Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrekNHts

Jakie głośniki audio do dużej obory

Polecane posty

PiotrekNHts    15

Witam chcę zamontować w oborze głośniki aby można było słuchać muzykę dobrze w całej oborzę głośniki będą podłączonę pod laptop lub radio i tu pytanie jakie głośniki wybrać i jakie by były najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

po prostu chcę zamontować głośniki w oborze aby można było słuchać muzyki czy też wiadomości przy dojeniu rano i wieczorem. wcześniej było małe radyjko ale się zepsuło a muzykę było słychać na podwórku i było wtedy fajnie, a teraz chcę zamontować głośniki tylko nie wiem jakie bo to jest spora obora wolno stanowiskowa

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

Ja słyszałem opowieści że np. jeśli były szczury w garażu to było włączane radio na noc. Kilka nocy pograło radio i szczurów nie było. Widocznie szczury nie lubią polityki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Śmiechem żartem ale radio powinno być w oborze gdyż wtedy krowy przyzwyczajają się do obcych dźwięków i lepiej znoszą wizyty obcych osób np. weterynarza lub inseminatora. Mniej się denerwują i więcej mleka dają :)


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego zacznijmy od tego iż powiedz co będzie napędzało te głośniki konkretnie i czy masz wilgotną oborę czy sucho jak w stodole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

w tym roku był wymieniany dach z blachy na płytę alę wiolgotno trochę jest jakto w oborze

a głośniki będą zasilane zwyczajnie bez żadnego wzmacniacza pod gniazdko chodzi mi dokładnie o dwa głośniki takie jak są przy wieżach a będą podłączone pod laptop lub jakieś radio tylko nie wiem jakie a ty jakie byś polecił

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co do wilgoci- musi grać 24godz/dobę i wtedy nic mu się nie stanie, jak tylko kilka godzin na dobę to padnie po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

nic ci nie padnie,membranie nic nie będzie.... załóż jakiekolwiek głośniki. kup jakieś używane na allegro, kolumny najlepiej. jak będą dobrej marki to posłuża dłużej i jakość bedzie lepsza

 

 

wielokrotnie słyszałem o tym że jest muzyka puszzcana w oborze, nawet klasyczna.

 

ja bym nie włączał na 24/h pomyśl sobie jak ty byś miał słuchać radia non stop.... zwariowałbyś co nie??? a co dopiero krowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ogólnie bardzo fajny pomysł żeby chociaż trochę uprzyjemnić sobie codzienną niezbyt miłą pracę. Zadbaj raczej o duże głośniki i przynajmniej w dwóch miejscach obory. Będzie wtedy efekt stereo. Pamiętaj że do kolumn nie wystarczy laptop, potrzebny będzie jeszcze wzmacniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

24 godz/dobe to napewno nie będzie grać tylko jak coś to od rana do wieczora no poszukam coś na allegro może coś znajdę

 

Ogólnie bardzo fajny pomysł żeby chociaż trochę uprzyjemnić sobie codzienną niezbyt miłą pracę. Zadbaj raczej o duże głośniki i przynajmniej w dwóch miejscach obory. Będzie wtedy efekt stereo. Pamiętaj że do kolumn nie wystarczy laptop, potrzebny będzie jeszcze wzmacniacz.

 

poszukam coś na allegro jakieś głośniki i wtedy się pomyśli czy będzie potrzeba wzmacniacz czy też nie ale jakiś wielkich kolumn to nie będe zakładał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego podłączenie głośników pod kompa to kiepski pomysł tam niema tyle mocy aby napędzać głośniki w oborze te kilka wat nadają się do małych głośników komputerowych lub słuchawek a nie do kolumn, spalisz wyjście. Chcesz aby to grało i nie zgniło szybko zamontuj takie głośniki http://130.com.ua/en...arion-cmq1720r/ i jakiś wzmacniacz –starą wieże w pomieszczeniu socjalnym,

Na marginesie dodam w chlewie zwykły głośnik pograł miesiąc.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

powinny wystarczyć jakieś głośniki od wieży i wzmacniacz koniecznie

Edytowano przez murtek3

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

jak się bawić to się bawić ja bym zaczął od tegohttp://allegro.pl/pioneer-2x-cdj-2000-nexus-djm-900-case-od-4deejays-i2823467164.html głośniki takie http://allegro.pl/electro-voice-xlc-127-dvx-xsub-kwota-brutto-i2830154399.html do tego jeszcze jakieś oświetlenie mikrofony i co tam jeszcze potrzeba i powinno dać radę..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sorki ale dla mnie to nie poważny temat... Kurcze a co to za różnica czy ty kupisz clariona czy sony .... sorry ale to jest obora a nie jak ktoś słusznie zauważył dyskoteka... kup jakąś starą wieże z dwoma głośnikami postaw ją w socjalu kable przedłuż i tyle ... Krowy tańczyć Ci nie będą .... U mnie jakiś stary philips w oborze brzęczy od dłuższego czasu i oprócz tego że już nie wygląda to śmiga prawidłowo... sorry ale jak widzę takie tematy na forum to mnie nosi...

 

P.S. lukasx21 chcesz żeby oborę łacznie z zawartością zmiotło ze wsi ?? :D:D:D:D

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam mam inny patent-smartfon w kieszeni-TubaFm czy co tam po WiFi-i tak słychać wyraźniej niż radio (kiedyś miałem) a i muzyka lepsza że o braku polityki nie wspomnę :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

No no tylko nie puszczaj czasem techno bo krowy się wystraszą :lol: :lol:

A tak na poważnie podobno puszczanie muzyki klasycznej relaksuje krowy i co za tym idzie więcej mleka dają. :P:D :D

Edytowano przez Maciejo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co to jest techno ? :D

Ultravox ,Visage ,Classix Neuveau ,Pink Floyd takie tam-a klasyczną też bardzo lubię (ale mleka nie daję :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

Co to jest techno ? :D

Ultravox ,Visage ,Classix Neuveau ,Pink Floyd takie tam-a klasyczną też bardzo lubię (ale mleka nie daję :D )

 

techno? electrhouse muzyka klubowa

dj tiesto aligator darude assad -to jest to a nie jakieś tam pospolite teknooooooo

 

co do kolumn to taniej wyjdzie jak zrobicie sobie sami - wat ile chcecie i obudowa ładniejsza - ale jak ktoś nie kumaty to oczywiście można kupić$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

kup sobie glośniki creative lub logitech mają bardzo czysty dźwięk zasilane są z gniazdka bo mają swój transformatorek i wtyk jak przy słuchawkach ja mam creative 5:1 i zawstydzą nie jedne głośniki poco budować jakieś kolumny ze starych szafek jak można dać te ponad 100zł i mieć spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

JA też słyszałem że gdy krowy słuchają muzyki klasycznej są spokojne i zrelaksowane oraz dawają od 10-20% więcej mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

co niektórych to się żary trzymają naprawdę. Ja nie szukam kolumn nie wiadomo jakich żeby bassem waliło, ja szukam zwykłych głośników żeby dobrze było je słychać można było sobie posłuchać muzyki i wiadomości przy dojeniu żeby moża było podłączyć je pod laptom lub radio

 

Sorki ale dla mnie to nie poważny temat... Kurcze a co to za różnica czy ty kupisz clariona czy sony .... sorry ale to jest obora a nie jak ktoś słusznie zauważył dyskoteka... kup jakąś starą wieże z dwoma głośnikami postaw ją w socjalu kable przedłuż i tyle ... Krowy tańczyć Ci nie będą .... U mnie jakiś stary philips w oborze brzęczy od dłuższego czasu i oprócz tego że już nie wygląda to śmiga prawidłowo... sorry ale jak widzę takie tematy na forum to mnie nosi...

 

P.S. lukasx21 chcesz żeby oborę łacznie z zawartością zmiotło ze wsi ?? :D :D :D :D

sory ale ci się nie podoba temat to omiń go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
    • Przez boooolek
      Witam ile wyniesie mnie budowa obory na 80 byków na głębokiej ściółce 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj