adamc330

Pomocy !!! Problem z dojarką Archimedes

Polecane posty

adamc330    142

Witam

Posiadam dojarkę konwiową Archimedes od paru dni mam z nią problem mianowicie mleko dostaje się do rur od powietrza,kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Ciśnienie w rurach powietrza wynosi 0,06 MPa. Dodam że konwia nie została przewrócona i również nie została przelana od nadmiaru mleka.

Jest przykładowo pól konwi mleka a i tak mleko się odstaje do rur od powietrza.

Jeszcze na koniec się spytam czy w tym przypadku mleko będzie dobrej jakości czy będzie w nim dużo bakterii ??.

Zależy mi na możliwie szybkiej odpowiedzi ponieważ mleko oddaje do mleczarni i musi być jak najlepszej jakości,bardzo proszę o pomoc.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Mleko nie nadaje się na odstawę. Rozbierałeś ją ostatnio?? Może to wina pulsatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli się nie przewróciła bańka, to coś z pulsatorem chyba nie tak, bo to zaciąga przez niego.

@Mati10 czemu mleko ma się nie nadawać na odstawę? co wciągnie to nie wróci do bańki, no chyba kolega nie spuszcza do kany z rur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Dzięki panowie po waszych odpowiedziach rozebrałem wszystko włącznie z pulsatorem strzykami. Okazało się że jedne strzyk był pęknięty i mleko w ten sposób dostawało się do przewodów powietrza. Swoją drogą dziwne bo strzyki były niedawno zakładane nowe. Zobaczę jutro rano czy to pomogło ale chyba to będzie to. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi ;)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

na moje oko to gumy strzykowe do wymiany , pulsator nie ma nic do rzeczy...

 

sory sie spóżniłem :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No racja, przecież zaraz naciągnie jak guma pęknie, ale już tyle lat nie mam z tym do czynienia , że zapomniałem o tych gumkach, co się dzieje jak pęknie. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

czasami przyczyna uszkodzenia gum sa zle plyny do mycia nie oparte na fosforze tylko na tanich zamiennikach


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

MAT912 Mleko nadaje się do odstawy, ale to co zostało w konwi, bo z rur po otworzeniu zaworu przy spłuczce to zleci mleko z brudami z rur i ono się nie nadaje do odstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
bo z rur po otworzeniu zaworu przy spłuczce to zleci mleko z brudami z rur i ono się nie nadaje do odstawy.

No kto z rur jeszcze te brudy będzie odstawiał, chyba teraz raczysz żartować, po zaciągnięciu mleka w rury, rury się przepłukuje wodą i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam . Mam problem z dojarką AGROMET-ARCHIMEDES TYP H-305 problem polega na tym że nie mogę obrócić wirnika pompy .Dojarka działała do samego końca bez problemu . Problem pojawił się nagle przy uruchomieniu pękło sprzęgło i potem nie dało się obrócić wirnika pompy. Gdy ją rozebrałem okazało się że wszystko w środku wygląda że jest ok dodam że nawet jak wyjąłem łopatki to po skręceniu i tak nie da rady obrócić wirnika , co może być tego przyczynom proszę o pomoc

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczkujacy    0

Witam. Moglby ktos podac ile pradu ciągnie dojarka 2 konwiowa alfa laval i zbiorniki na mleko 600 i 550l z tej samej firmy. U mnie niestety tabliczki poscierane i nie mam mozliwosci sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Witam . Mam problem z dojarką AGROMET-ARCHIMEDES TYP H-305 problem polega na tym że nie mogę obrócić wirnika pompy .Dojarka działała do samego końca bez problemu . Problem pojawił się nagle przy uruchomieniu pękło sprzęgło i potem nie dało się obrócić wirnika pompy. Gdy ją rozebrałem okazało się że wszystko w środku wygląda że jest ok dodam że nawet jak wyjąłem łopatki to po skręceniu i tak nie da rady obrócić wirnika , co może być tego przyczynom proszę o pomoc

Prawdopodobnie zatarte łożyska na wirniku. Sprawdź drożność rurek doprowadzających olej ze smarowniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam dołączę się do tematu, może ktoś odpowie ma problem z dojarką  de laval archimedes dwu konwiowa a mianowicie po włączeniu ciśnioenie utrzymuje się na poziomie 0,06 po podłączeniu  jednej konwi ciśnienie spada na 0,05 i aby podłączyć drugą konwie trzeba to zrobić bardzo umiejętnie i szybko bo zaraz kubki z pierwszej konwi spadną, regulowałem zaworem ciśnieniowy, lecz gdy zwiększę ciśnienie na 2 konwiach to podczas dojenie 1 konwią ciśnienie jest za wysokie, nie wiem czy pompa jest już słaba czy może jedna z łopatek się zawiesiła ? 
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Sprawdź czy rurociąg  nie jest  wewnątrz zarośnięty brudem. Z czasem nazbiera się tego tyle, że prześwit może być zbyt mały aby utrzymało się tam odpowiednie podciśnienie.

Jest jeszcze jedna możliwość o której wspomniałeś -  zużyta pompa. Łopatki sporadycznie się w nich zawieszają, najczęściej w czasie rozruchu i przez chwilę słychać charakterystyczne burczenie zamiast typowego jednostajnego buczenia 


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

być może i to rurociąg bo po jednej stronie doi się dobrze, po tej co jest bliżej dojarki, a po przeciwnej są właśnie takie problemy pozostaje wszystkie rury rozkręcić i wyczyści czy jest jakiś inny np chemiczny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj