Tomek34

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ferguson235    0

jakie są różnice miedzy ciagnikami MF 235 a 255 ( chodzi mi o silnik co zostalo zmienione ze 255 ma wiecej KM od 235 bo silnik maja ten sam) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Moim zdaniem dobry ciągnik ale za lekki

;) nie to co c360 co? i tu niespodzianka bo mf 255 jest ciężejszy od c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

też tak może byc, zawsze można założyc na przód 4x25kg,na tylnych felgach po 100kg i ciągnik bedzie ważył ponad 3 tony.Wtedy bedzie miał dopiero uciąg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja posiadam 2812 od nowosci i rok temu kupiłem 3512 traktorki pierwsza klasa ekonomiczne jak by ktos miał jkaies pytania piszcie domie z checia odpowiem na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MF-235 od nowośći i przez 20 lat była tylko regenerowana pompa i wtryski, i 3 razy zmieniany uszczelniacz na sprężarce no i nowa pompa wody.Więc można mówić że bezawaryjny, fakt że dopiero ma nieco ponad 2500 mtg i ciężkiej pracy nie widział. To świetny ciągnik pomocniczy a C-330 to do niego nie ma wogule polotu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

MF 235 255 ROZNIA SIE 5KM MOCY.SAM POSIADAM 255 CIAGNIK NIE DO0 ZAJECHANIA.2600MTH I TYLKO POSZEDŁ TRYB OD ROZRUSZNIKA.POLECAM WSZYSTKIM.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najmon    0

235 ma lekki tył jest to wadą .jest nie oceniony przy lekkich pracach polowych,jego +to zwrotnosc szybkosc wstecznego biegu mocny i szybki podnośnik ,spala chyba mniej niż c330 i oczywisce jego bezawaryjność.POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
MF 235MA MNIEJSZY STOPIEŃ SPREZENIA OD 255 I ROZNIA SIE 5KM MOCY.SAM POSIADAM 255 CIAGNIK NIE DO0 ZAJECHANIA.2600MTH I TYLKO POSZEDŁ TRYB OD ROZRUSZNIKA.POLECAM WSZYSTKIM.

U-3512 ma w bloku skrzyni taką "wstawkę" 15-20cm co przedłuża ciągnik, a 2812 nie ma takiej(ta wstawka pewnie ma jakieś przełożenie które zmienia moment). A co do wypowiedzi kolegi co do stopnia spężania to jakim cudem taki sam typ silnika może mieś inny stopień sprężania. Nie wal tu żadnej ściemy :angry: . Daj dowód takiego stwierdzenia :) . Jestem pewien że go nie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

3512 czyli 255 ma wieksza dawke na pompie ustawiona i jest mocniejszy 2812 ktorego posiadam jest z 93r ma 38 km a 3512 mam z 92 r i ma 47 km a do tego dochodzi własnie ta wstawka na skrzyni w 3512 jak kolega powiedzał i ma zwolnice a co za tym idzie zwieksza sie siła uciagu . fakt jest troche za lekki ale mozna go obciazyc zaden problem , kwestia tylko wiadomo obciazniki troche kosztuja ale zawsze mozna nalac w koła wody i juz jest ciezszy . 2812 czyli 235 ma chamulce suche szczekowe i dlatego nsłabiej hamuja ale wystarczy rozkrecic troche sprezyne ktora odciaga hamulec i juz jest gicior a 3512 czyli 255 jak kto woli sa chamulce mokre ale jak sie nazywaja to juz nie pamietam i mf od ursusow roznia sie tym ze maja alternator przy sprezarce :) na jednym wałku a ursusy maja po lewej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Macie instrukcje to przeczytajcie a jak nie macie to sie nie udzielajcie cisnienie wtrysku w 2812-235-18,1mpa a w 3512-255-18,6mpa.Oto moj dowod :) :) :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Macie instrukcje to przeczytajcie a jak nie macie to sie nie udzielajcie cisnienie wtrysku w 2812-235-18,1mpa a w 3512-255-18,6mpa.Oto moj dowod :) :) :)

To czemu piszesz, że stopień sprężania jest inny (dowody:http://www.ursus.com.pl/pl/pdf/2812.pdf i http://www.serwo.yoyo.pl/3512.html) to że pompa dodaje pod innym ciśnieniem to nie świadczy o stopniu sprężania. A może nie wiesz co znaczy "stopień sprężania" :)

 

P.S Kolega edwin nie wie że do silnika nie zalicza się pompa wtryskowa. Pompa wtryskowa zalicza się do ukladu zasilania.

Więc tj. ZUCH1234 mówił, że ma inna dawkę paliwa niż 3512. Typ silnika jeśli jest taki sam w różnych modelach i innych mocy to na pewno nie ma żadnych różnic co do budowy (te same tłoki, korbowody, wał korbowy, itp.). Może się różnić tylko podzespołami tj. układ zasilania, wtryskiwacze, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

he he pomylilo mi sie z tym sprezeniem.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam u2812 ostatnio była bardzo poważna awaria, zmieliło cały mechanizm różnicowy, śruby pourywało, koszt naprawy bez robocizny 1300 zł, traktor ma 5,5 tys. mtg rok 1996, ta hydraulika i podnośnik, które nie działaja razem jest żenujące przy rozsiewaczu z otwieraniem hydr. i przy kombajnie ziemniaczanym :) Na pochwale zasługuje mocny podnośnik 1200kg, schoć ostatnio w naszym też zaczyna szwankować, czasami wogóle nie reaguje na ruchy wajchy, to chyba po 10 leniej pracy z kombajnem Anna, rozsiewaczem i opryskiwaczem o masie całk. 850kg... W zime to tragedia z pusta przyczepa nie ruszy, lekki trakor, za to super sie nim jezdzi :) Jestesmy pierwszym właścicielem, to była chwla jak nowiuśki przyjechał do nas teraz niestety ma calą kabine i blotniki pordzewiałe dzięki super rozsiewaczowi lej, trzeba bedzie wybulic kasy na nową kabinke...

 

Edit: przednia oś też była robiona, oraz wymieniane było kolo 4 biegu, bo sie ząbki posypały na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

hahaaha

Ale żeś EDWIN narobił motogodzin

2600 co to jest na perkinsa AD 3.152 UR


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no no tylko 2600 ;) bo mam jeszcze dwa konie pociagowe c360 3p ilambo grand prix 95 ktury robi wszystko bo pali 1 litr wiecej niz 3512 i 3p.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzior    0

Siema ja mam ciągnik MF 675 i jestem bardzo zadowolony. Moim zdanie to seria 6** jest najlepsza. Prosty przykład:

 

1) Najważniejsze to że niema elektroniki można samemu pogrzebac jak cos drobnego sie stanie.

2) Ta seria malo pali z porównanie do innych marek o tej mocy.

3) Wielu użytkowników narzeka że w MF siadają skrzynie. Pisałem z kilkoma użytkownikami i nic niemiał złego do

powiedzenia na ich temat

4) Kolejna zaleta to to że silniki to są ekonomiczne!!!!

5) Ciągnik także może pracowac nietylko w rolnictwie ale także w transporcie ponieważ ma szybką skrzynie 40km/h

6) Ważną cechą jest to że ma 4x4 to jest naprawde ważne

 

 

Pisze wam to bo ja posiadam ten ciągnik i jestem bardzo zadowolony ja odradzam serie 30** gdzyż one maja słabe skrzynie. Wiadomo nie we wszystkich sie psują zależy od operatora!!! :) i od pracy jaka wykonuje.

 

POZDROWIENIA DLA WZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

moim zdaniem najlepsze są 235 ale te z Angli :) . A poza tym nie powiem że są to popularne ciągniki MF u mnie w wiosce są 4 a 360 i ciapów to 50 albo i więcej , a ci co mają to poza tym że jak silniki są przegrzane to strasznie biorą olej nie narzekają. ale już nikt tym nie robi w ciężka w pługu. no i ta hydrałlika co nie działo jednocześnie podnośnik i zewnętrzna . ogólnie mówiąc to się tylko nadaje na ciągnik pomocniczy bez urazu

choć ma swoje zalety : mało pali , mocny podnośnik , zwrotny ,niski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymons102    0

Witam ma problem z podnosnikiem w mf 235 podnosnik od dłuzszego czasu opada na wolnych obrotach i słabo dzwiga oraz pulsuje zostal wymieniony tłok cylinder pierscienie pompa ma dobra wydajnosc olej wymieniony na agrol i filtr czysty i dalej to samo czy mial podobny problem czy moze byc wina rozdzielacza :P pomozcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Witam, jest może któryś kolega poinformowany czy U2812 ( mf235) będzie chodził na pompie wtryskowej od U3512 ( mf255) , bo pompa leży u znajomego i się zastanawiam czy zakładać, żeby coś nie krychneło przy odpalaniu ... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

bedzie pasowała napewno ale chyba bedzie trzeba kupic wtryski takie jak w 3512 ale nie mam pojecia czy to nie zaszkodzi silnikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Powinna chodzić bez problemu, najwyżej nie ustawisz po znakach, tylko zmienisz delikatnie kąt wtrysku. Możesz złożyć i zobaczyć jak silnik będzie się zachowywał i jaką maksymalną prędkość będzie osiągał. W końcu pompy do mf 3 cylindrowych nie są rozróżniane w sklepach internetowych, jest poprostu napisane, ze do mf 3 cylindrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Ok w najbliższym czasie będzie zakładana, leży gotowa :) A odnośnie tego kąta wtrysku to w którą stronę okręcić pompę od kreski?? Aha i jeszcze jedno, jak buszowałem po różnych forach też często się spotykało informacje że powinno się i wtryskiwacze wymienić, nie wiem czy one są jednakowe czy inne, co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Jeśli masz do niego instrukcję obsługi to tam powinno być napisane jaki jest kąt wyprzedzenia wtrysku przed GMP. Dla MF 255 to jest 14-18 stopni przed GMP. Mam nadzieję, ze pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj