może kilka tys podskoczyć, a może farmtrac 585dt duże upusty podobno można wytargować i ma skrzynie 40km/ha! a właściwie dlaczego farmer z jd -drogi jest i była by za tą kase proxima plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego moim zdaniem zdecydowanie ZETOR a dlaczego?

1. Sprawdzona marka z tradycjami od 1946 roku,

2. Co roku w Polsce sprzedaje się ponad 3 tysiące ciągników,

3. Technicznie nie jest tak źle Zetor ciągle inwestuje i jest to ogromna fabryka i całe zaplecze logistyczne, inżynierowie,

4. Własne silniki własny dział rozwoju silników i fabryka.

5. Proxima 8441 ma dobre parametry silnika, dosyć wysoki moment obrotowy i spalanie nie takie duże jak niektórzy sądzą.

6. Dostępność części zamiennych stosunkowo niska ich cena w porównaniu do innych marek, wyspecjalizowani mechanicy.

 

Dlaczego odradzam Farmera:

1. Od kilku lat na rynku w naszym kraju,

2. Totalny składak, skrzynia carraro, silnik JD (podobno gorzej ciągnik jeździ niż na silniku MMZ)

3. Trudność w odsprzedaży, problemy z częściami zamiennymi i serwisem

4. Jakość nie zbyt wysokich lotów.

5. W przypadku załamania się rynku sprzedaży szybko marka zniknie,

6. Marka nie sprosta nowym wymaganiom technicznym odnośnie norm spalin.

 

To są oczywiście moje odczucia i argumenty dlaczego wybrałbym Zetora, już marka Farmtrac jest lepsza przynajmniej są obecni na rynkach zagranicznych i w większych modelach stosują PERKINSA no chyba trudniej o bardziej popularny silnik na rynku maszynowym.

Życzę udanej decyzji.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Alternatywa dla proximy to farmtrac a może kubota? do czego ma być ten ciągnik i jaka produkcja w gospodarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Hej no może już nie mieszajmy i zostańmy przy porównaniu Farmer kontra Zetor bo zaraz będzie pytanie a nie dlaczego Pronar, JD, MF itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruderf    0

no a ogólnie porównanie zetor 8441 a pronar 5112 albo 5110 też by mogło być.Zrezygnowałem już z farmera więc ciekawy jestem pomiędzy Pronarem a Zetorem bo zastanawiam się nad kupnem. z góry wielkie dzięki. :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruderf    0

no kupuję ciągnik i gdy byłem się zorientować w cenach to gościu mówił że już ciągniki zaczynają drożeć, a od 1 stycznia wogóle ma cena podskoczyć.pozatym trudno dostępne modele mają być droższe. :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No cóż porównanie zasadne PRONAR i ZETOR. Osobiście jeździłem Pronarem 5110 z Perkinsem i skrzynią ZF oraz 5112 z IVECO i Carraro. Lepsze wrażenie zrobił na mnie 5110 na Perkinsie lepiej pracowała skrzynia i rewers był z prawej strony w carraro przy kierownicy. Ogólnie to kwestia gustu zresztą te Pronary to też takie składaki ale już producent całkiem inny. Zresztą na forum już są opinie ich użytkowników więc tam trzeba szukać ja się nie wypowiem bo nie pracowałem tymi Pronarami w polu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zetor


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja jestem za zetorkiem

Pronar jakis jest opisany w RPT ale niewiem jaki i ile ma km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co wam sie nie podoba w składakach?? przecież np o claasach tez można powiedzieć ze to składaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja jestem za zetorkiem

Pronar jakis jest opisany w RPT ale niewiem jaki i ile ma km

A co ma piernik do wiatraka, tu jest porównanie zetora z farmerem z silnikiem jd, wiec co ma do tego wszystkiego pronar?

Czytacie tylko nagłówek "zetor czy coś tam" i nawet nie wiecie z jakim ciągnikiem jest porównywany, dla niektórych na tym forum pronary farmery farmtracki fotony, kuboty itd to jeden i ten sam ciągnik i piszecie posty a dokładniej jeden wyraz typu "zetor" a moze chociaż kilka słów uzasadnienia!!! :angry: Rozumiem powstało dużo nowych modeli bedących składakami, nie wszystkie są może udane ale jak już chce ktoś się wypowiedzieć to mógłby sprawdzić o czym jest temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

@Ferdek nie denerwój sie bo to szkodzi zdrowiu

@MCKYLO napisał post o Pronarze i ja napisałem że jak ktoś chętny nich przeczyta w RPT bo jest opisany jakis nowy pronar

A ty tu jak byś przeczytał post @MCKULO to byś wiedział o co chodzi w miom poście :angry:

Poco mam pisać jedno 100razy dlaczego wybieram zetora?? Jak ktoś che info to niech pisze na PM a ja dam mu nr gg

 

Sam nieczytasz wszystkich postów wiedze :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
@Ferdek nie denerwój sie bo to szkodzi zdrowiu

@MCKYLO napisał post o Pronarze i ja napisałem że jak ktoś chętny nich przeczyta w RPT bo jest opisany jakis nowy pronar

A ty tu jak byś przeczytał post @MCKULO to byś wiedział o co chodzi w miom poście :angry:

Poco mam pisać jedno 100razy dlaczego wybieram zetora?? Jak ktoś che info to niech pisze na PM a ja dam mu nr gg

 

Sam nieczytasz wszystkich postów wiedze :angry:

 

@zuras to sie bierze "quote" i jest wszystko wiadomo! (tez miałem kłopoty z rozszyfrowaniem twojego postu)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Jak biore "quote" to mi błąd wyskakuje i neta rozłącz :rolleyes: ;)

dobra bo zeszliśmy z tematu :angry: :)

chyba nas moderatorzy nie ukażą za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

znajomy ma na wiosce Farmera i powiem tak. Na początku mi się spodobał, bo ładny, nawet komfortowy. Ale jak go zaczął użytkować..... o my good..... rozlatuje się wszystko. Zwolnice,skrzynia, hydraulika. Nie polecam, bierz Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja nie brałbym pod uwagę tego, że Farmer jest od kilku lat, bo teraz mamy wielki popyt na nowe ciągniki i firma może się rozwijac, nie tak jak jeszcze 10 lat temu. Uwagę zwróciłbym raczej na trwałośc. Jednostka napędowa nie budzi zastrzeżen, ale najbardziej martwią mnie te tyle mosty i przednie napędy. A Zetor, tutaj trzeba popatrzec na trwalośc. Podobno ( ale tylko podobno ) marka się opuściła. Konstrukcja jest znana i sprawdzona. Myślę, że ciagnik wart swoich pieniędzy, dlatego tutaj wybrałbym jednak Proxę z tych dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wybrał bym Zetora marka którą znamy od lat wiemy ja się sprawują te maszyny. Co prawda jeśli chodzi o komfort czy jakieś nowinki elektroniczne nie możemy ich porównywać z zachodnim sprzętem ale te Farmery Hmm... niby firma rozwijająca się ale nie wiadomo ja jest z ich wytrzymałością i trwałością.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj