arturcase1394

Awaria wspomagania w Case 1394

Polecane posty

witam ostatnio mam problem z moim case 1394 wspomaganie kierownicy nie pomaga w kierowaniu a ja niewiem gdzie znajduje sie zbiorniczek na olej do wspomagania tak wiec bardzo

prosze o wskazanie mi miejsca gdzie moze on sie znajdywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

witam. w case 1394 nie ma osobnego zbiornika na olej wspomagania - jest jedna pompa, napędzana bezpośrednio z wału silnika, pod chłodnicą. ona napędza wszystko co związane z hydrauliką. jeżeli nie działa ci wspomaganie to najprawdopodobniej masz gdzieś wyciek i powoli ubywa ci oleju hydrauliczno-przekładniowego. to jest ten sam olej, co w skrzyni biegów - wlew to korek po prawej stronie z tyłu przy ramieniu podnośnika. pytanie tylko jaki masz olej. powinien być zalany case' owski Hy-Tran Ultra, ale jest jego zamiennik z lotosu - agrol UTTO. dolewasz aż zacznie chodzić. powinno go być w skrzyni ok. 70 litrów. jeżeli będzie na prawdę mało to potrzebne będzie dolanie oleju (po uprzednim uzupełnieniu w skrzyni) kilku litrów do zbiornika który jest przy silniku - po prawej stronie bloku silnika pod alternatorem jest taka 'puszka' leżąca na boku z zakrętką - na klucz chyba 22. odkręć tam i zobacz ile jest oleju. powinno być na równo z dolną krawędzią wlewu. jak będzie mało to dolej na max, odpal ciągnik i dolewaj przez ten wlew aż się uzupełni. siłowniki wspomagania raczej nie są zapowietrzone, bo są najniższym z elementów układu hydraulicznego, ale one i tak same się odpowietrzą.

Edytowano przez bimbrownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajder    0

Witam

 

Nie mogę zgodzić się z tym co napisał kolega "bimbrownik", ponieważ Case 1394 posiada osobny zbiornik oleju do wspomagania

i jest nim właśnie ta puszka poniżej alternatora, o której pisał kolega.

Wewnątrz tej puszki znajduje się filtr i pompa zębata zasilająca układ wspomagania, bierze ona napęd z kół rozrządu.

Jest to osobny układ i z tego względu nie ma nic wspólnego z olejem w skrzyni przekładniowej.

U mnie najlepiej pracował na Boxol-u, inne oleje (bardziej gęste) powodowały "przycinanie się" wspomagania.

 

Tak to wygląda w środku

 

post-64397-0-55068300-1361489099_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

faktycznie na schemacie który pokazałeś widać że jest druga pompa do wspomagania, przepraszam, mój błąd. jesteś pewien że jest to osobny zbiornik na olej? wg serwisu jest jeden zbiornik, i olej który jest dedykowany to właśnie hy-tran ultra, bez rozdziału na układ wspomagania i hydraulikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajder    0

Witam

Co do tego że jest osobny zbiornik, jestem pewien - demontowałem kiedyś prawie cały układ wspomagania i nie znalazłem miejsca w którym olej z układu kierowniczego

miał by połączenie z olejem ze skrzyni przekładniowej. ( Sam w poście powyżej, radziłeś koledze aby niezależnie od skrzyni uzupełnił olej w "puszce" od wspomagania, gdyby były połączone

mijało by się to z celem ponieważ olej i tak spłynął by do skrzyni).

Co do samego oleju, to nie wiem jaki jest zalecany fabrycznie - być może taki sam do skrzyni i wspomagania.

Napisałem tylko jaki stosuję ja (jako zamiennik).

Skrzynię zalaną mam "hipolem", a do wspomagania okazał się on zbyt gęsty i w okresie jesienno - zimowym powodował przycinanie układu kierowniczego.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez bajder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj